ofis düzeni değişiyor mu

ofis düzeni değişiyor mu

Normale dönüşte ofislerin tasarlanması başlı başına bir iş haline geldi. Peki koronavirüs salgını ofisleri nasıl değiştirecek? Açık ofislere geçişte nasıl bir yol izlenmeli? İşte detaylar...

İcra İflas Kanunu’nda ne değişiyor?

2018'de İcra ve İflas Kanunu’ndaki değişiklikten sonra 3 senelik uygulama sürecinde meydana gelen problemlerin giderilmesi amacıyla konkordatoya ilişkin bazı maddelerde yeniden düzenleme yapıldı. Yasa teklifinin bu hafta Meclis Genel Kurulu’nda değerlendirilmesi planlanıyor.

Şehirler değişiyor: Az katlı müstakil konutlu mahalleler artacak!

Kovid-19 salgınıyla beraber bahçeli konutlara talep arttı. Yazlık yerler kışlık haline geldi. Bu değişimle beraber şehirlerde de dönüşümler yaşanacağı düşünülüyor. Şehirlerin çevresinde 'kentsel köyler/ şehir köyleri' hayata geçirilecek.

Kripto para dengeleri çok hızlı değişiyor!

Kripto para piyasalarında dengeler sık sık değişiyior. Fakat şu dönemlerde daha ciddi değişikliklerin yaşanması bekleniyor. 

Ofis pazarı sil baştan değişiyor!

GYODER’in, sektördeki son gelişmeleri değerlendirmek ve mevcut sorunlara çözüm bulmak amacıyla hayata geçirdiği ‘GYODER Çözüm Platformu’nun 6'ncı toplantısı gerçekleştirildi. toplantıda, ofis alanlarında pandeminin de etkisiyle hızlanan değişim konuşuldu.

İmar Kanunu sil baştan değişiyor!

İmar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM'ye sunuldu. Kanun teklifi ile riskli yapıların yıkımı için süreç yeniden düzenlenecek...

Kırıkkale'de başlatılan projeyle köylerin çehresi değişiyor!

Kırıkkale Valiliği'nce başlatılan "En Güzel Köy Benim Köyüm" projesi kapsamında köylerin bütün eksikleri gideriliyor ve köylerin çehresi değişiyor.

Kovid-19'la ofis dünyası değişti!

Kovid-19 salgını birçok alanı ve sektörü etkilediği gibi ofisleri de etkiliyor. Ofislerde, kısa vadede yatırım maliyeti olmadan değişen ihtiyaçlara karşılık verebilen, esnek çalışma modelini destekleyici ve verimliliği artırdığı kanıtlanmış ‘esnek ofis çözümleri’ne geçiliyor.

Ev tercihleri değişiyor!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ev tercihleri de değişti...

İmar Yasası sil baştan değişiyor!

Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi TBMM'ye sunuldu. Kanun ile kaçak yapıların önüne geçilmesi, arazi ve arsa düzenleme işlemlerine karşı açılan davaların hızlı bir şekilde çözülmesi amaçlanıyor.

Koronavirüs gayrimenkul ve perakende sektöründe neleri değiştirecek?

COVID-19 salgını tüm dünyaya hızla yayılmaya devam ederken evden çalışılan dönemlerde yenilenmeye hazırlanılması gerektiğini söyleyen Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, “Korona şoku atlatıldıktan sonra üretim ve ofis hayatları da değişecek” diye konuştu.

Blueground ile ev kiralama işi kökten değişiyor!

Blueground ev kiralama işini kökten değiştirebilir. Dünyanın 12 kentinde 3 bin üzerinde konutu yöneten girişim, yeni yatırım turunda milyar dolar değerlemeyi görebilir…

Nevşehir Ortahisar'ın imar planı değişiyor!

Nevşehir Ortahisar Belediyesi Kentsel Yerleşik Alanına İlişkin Geçiş Dönemi Koruma Esasları ve Kullanma Koşulları’ Kapadokya Alan Komisyonu tarafından kabul edildi. Buna göre imar planı değişikliğinin önü açıldı.

Gecekondu Kanunu sil baştan değişti!

7221 Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Resmi Gazete ile yayımlandı. Kanun kapsamında imar ve kentsel dönüşüm çalışmaları sil baştan değişiyor...

ofis düzeni değişiyor mu Haberi

ofis düzeni değişiyor mu

Normale dönüş olarak da adlandırılan yeniden hayata dönüşte beyaz yakalılar ve ofisler en ilgi çekici boyutlardan birini oluşturuyor. Dönülecek ofislerin tasarlanması başlı başına bir iş.

Evden çalışma modeli ve evden çıkmama kısıtlamalarına uyum sağlama çabası birçok çalışanı ciddi biçimde yormuşa benziyor. Fortune Dergisi'nden Kerem Özdemir'in haberine göre; bu koşullar altında beyaz yakalıların ofislere dönme konusunda sağlık güvenliği ve evde kalmanın yarattığı bıkkınlık arasında bir yerlerdeki motivasyonla farklı düşüncelere sahip olduğu görülüyor. Ancak ofise dönme isteği giderek artıyor. Yaşanan durumun ideal olmaması, başka tercihleri deneme isteğini artırıyor. Bu da son derece doğal. Ancak dönülecek ofislerin değişme zorunluluğunun insanları çok daha farklı bir noktaya taşıyacağı da unutulmamalı. Normale dönüş ifadesini kullansak bile döneceğimiz yerin eski normal olmadığını bilmemiz gerekiyor.

Dönecek insanların eski insanlar...