On Birinci Kalkınma Planı

On Birinci Kalkınma Planı

On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) kapsamında ulaşımda çok önemli adımlar atılacak. Bu kapsamda yüksek hızlı tren hatlarının yapımı hızlanacak.

İstanbul depreme hazır hale getirilecek!

İstanbul'da bir deprem sonrasında meydana gelecek can ve mal kaybının en az düzeyde tutulabilmesi için gerekli risk azaltma ve güçlendirme çalışmaları başlayacak.

Türkiye kritik yapısal dönüşümlere odaklanacak!

Başbakan Binali Yıldırım tarafından 'On Birinci Kalkınma Planı'nın Türkiye'nin odaklanacağı kritik önemdeki yapısal dönüşüm alanlarını ve bunlara ilişkin hedef ve stratejileri de ortaya koyacak temel politika belgesi olacağını açıklandı.

YHT hatlarının yapımı hızlanacak!

On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) kapsamında ulaşımda çok önemli adımlar atılacak. Bu kapsamda yüksek hızlı tren hatlarının yapımı hızlanacak.

Türkiye kritik yapısal dönüşümlere odaklanacak!

Başbakan Binali Yıldırım tarafından 'On Birinci Kalkınma Planı'nın Türkiye'nin odaklanacağı kritik önemdeki yapısal dönüşüm alanlarını ve bunlara ilişkin hedef ve stratejileri de ortaya koyacak temel politika belgesi olacağını açıklandı.

İran'daki Türkiye Özel OSB ön çalışması ne durumda?

İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakan Yardımcısı ve Endüstriyel Kalkınma ve Modernizasyon Kurulu Başkanı Mensur Muazzami, İran'da kurulması planlanan "Türkiye Özel Organize Sanayi Bölgesi" hakkındaki ön çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Ön ödemeli konut satışlarında teslim süresi 42 aya çıkacak!

Devlet birinci çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 lira yardım yapacak. Ön ödemeli konut satışlarında müteahhitler rahatlayacak.

Hüseyin Öz: Trabzon'un tarih ve kültür mirası ön plana çıkartılmalı!

MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Hüseyin Örs, "Trabzon zengin tarihi ve kültürel miraslan olan bir şehir. Ancak çarpık yapılaşma ile birlikte tarihi dokumuz ön planda gözükmüyor. Birinci planda bu dokuyu ortaya çıkarmamız gerekir" dedi.

TESİAD yeni genel merkezini hizmete açtı!

Türkiye Etkin Sanayici İşadamları ve İşkadınları Federasyonu TESİAD, kuruluşunun on birinci yılında taşındığı Nilüfer'deki yeni genel merkez binasının açılışını Bursa protokolü ve üyelerinin katıldığı kokteylle gerçekleştirdi.

Barış Yapı, Barış Life 1 için ön talep topluyor!

Esenyurt"ta hayata geçirilen ve Barış Yapı imzası taşıyan Barış Life 1 Esenyurt; Ocak 2012"de satışa çıkacak. şžu anda ön talep aşamasında olan projede metrekare fiyatları 1.500 TL"den başlayacak

Sharman Zekeriyaköy'de 2. etap için ön satışlar başladı! 375 bin liraya!

İkinci etap için ön satışların başladığı Sharman Zekeriyaköy projesi kapsamında ilk etapta son konut kaldı. Kalan konutun fiyatı 375 bin lira...

Hukukçular Towers'ta dükkanlar ön satışta! Metrekaresi 18 bin liraya!

Adalet Sarayı'na 50 metre mesafede yükselen Hukukçulartowers projesinde yer alan mağazalar için ön talep toplanmaya başladı

Eroğlu Harmony Towers ön satışta metrekaresi 1.950 TL'ye!

Bursa Harmony Towers; ön satışa çıktı. Metrekare fiyatlarının 1.950 TL"den başlangıç gösterdiği Harmony Towers"ın; Eylül 2013"te tamamlanması bekleniyor

Adres Su: Dumankaya İnşaat'ın yeni projesi! Ön satışlar başladı!

Tuzla-Aydınlı'da hayata geçirilen Adres Su, Dumankaya İnşaat imzasıyla inşa ediliyor. Ön satışların bugün başladığı projede 194 konut yer alıyor

On Altı Dokuz'da fiyatlar güncellendi! 1 milyon 40 bin TL'ye 2+1!

496 konutluk bir proje olan On Altı Dokuz İstanbul, Zeytinburnu'nda konumlandırıldı. 16-9 İstanbul'da 92 metrekare 1+1, 121-125-184 metrekare 2+1, 161-177-184 metrekare 3+1 ve 246 metrekare 4+1(3+2) konutlar bulunuyor

Mesa Kartal Evleri'nde ön talep süreci devam ediyor!

Mesa Kartal projesi toplamda 244 konuttan meydana geliyor. Anadolu Yakası'nda yaşam sunan proje kapsamında yer alan konutlar 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde tasarlandı. Proje kapsamında şimdilik ön talep toplanıyor ve satışlar önümüzdeki aylar içerisinde yapılac

On Birinci Kalkınma Planı

On Birinci Kalkınma Planı On Birinci Kalkınma Planı

On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) kapsamında, plan döneminin tamamlandığı 2023 yılına kadar yolcu ve yük taşımacılığının her alanında önemli atılımlar atılacak.

Anadolu Ajansı'ndan Ayşe Büyücüoğlu Bodur'un haberine göre; TBMM'ye sunulan plan kapsamında Türkiye'nin coğrafi avantajından yararlanarak demir ve deniz yollarının taşıma paylarının artırılması, hızlı, esnek, emniyetli, güvenilir ve entegre bir ulaştırma sisteminin tesis edilmesiyle lojistik maliyetlerin azaltılması, ticaretin kolaylaştırılması ve ülkenin rekabet gücünün artırılması temel amaç olacak.

Kombine yük taşımacılığı hizmetleriyle bu alandaki yük terminalleri ve aktarma merkezlerine yönelik program hazırlanacak.  Yetki belgesi, sektördeki rekabetçiliği artıracak şekilde düzenlenecek ve diğer yetki belgeleriyle uyumlu olacak.

Özel demir yolu işletmeciliğinin teşvik edilmesi ve demir yollarında serbestleşmenin geliştirilmesiyle yönelik ikincil mevzuat tamamlanacak.

Kara yolu taşımacılığında diplomatik kanallar zorlanacak

Blokzincir'in yaygınlaştırılması için ulaştırma ve gümrük hizmetlerinde altyapı çalışmaları...