münih ev kiraları 2021

münih ev kiraları 2021

Almanya’daki ev kiraları ve emlak fiyatı artışlarında Münih liderliğini yine korudu. Konut kiralarıyla ilgili istatistik verilerini yayımlayan statista’nın son yaptığı açıklamaya göre Bavyera’nın başkenti Münih’te ortalama kira bedeli metrekare başına 18 euro 61 cent oldu.

ABD'de ev kiralarının iptal edilmesi için protesto düzenlendi! 

ABD'nin New York şehrinde toplanan bir grup pandemi döneminde ev kiraların iptal edilmesi için protesto düzenledi. 

İstanbul'da ev kiraları en çok hangi ilçelerde arttı?

İstanbul’da kiralık konut fiyatları son bir yılda bazı ilçelerde yüzde 100’ün üzerinde arttı. Arzın azalması, satılık ev fiyatlarının çok yüksek olması ve tüketicinin kiralık evlere yönelmesinin yanı sıra kentsel dönüşüm de fiyat artışını etkiledi.

33 yıldır devam eden hukuk mücadelesi ev sahiplerini zor duruma soktu!

İzmir'in Narlıdere ilçesinde, 1987 yılında 5 blok halinde inşa edilen 140 daireli Özmavikent Konut Yapı Kooperatifi ile arsa sahibi arasında 33 yıldır hukuk mücadelesi devam ediyor. Ev sahipleri mahkemeden çıkacak kararı bekliyor. 

Ytong'tan 8 haftada anahtar teslim müstakil ev!

Müstakil bir yaşam hayalini gerçeğe çeviren Türk Ytong, Ytong Ev projesini hayata geçirdi. Ytong montaj ekipleri, 8-10 haftada anahtar teslimi ev inşa ediyor.

Almanya'daki ev kiraları cep yakıyor!

Almanya’daki ev kiraları ve emlak fiyatı artışlarında Münih liderliğini yine korudu. Konut kiralarıyla ilgili istatistik verilerini yayımlayan statista’nın son yaptığı açıklamaya göre Bavyera’nın başkenti Münih’te ortalama kira bedeli metrekare başına 18 euro 61 cent oldu.

1-12 Aralık tarihleri arasında müstakil ev aramaları yüzde 169 arttı!

1-12 Aralık tarihlerini kapsayan dönemde geçen senenin aynı dönemine göre "müstakil ev" aramaları yüzde 169 oranında arttı

Müteahhit, ev sahibi olmak isteyen akrabasını dolandırdı! 

Ankara'da ev sahibi olmak isteyen bir vatandaş akrabası olan müteahhit tarafından dolandırıldı. Ayrıca müteahhit, ev almak isteyen başka vatandaşları da dolandırdı.

Deprem sonrası İzmir'de ev kiraları arttı!

İzmir Seferihisar’da yaşanan şiddetli deprem birçok binayı yıktı. Kurtarma ekipleri daha enkaz altındaki vatandaşlarımızı kurtarmaya çalışırken fırsatçılar yeniden türedi. Ev sahipleri kira fiyatlarını artırdı.

Kıvanç Tatlıtuğ Marmaris'te müstakil ev yaptıracak!

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, tatil için gittikleri Marmaris Selimiye'de eşinin hayalini gerçekleştirmek için müstakil ev yaptıracak. 

Hadise ve Kaan Yıldırım Göktürk’te müstakil ev arıyor!

Evlenme kararı alan Hadise ve Kaan Yıldırım, hazırlıklara başladı. Çift, Göktürk’te müstakil bir ev arayışına girdi.

Hadise ve Kaan Yıldırım müstakil ev arayışında!

Romantik paylaşımlarıyla hayranlarını mest eden Hadise ve Kaan Yıldırım evlenmeye karar verdi. Önümüzdeki yaz düğün yapmayı planlayan çift, şimdilerde “yuvalarını kurmak” için müstakil ev arayışına girdi.

Ev sahipleri isyanda! Kiralık ev ilanları arttı!

Tüm dünyayı derinden etkileyen koronavirüs öğrenci şehirlerini de vurdu. Uzaktan eğitime geçilmesiyle beraber ev kiraları yüzde 40 düştü. Bir dönem üniversite öğrencileriyle dolan kafe ve restoranlar kepenk indirdi.

Kovid-19 salgını Kaş'ta ev kiralarını uçurdu!

Antalya'nın Kaş ilçesinde koronavirüs salgını sebebiyle tatil tercihi ev ve apartlara yöneldi. İlçede ev kiraları uçtu, birçok kişi, evlerini aparta çevirince kiralık ev sıkıntısı başladı. 

münih ev kiraları 2021 Haberi

münih ev kiraları 2021

1 Milyon 650 binlik nüfusuyla Münih sadece Almanya’nın değil, dünyanın en pahalı emlak fiyatlarına sahip kentleri arasında bulunuyor. Hürriyet'te yer alan habere göre; üniversite bölgesinde 25 metrekarelik tek kişilik oda için öğrencilerden 1000 euro civarında kira isteniyor. Almanya’nın diğer bölgelerine göre daha fazla istihdam imkanı olması, gelişen sağlık ve fuar turizmi, üst sıralarda yer alan üniversite eğitimi sebebiyle cazibesini giderek artıran kentte nüfusun dörtte üçü kirada yaşıyor. Kirada oturanların yarısından fazlası da yalnız oturuyor. Ortalama kişi başına 40 metrekare ikametgâh alanı düştüğü belirtilen kentin, yeni imar alanları açmaması sebebnedeniyle de konut sıkıntısının yaşandığına dikkat çekiliyor.

HER ADIMDA EMLAKÇI VAR

Kira artışlarının giderek artacağına dikkat çeken uzmanlar, pandemi sürecinde bile emlak fiyatlarının yükseldiğine işaret ediyor. Kentsel dönüşümün yaşandığı, eski tarihi binaların restore...