pektaş

pektaş

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürü Özcan Pektaş, konut kredilerinin yeniden yapılandırılmasında, 'piyasa şartlarının' belirleyici olacağını bildirdi.

Celodi Design Mimari Tasarım Limited Şirketi kuruldu!

Celodi Design Mimari Tasarım Limited Şirketi bugün Kadıköy'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Didem Sayar ve Selin Pektaş ortaklığında kuruldu.

Pekka İnşaat Orman Ürünleri Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Pekka İnşaat Orman Ürünleri Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 500 bin TL sermaye bedeli ile Murat Pektaş tarafından kuruldu.

Han Group Gayrimenkul Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Han Group Gayrimenkul Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Bahçelievler'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Velihan Pektaş tarafından kuruldu. 

Gümüşhane'ye Tersun tüneli müjdesi!

AK Parti Gümüşhane Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, Gümüşhane Şiran'da gerçekleşen iftar yemeğinde Tersun dağına tünel projesiyle ilgili müjdeyi verdi.

Tarlabaşı’da kentsel dönüşüm sergisi açıldı!

Suzan Pektaş ‘Göç Sakinleri’ sergisinde Tarlabaşı’daki kentsel dönüşümü anlattı. Sergi, 16 Mart'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Avrasya Taşınmaz Yatırımları Anonim Şirketi kuruldu!

Avrasya Taşınmaz Yatırımları Anonim Şirketi 250 bin TL sermaye ile Üsküdar'da Hüseyin Çelik, Gökhan Işık, Abdullah İkbal Kara ve Saim Pektaş imzasıyla kuruldu.

Zigana Dağı'nın çehresi değişecek!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberinde Milletvekili Cihan Pektaş’la birlikte Zigana dağında yapılacak olan bina düzenleme çalışması kapsamında zirvedeki tüm esnafı ziyaret etti.

Zigana Dağı'nda bina düzenlemesi yapılacak!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberinde Milletvekili Cihan Pektaş’la birlikte Zigana dağında yapılacak olan bina düzenleme çalışması kapsamında zirvedeki tüm esnafı ziyaret etti.

Pektaşlar Yapı İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Pektaşlar Yapı İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi 500 bin TL sermaye ile bugün Caner Pektaş ve Özgür Pektaş imzasıyla kuruldu.

Safco Geoteknik Zemin Ve Temel Mühendisliği Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Safco Geoteknik Zemin Ve Temel Mühendisliği Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Atanur Ünal ve Hasan Basri Pektaş ortaklığında 100 bin TL sermaye bedeli ile Bahçelievler'de kuruldu.

Gümüşhane Torul'da tüm köy yolları asfaltlanacak!

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde Vali Okay Memiş ve Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş’ın katılımıyla köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantı yapıldı.

Anjum Turizm Seyahat Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Anjum Turizm Seyahat Dış Ticaret Limited Şirketi, Cebail Turgud, Abdulaziz Pektaş, Muhammed Düzcan ortaklığıyla 100 bin TL sermaye ile 22 Ağustos'ta Sultanbeyli'de kuruldu.

Zorlu Gayrimenkul Grubu'nun acı günü! Mesude Pektaş vefat etti!

Zorlu Gayrimenkul Grubu Başkanı Mesut Pektaş'ın annesi Mesude Pektaş vefat etti. Zorlu Gayrimenkul Grubu taziye ilanı yayınlattı.

pektaş

pektaş pektaş

 

 

Konuyla ilgili soruları yanıtlayan Pektaş, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 29 Eylülde çıkarılan "Konut Finansmanı Kapsamındaki Kredilerin Yeniden Finansmanına İlişkin Usul ve Esaslar' Hakkındaki Yönetmelikle, konut kredilerinin yeniden yapılandırılmasına imkan tanındığını hatırlattı.

Pektaş bu arada, 2003 yılında yüzde 3,75 düzeyinde olan konut kredileri faizinin şu an yüzde 1,25 ile 1,30'a gerilediğini bildirdi.

Konut kredisi faizlerinde geçen sürede önemli gerileme yaşandığına işaret eden Pektaş, kredi faizlerinin 4 yıllık süreç içerisinde kademeli olarak düştüğünü, vatandaşın da düşen kredi faizleri oranında başka bankalardan çektikleri düşük faizli kredilerle borçlarını kapatarak,...