Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi kentsel dönüşüm

Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi kentsel dönüşüm

Ankara'da Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Çalışmasının bu kez Mimarsinan Bahçelievler Mahallesinde yapılacağını ve bu mahallenin hak ettiği tarihi misyonuna kavuşacağını söyledi.

Türk Kızılay'dan Adıyaman'da kat karşılığı inşaat işi ihalesi!

Türk Kızılay Genel Müdürlüğü, Adıyaman İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, 1201 ada, 35 nolu parselde inşaat yapım işi ihale edecek.

TOKİ'den Konya'ya 210 yeni konut müjdesi!

Konya İli, Cihanbeyli İlçesi, Bahçelievler Mahallesi 210 Konut ile 1 Adet Ticaret (3 Dükkanlı) ve 1 Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E-İHALE) ihalesi 29 Eylül 2020 tarihinde saat 14:00'te yapılacak.

TOKİ Nevşehir Kozaklı 168 konut ihalesi yarın!

Nevşehir İli, Kozaklı İlçesi, Bahçelievler Mahallesi 168 Adet Konut , 1 Adet 3 DükkanlıTicaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İhale) ihalesi yarın saat 11:30'da yapılacak.

Kırıkkkale Merkez için riskli alan kararı!

Kırıkkale ili, Merkez ilçesi, Bahçelievler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar "riskli alan" ilan edildi.

TOKİ Yozgat Çekerek Millet Bahçesi ihalesi 6 Temmuz'da!

Yozgat İli Çekerek ilçesi Bahçelievler Mahallesi Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal ile ilgili Donatılar inşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E-İHALE) ihalesi 6 Temmuz 2020 tarihinde saat 14:30'da yapılacak.

Bilecik'te inşaattan düşen işçi yaralandı!

Bilecik Bahçelievler Mahallesi İstiklal Caddesi üzerindeki inşaattan düşen işçi yaralandı...

İstanbul Pendik'te acele kamulaştırma kararı!

İstanbul ili Pendik ilçesi, Bahçelievler Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Pendik Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.  

Kemal Sunal'ın 'Gülen Adam' filmi gerçek oldu, evi kamyonla taşıdı!

Çorum'un Bahçelievler Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi'nde, sürücüler ve mahalleli, ev yüklü kamyonu görünce şaşkına döndü. Ahşap prefabrik evi kamyonun kasasına yükleyen şoför, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi...

Çorum'da 18.2 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkuller!

Çorum İcra Dairesi, Çorum ili, Merkez ilçesi, Bahçelievler Mahallesi, 484 ada, 8 parsel ve 193 ada, 2 parseldeki arsaları toplam 18 milyon 182 bin 459 TL'ye icradan satıyor...

Şırnak'ta terör mağdurları konutlarına kavuştu!

Terör mağdurları için Bahçelievler Mahallesi'nde yapılan 539 konutun kura çekimi gerçekleştirildi. 539 aile konutlarına kavuştu...

Üsküdar'da 16.8 milyon TL'ye icradan satılık 4 gayrimenkul!

İstanbul Anadolu 13. İcra Dairesi Müdürlüğü, İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, 1017 ada, 22 parselde yer alan 1 adet dükkanı, 1 adet binayı ve 2 adet açık ofisi 16 milyon 830 bin TL'ye icradan satıyor.

Yozgat Sorgun'da 8.6 milyon TL'ye icradan satılık iş yeri!

Yozgat İli, Sorgun İlçesi, Bahçelievler Mahallesi'nde yer alan 5 katlı iş yeri vasıflı gayrimenkul 8 milyon 698 bin 259,10 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

Bahçelievler Kocasinan Mahallesi imar planı askıya çıktı!

Bahçelievler İlçesi'ne bağlı Kocasinan Mahallesi, 4252 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli imar planı askıya çıktı...

Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi kentsel dönüşüm

Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi kentsel dönüşüm Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi kentsel dönüşüm

Melikgazi Belediyesince başlatılan Kentsel Dönüşüm Çalışma sonuçlarının çok beğenildiğini ve örnek gösterildiğini şu anda Küçükali mahallesinde çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç "Kentsel Dönüşüm çalışmaları neticesinde bugün Gültepe, Köşk, Yıldırım Beyazıt, Keykubat, Konaklar Mahalleleri yaşanabilir sağlıklı konutları, parkları, sosyal ve kamu binaları ile örnek gösterilmektedir. Ayrıca şehrimizin doğu bölümünde yer alan Mimarsinan Bahçelievler Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Çalışması başlatacağız. 


Bunun için gerekli projelendirme çalışması başlatıldı. Şu anda mülk tespiti yapılmaktadır. Bu bölgenin en önemli sorunu birçok alanın vakıflar üzerinde olmasıdır. Bu neden ile kentsel dönüşüm çalışmasında kullanılmak üzere Mimarsinan Bahçelievler Mahallesinde muhtelif parseller için Vakıflar Genel Müdürlüğü ile görüşmeler devam etmektedir.


Kayseri Anadolu...