29 / 01 / 2023

opec+

opec+

Petrol piyasası, OPEC+ gerçekleşecek toplantıdan çıkacak karara odaklanmış durumda. Toplantıdan ise üretim kotalarının aynı tutulması veya üretimin düşürülmesi kararı çıkabilir. İşte detaylar…

Petrol ile ilgili son dakika gelişmesi! Hemen buraya bakın!

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı birtakım müstahsil ülkelerden oluşan OPEC+ grubu, piyasalardaki istikrarın korunması doğrultusunda 5 Ekim'de aldığı "üretimi kasımdan itibaren günlük 2 milyon varil azaltma kararına" devam edecek. 

Petrol fiyatları Çin etkisiyle dibi gördü

Petrol fiyatlarının düşmesinde Çin'deki protestoların etkili olduğu belirtilirken, OPEC'in alacağı karar ve AB'nin Rus petrolüne getireceği tavan fiyat da fiyatların şekillenmesinde etkili olacak.

OPEC'ten flaş açıklama!

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Genel Sekreteri Heytham Al Ghais, petrol üretimini kısma kararı alan OPEC+ grubunun küresel petrol piyasalarında bir krizi önlemek için doğru zamanda hareket ettiğini söyledi.

OPEC+ kararları ekonomik endişelerle alındı!

Umman, OPEC+ grubunun petrol üretimini azaltma kararının "tamamen ekonomik kaygılarla" alındığını açıkladı.

Cezayir ile OPEC’ten ''OPEC+ grubunun üretimi azaltma kararına'' destek!

Cezayir ve Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), OPEC+ grubunun petrol üretimini kısma kararını desteklediklerini söyledi.

Brent petrol fiyatları çakılıyor! Benzin ve motorine indirim mi geliyor?

OPEC+ üyelerinin petrol üretiminde kısıtlama kararının ardından fiyat yükselişine geçen brent petrol, haftayı yüzde 3,11 düşüş ile kapattı. Yaşanan bu düşüş ile birlikte benzin ve motorin fiyatlarına indirim beklentisi oldu. İşte detaylar…

Brent petrolde düşüş! Akaryakıta indirim mi geliyor?

OPEC+’a ait olan üyelerinin petrol üretiminde kısıtlama kararının ardından yükselişe geçen brent petrol fiyatları haftayı yüzde 3,11 düşüş ile kapattı. Yaşanan düşüş ile birlikte benzin ve motorin fiyatlarına indirim beklentisi oldu. İşte detaylar…

Akaryakıta 72 saatte 4 TL'yi aşan zam! Benzin, motorine yeni zam gelir mi? Opet, PO, BP, Total 8 Ekim 2022 fiyat listesi

Goldman Sachs, OPEC+'nın Kasım ayından itibaren günlük üretimi 2 milyon varil düşürme kararının ardından ham petrol fiyat tahminlerini yukarı yönlü güncelledi. Tahminin gerçekleşmesi durumunda akaryakıt fiyatlarının tavan yapabileceği belirtiliyor. 

Petrol üretiminin düşüş ABD'deki benzin fiyatlarında zam endişesini tetikledi!

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) üretimi kısma kararı, ABD benzin fiyatlarının yeniden yükselmeye başlayabileceği endişelerini artırdı.

Petrol fiyatı üç haneli rakamlara ulaşacak

OPEC'in günlük petrol üretimini azaltma kararının ardından brent petrolün fiyatının 100 doların üzerine çıkması beklentisi yükseldi. İşte uluslararası finans kuruluşlarının petrol fiyatları ilgili tahminleri...

Beyaz Saray’dan stratejik rezerv açıklaması!

OPEC+ grubunun günlük petrol üretimini kasımdan itibaren 2 milyon varil azaltma kararının ardından, Beyaz Saray’dan açıklama geldi.

Akaryakıtta şok zam! İşte benzin ve motorine gelen son zam!

Akaryakıt zammı gündemi sarstı! İşte araç sahiplerini isyan ettiren olay...04.10.2022 15:41 OPEC ülkeleri toplantısında yüksek oranlı arz kesintisine gidileceği haberleri brent petrol fiyatlarının yükselmesine neden olmuş, ardından da bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam geliyor.

Petroldeki kesinti beklenenden büyük olacak! Akaryakıta zam gelir mi?

OPEC’e yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre 5 Ekim'de yapılacak toplantıda günde bir milyon varilden daha fazla bir petrol üretim kesintisinin göz önünde bulundurduğu belirtildi. Örgütün düşen petrol fiyatlarına önlem için keskin adımlar atması bekleniyor.

opec+ Haberi

opec+

OPEC+'ın gerçekleştirmiş olduğu bugünkü toplantısında önümüzdeki Ekim ayı için petrol üretim kotalarını değiştirmesi düşünülmüyor. Fakat bazı kaynaklar ekonomik anlamda yavaşlama endişeleri sebebi ile 'düşen fiyatları desteklemek' nedeniyle küçük çaplı bir üretim kesintisine gidilmesi olanağını da göz ardı etmediler.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve şu anda savaş içerisinde olan Rusya da dahil olmak üzere birlikte hareket eden ülkelerin oluşturduğu OPEC+, talep sorunları gündemde iken bugün bir araya gelecek. Tahran'ın 2015 nükleer anlaşmasına taraf olan diğer ülkeler ile anlaşmaya varması halinde İran petrolünün piyasalara dönmesi ile petrol arzı artabilir.

Brent ham petrolünün en yakın vadeli şekilde varil fiyatı haziran ayında 120 doları görmenin ardından Batı ülkelerindeki ekonomik düşüş ve resesyon endişeleri sebebi ile yaklaşık 93 dolara düştü.

Suudi Arabistan geçen ay petrol ücretlerinde düşüşü önlemek için...