29 / 06 / 2022

nevşehir kentsel dönüşüm projeleri

nevşehir kentsel dönüşüm projeleri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm ve ’İmar Barışı’ düzenlemesi ile ilgili çalışmaları incelemek üzere Nevşehir’e geldi. Kurum, devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

Nevşehir'de kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor!

Nevşehir Belediyesi tarafından 6 mahalleyi kapsayan 'Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi'nde tespit ve ölçüm çalışmaları aralıksız devam ediyor. Belediye ekiplerinin hak sahipleri ile bire bir görüşmelerde bulunmaya başlamaları bekleniyor.

TOKİ Nevşehir 4. etap inşaat çalışmaları devam ediyor!

Toplu konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliği halinde hayata geçirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi uygulaması sırasında bulunan dünyanın en büyük yeraltı şehrinin ortaya çıkartılmasına yönelik temizlik çalışmalarına başlanıldı.

Mehmet Ergün Turan, Niğde ve Nevşehir’deki dönüşümü inceledi!

TOKİ’nin yürüttüğü kentsel dönüşüm projelerini yerinde takip eden TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Niğde ve Nevşehir’deki proje alanlarında incelemelerde bulunarak, Efendibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları hakkında bilgi aldı...

Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi 'nin inşaatı başladı!

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun yapım çalışmalarına başlandı.

Eskişehir Yeşilli'de kentsel dönüşüm başladı!

Eskişehir'e bağlı Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Eskişehir Gündoğdu'da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde yıkım çalışmaları başladı. 

Bursa Büyükşehir'den İnegöl'e kentsel dönüşüm desteği!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnegöl'de kentsel dönüşüm projesi için çalışmalara başladı. Proje dahilinde ilçede yıkımlar başladı. 

Nevşehir Kale Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi ihalesi bugün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Nevşehir Kale Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi ihalesi bugün saat 11:00'de gerçekleştirilecek.

Kırşehir Kaman'da kentsel dönüşüm kararı!

Bugünkü 31528 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Kırşehir Kaman'da yer alan bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi...

TMMOB Şehir Plancıları Odası'ndan kentsel dönüşüm tepkisi!

TMMOB Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Ankara Şubesi, Keçiören'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik açıklama yaptı. 

Türkiye'nin ilk akıllı kentsel dönüşümü Eskişehir Tepebaşı'nda!

Eskişehir'in Tepebaşı ilçesinden kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Eren Aka, bugünkü yazısında devam eden çalışmaları kaleme aldı.

Diyarbakır Yenişehir'de kentsel dönüşüm kararı!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Diyarbakır Yenişehir'de yer alan bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi...

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden kentsel dönüşüm toplantısı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hayata geçecek kentsel dönüşüm çalışmalarına bütüncül yaklaşmak adına kentsel dönüşüm toplantısı düzenledi.

Nevşehir Karasoku'da kentsel dönüşüm tam gaz!

Nevşehir Belediyesi, TOKİ işbirliğinde hayata geçirilen Merkez (Karasoku) Kentsel Dönüşüm Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulundu.

Eskişehir'de kentsel dönüşüm atağı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi önderliğinde Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleriyle birlikte bir kentsel dönüşüm protokolü imzalandı. Bu protokole göre Eskişehir'de kentsel dönüşüm çalışmaları öncelikle planlanacak. Dönüşümde öncelik Odunpazarı ve Tepebaşı'na verilecek.

Eskişehir'in Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi hazırlanıyor!

Eskişehir'in hâlihazırda gerçekleşen kentsel dönüşüm uygulamalarına bütüncül bir yaklaşım oluşturacak Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi’nin iş birliğinde imzalanacak.

TMMOB'dan Samsun Büyükşehir'in kentsel dönüşüm planına tepki!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda ve Site Cami çevresinde hayata geçireceği kentsel dönüşüm çalışmasına ilişkin mülk sahiplerinden belediyeye itirazlar gelmeye devam ediyor.

nevşehir kentsel dönüşüm projeleri Haberi

nevşehir kentsel dönüşüm projeleri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm ve ’İmar Barışı’ uygulamasıyla ilgili çalışmaları incelemek için Nevşehir’e geldi. 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, belediye başkanlarıyla basına kapalı düzenlenen toplantı sonrası AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Kurum, kentte çevreyle ilgili çeşitli ziyaretlerde bulunacağını açıkladı.

Nevşehir’e millet bahçesi

Bakan Kurum, "Bu ziyaretler çerçevesinde Nevşehir’imize güzel bir Millet Bahçesi kazandıracağız. Nevşehir Kalesi etrafındaki ve şehir merkezindeki kentsel dönüşüm ve turistik alanlardaki ticari yapılar, Nevşehir’e yakışmıyor. Buradaki alanları da yerinde inceleyip, bir an evvel projelere başlayacağız. İlçelerin ihtiyacı olan atık su arıtma tesislerine ilişkin belediye başkanlarımızla toplantı yaptık. Bir kısmını SUKAP bir kısmını da belediyelerimizin düzenlemeleriyle asfalt, yol gibi talepleri de Çevre Yönetimi Genel Müdürü ve İller Bankası Genel Müdürü ile çözümlerini...