26 / 06 / 2022

Osman Akyüz

Osman Akyüz

Katılım Bankaları Birliği Genel Sekreteri Akyüz, faizsiz finans sisteminin kriz üretmediğini ve krize daha dayanıklı olduğunu söyledi. Akyüz, belirledikleri strateji doğrultusunda 2025’te katılım bankalarının payını yüzde 15’e çıkaracaklarını belirtti.

Osman Akyüz: Sukuk büyük projelere finansman sağlayabilir!

Osman Akyüz, yakın gelecekte Türkiye'nin özel sektör yatırımlarının finansmanında sukuk ihracanı kullanacağını söyledi...

Ls Engıneerıng İnşaat Emlak Sanayi İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ls Engıneerıng İnşaat Emlak Sanayi İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Kartal'da Ömer Tolgahan Akyüz tarafından kuruldu.

Akyüzler Ambalaj Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Akyüzler Ambalaj Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Başakşehir'de Musa Akyüz tarafından kuruldu.

Vatan Otel İşletmeciliği Tekstil Turizm İnşaat Ve Ticaret Limited Şirketi Grand Liza Şubesi açıldı!

Vatan Otel İşletmeciliği Tekstil Turizm İnşaat Ve Ticaret Limited Şirketi Grand Liza Şubesi 100 TL sermaye bedeli ile Fahrettin Akyüz tarafından açıldı.

Okan Akyüz İnşaat Proje Turizm Gıda Otomotiv Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Okan Akyüz İnşaat Proje Turizm Gıda Otomotiv Ticaret Limited Şirketi Çekmeköy’de  500 bin TL sermaye bedeli ile Okan Akyüz tarafından kuruldu.

Kurtuluş Akyüz, Yeşil GYO Genel Müdürü oldu!

Yeşil GYO Şirket Genel Müdürü Yaşar Altıparmak'ın vefatı nedeniyle yerine Genel Müdür olarak Kurtuluş Akyüz'ün atanmasına karar verildi.

Akyüz Restorasyon Mimarlık İnşaat Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Akyüz Restorasyon Mimarlık İnşaat Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt’ta  2 milyon  TL sermaye bedeli ile Turgut Akyüz tarafından kuruldu.

İnfo İstanbul Copy Kırtasiye Limited Şirketi kuruldu!

İnfo İstanbul Copy Kırtasiye Limited Şirketi Fatih’te   10 bin TL sermaye bedeli  ile Enes Can Kara Serdar Akyüz Tarafından  kuruldu.

İnşaat Mühendisi Keramettin Ümit Akyüz vefat etti!

İnşaat Mühendisi Keramettin Ümit Akyüz vefat etti. Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş. taziye ilanı yayınladı.

Tümyapı Dekorasyon İnşaat Anonim Şirketi kuruldu!

Tümyapı Dekorasyon İnşaat Anonim Şirketi bugün Kağıthane'de 4 milyon TL sermaye bedeli ile Ruşen Mete Akyüz ve Şenol Kaya ortaklığında kuruldu.

N Akyüz Yapı İnşaatçılık Taahhüt Ve Oto Bakım Servisi Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

N Akyüz Yapı İnşaatçılık Taahhüt Ve Oto Bakım Servisi Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Sultangazi'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Necmettin Akyüz tarafından kuruldu.

Ae Akyüz İnşaat Taahhüt Otomotiv Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ae Akyüz İnşaat Taahhüt Otomotiv Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Zeytinburnu'nda 500 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Erkan Akyüz ve İlker Seven ortaklığında kuruldu.

Vesta Global'dan 5 yıldızlı ev-otel projesi: L’and Vineyards!

2017'de Teuta Narazan ve Armağan Akyüz tarafından kurulan Vesta Global, Portekiz’de bulunan çok ödüllü, üzüm bağlarında yer alan 5 yıldızlı ev-otel projesi L’and Vineyards ile yatırımcılarına kazanç vaad ediyor.

Vesta Global, yurt dışında gayrimenkul yatırımları için danışmalık veriyor!

Teuta Narazan ve Armağan Akyüz tarafından 2017'de kurulan Vesta Global, yurt dışı yatırımlar ve oturma izni konularında danışmanlık hizmeti sağlıyor. Vesta Global, yaklaşık 10 ülke için hizmet veren tek danışmanlık şirketi olma özelliğine sahip.

Osman Akyüz Haberi

Osman Akyüz

Sermaye Piyasası Kurulunun hem faizli hem faizsiz araçlarda düzenlemeler yaptığını söyleyen Türkiye Katılım Bankaları Birliği Genel Sekreteri ve Albaraka Türk Yönetim Kurulu Üyesi Osman Akyüz, bu konuda ciddi adımlar atıldığını ancak Türkiye’de sermaye piyasasında şirketlerin halka arzlarının yavaş gittiğini ve bunun en önemli nedeninin kayıt dışılık olduğunu söyledi. Faizsiz finans ve faizsiz bankacılık sisteminin kriz üretmediğini söyleyen Osman Akyüz, faizsiz finans sisteminin krizlere çok daha dayanıklı bir sistem olduğunu belirtti.


Dünyada bir şeyler değişiyormuş gibi bir görüntü var. Yeni ABD Başkanı, Avrupa’da yeni liderler çıkıyor olması, bize acaba İslami finansın dünyada yaygınlaşması gerektiğini mi anlatıyor?

2008 finansal krizinden sonra faizsiz finans, faizsiz bankacılık daha çok dikkat çekti. Çünkü faizsiz finans ve faizsiz bankacılık kriz üretmiyor. Yani reel ticari faaliyete tekâmül ediyor...