pın mimarlık kurucusu Fikret Sungay

pın mimarlık kurucusu Fikret Sungay

2014 yılında profesyonel mimarlık çalışmalarını sürdüreceği PIN Mimarlık ofisini kuran ve mimari çalışmalarına burada devam eden Fikret Sungay kimdir?

Eğitimde mekan tasarımının önemi!

Farklı ölçeklerdeki okul projeleri ile ulusal ve uluslararası çapta başarılar hayata geçiren Elips Tasarım Mimarlık Kurucusu Y. Mimar Feza Ökten Koca, eğitimin daha sağlıklı ve kaliteli olması için mekan tasarımının öneminden bahsetti.

Pin Bodrum Mimarlık Limited Şirketi kuruldu!

Pin Bodrum Mimarlık Limited Şirketi bugün Sarıyer'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Bülent Özdemir, Emre Şapcı, Fikret Erdem Sungay ve Salih Küçüktuna ortaklığında kuruldu.

Koronavirüs sonrası otellerin ve tatil köylerinin mimari açıdan değişimi!

Ödüllü projeleri ile ulusal ve uluslararası çapta başarılar hayata geçiren Elips Tasarım Mimarlık Kurucusu Y. Mimar Feza Ökten Koca, Covid-19 pandemisinin ardından turizm sektöründe otellerin ve tatil köylerinin mimari açıdan ne tür değişiklikler yapması gerektiğinden bahsetti.

Verimliliği ve motivasyonu artırmak için mimari açıdan dikkat edilmesi gereken noktalar!

Ödüllü ofis ve konut projeleri ile uluslararası çapta başarılara imza atan Elips Tasarım Mimarlık Kurucusu Y. Mimar Feza Ökten Koca, evlerden çalışılan bu günlerde verimliliği ve motivasyonu artırmak için mimari açıdan dikkat edilmesi gereken noktalara değindi.

Koronavirüs özel mimarlık projelerini etkiledi mi?

Artstyle Mimarlık’ın kurucusu mimar Şerif Soğukbulak, koronavirüsün mimarlık ve iç mimarlık sektörlerini etkilediğini belirtti. Soğukbulak, mimarlık projelerinin yurt içinde yavaşladığını, yurt dışında ise durdurulduğunu ifade etti...

Koronavirüse karşı mimari önlemler!

Elips Tasarım Mimarlık Kurucusu Yüksek Mimar Feza Ökten Koca, koronavirüsle mücadele ettiğimiz bugünlerde yaşam alanlarımızı bazı mimari önlemlerle daha hijyenik ve sağlıklı bir hale getirmenin yollarını anlattı.

Mutlu bir ofis yaratmanın püf noktaları!

EDDA Mimarlık Kurucusu Eda Tahmaz, son günlerde çok konuşulan yeni nesil ofis tasarımlarında farklı dekorasyon uygulamaları ile çalışanlar için nasıl mutlu ofisler yaratılabileceğinin püf noktalarını aktardı...

2020 yılı dekorasyon trendleri!

2020 yaklaşırken yeni yılın trendleri de konuşulmaya başlandı. Ödüllü konut projeleri ile uluslararası çapta başarılara imza atan EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, 2020 yılı dekorasyon trendlerini anlattı.

Yazlık ev dekorasyonunun püf noktaları!

EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, yazlık ev dekorasyonunun püf noktalarını ve bahçe tasarımlarında dikkat edilmesi gereken kriterleri anlattı.

Küçük evler için dönüştürebilir tasarım önerisi!

EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, günümüz koşulları nedeniyle daralan evlerimizi nasıl daha işlevsel hale getirebiliriz sorusuna cevap olarak, depolama ve düzen ihtiyacına yönelik çözüm önerilerini anlattı. 

İç Mimar Eda Tahmaz’dan farklı salon tipleri için dekorasyon önerileri!

EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, yaşam alanlarını yenilemek isteyen ev sahipleri için dikdörtgen, L veya kare gibi farklı plan şemalarına sahip olan salon tiplerinde dikkat edilmesi gereken dekorasyon fikirlerini anlattı.

İzmir'de nitelikli konut ihtiyacı!

İzmir'in nitelikli göç aldığını söyleyen Enes Duru Mimarlık Kurucusu Enes Duru, nitelikli konutlar anlamında büyük bir potansiyel taşıdığı bilgisini verdi. Duru, ''Projelerin daha nitelikli olarak tasarlanması gerekiyor'' diye konuştu.

Mimarlar, ekonomiye müteahhitlerin 10 katı değer katacak!

Global Architectural Development (GAD) Mimarlık kurucusu Gökhan Avcıoğlu, yaptığı açıklamada,"Türkiye'de mimarlar, müteahhitlerin Türk ekonomisine yaptığı katkının 10 katı değer katacak." dedi.

pın mimarlık kurucusu Fikret Sungay Haberi

pın mimarlık kurucusu Fikret Sungay

Fikret Sungay, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 


1996-2000 yılları arasında GAD Architecture'da Tasarımcı ve Uygulama Yürütücüsü Mimar olarak çalıştı. 2001-2003 yılları arasında bireysel olarak farklı projelerin tasarım ve uygulamalarını yaptı.


2003-2004 döneminde Era Şehircilik ve Mimarlık bünyesinde ulusal ve uluslararası projelerde Tasarımcı Mimar olarak çalıştı. 2004 yılından itibaren UrasxDilekci Mimarlık’ta tasarım, detaylandırma ve uygulama yönetimi alanında faaliyet gösterdi.


Özellikle karma projeler, konut, otel, ofis, alışveriş merkezleri ile yüksek katlı yapılarda uzmanlaştı. 2008 yılında UrasXDilekci Mimarlık’a ortak oldu. 2014 yılında profesyonel mimarlık çalışmalarını sürdüreceği PIN Mimarlık ofisini kurdu.


İletişim bilgileri:

info@pin.web.tr


Tel/Fax +90 212 323 00 07

Mobile 0533 0617547


Reşitpasa Mahallesi, Tuncay Artun Cad.

111/C Sarıyer

34467...