pandemi döneminde mimari

pandemi döneminde mimari

NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, koronavirüs salgını nedeniyle mimari anlayışında yaşanan büyük değişimleri anlattı.

Devletten 30 bin TL geri ödemesiz konut hibe desteği!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar hükümet tarafından verilen konut hibe yardımlarını araştırmaya devam ediyor. Pandemi döneminde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara 30 bin TL'ye kadar konut hibe desteği veriliyor. 

Sitelerde yöneticiler toplantısız görevden alınabilir mi?

Hürriyet yazarı Oya Armutçu bugünkü yazısında pandemi döneminde sitelerde görev alan yöneticilerin nasıl görevden alınacağını kaleme aldı. İşte Armutçu'nun o yazısı...

Türkiye'nin en gözde yazlık bölgeleri!

Evlere kapandığımız pandemi döneminde yazlık evlere talep arttı. Bodrum'dan Şile'ye, Kemer'den Güre'ye kadar birçok ilçede fiyatlar koronanın etkisiyle değişti...

Radisson Grup otel yatırımlarına hız verdi!

Radisson Otel Grubu, koronavirüs salgınında otel inşaatlarına devam ediyor. Otel grubu pandemi döneminde 16 yeni tesis açılışı yaptı.

Kovid-19'la arsa fiyatları katlandı!

Pandemi döneminde büyük şehirlerde, birikimiyle arsa yatırımı yapan oturacağı evi kendisi inşa ettirmek isteyenlerin artması; arsa ve arazi fiyatlarını rekora götürdü. Peki fiyatlar nasıl değişti? İşte detaylar...

Pandemi döneminde kira düzenlemesi istenebilir mi?

Bursa Hakimiyet köşe yazarı Avukat Veysel Tayyar bugünkü köşesinde koronavirüs salgını sürecinde kira ödemelerini kaleme aldı. 

Pandemi yazlık bölgelerde konut fiyatlarını 5'e katladı!

Tüm dünyayı derinden etkileyen pandemi döneminde, yazlık bölgelerde konut fiyatları 5'e katlandı...

İnşaat sanayisi pandemiye rağmen büyüdü!

Koronavirüs salgınına rağmen inşaat sektörü pazarında daralma yaşanırken bu dönemde inşaat malzemeleri sanayisinde büyüme devam etti. Pandemi döneminde ihracatını değer olarak 21 milyar dolar seviyesinde koruyan sektör, yurt içinde ise ‘yenileme’ talebiyle büyümeye devam etti. 

1100 lira yardım başvurusu nasıl yapılır?

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 1.100 TL pandemi yardım ödemesi yapılıyor. Pandemi döneminde 1.000 lira olarak verilen sosyal yardım parası tam kapanma ile birlikte 1.100 liraya yükseldi.

Kira artışında ev sahibi ile uzlaşma sağlanabilir!

Pandemi döneminde kiralara yapılan zamlar birçok kiracının canını sıkıyor. Peki, kiralara yapılacak zamda ev sahibi ile nasıl uzlaşma sağlanır? İşte detaylar...

'Tam kapanma' döneminde esnafın da yüzü gülecek!

Koronavirüs salgını nedeniyle mali konuda zor zamanlar geçiren esnafın beklediği haber geldi. Hükümet tam kapanma döneminde de gelir kaybı, ciro kaybı, kira ve sigorta prim destek ödemelerine devam edecek. 

Eylül Öztürk, fırsatçı mülk sahiplerine isyan etti!

Ünlü fenomen Eylül Öztürk, pandemi döneminde fırsatçı mülk sahiplerine karşı isyan etti. Kendine bir depo arayan Öztürk, “Nereye gitsem 15 kira peşin istediler” diye konuştu.

Hükümetten faaliyetlerini durduran esnafa müjde!

Koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetlerini durduran esnafa hükümetten müjde geldi. Yeni düzenleme ile pandemi döneminde iş yerini kapatan esnaf kira ödemelerinde muaf olacak. 

pandemi döneminde mimari Haberi

pandemi döneminde mimari

NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, pandeminin gayrimenkul sektöründe hem sağlıklı, hem çevreci hem de ferah mimarileri öne çıkardığını belirterek, "Bunu da doğru lokasyonda, doğru mimariyle yapılmış projelerde pandemide yaşanan talep eğilimiyle görebiliyoruz. Biz de aslında 2010'dan bu yana hep daha yenilikçi daha çevreci daha akıllı dolayısıyla daha ferah projeler ortaya koyduk" dedi. Akşam Future ve trends dergisinde yer alan habere göre;Bu know how'u Avrupa'ya, Asya'ya ve Amerika'ya da eş zamanlı olarak taşıdıklarını vurgulayan Timur, "İngiltere'ye gerçekleştirdiğimiz fikir ihracatı bir örnek olabilir. Aslında hem sektörümüzde hem de dünya ekonomisinde dönüşüm, başta dijitalleşme ve home office ile pandemiden çok önce başladı. Pandemiyle bu süreç hem pekişti, hem genişledi. Alışkanlıkları kitlesel olarak değiştirdi. Dolayısıyla gelecekte mekanın lokasyondan bağımsız bir hal alacağını...