ronaldonun doğduğu yerdeki müzesi

ronaldonun doğduğu yerdeki müzesi

Real Madrid'in ve Portekiz Milli Takımı'nın oyuncusu Cristiano Ronaldo, doğum yeri olan Madeira Adası'ndaki Funchal kentinde, kendi adına bir müze yaptırıyor. Müzenin 300 metrekarelik alanı kapsayacağı, şu anda inşaat halinde olduğu belirtildi....

Aristotle Onassis’in doğduğu ev için 3 milyon euroluk teklif!

Onassis Vakfı, Yunan armatör Aristotle Onassis’in doğduğu ev olarak bilinen Manisa'daki tarihi evi satın almak için 3 milyon euroluk teklif verdi. Manisa Akhisar'da yaşayan 85 yaşındaki Mihriye Yalazı ise evi satmayacağını söyledi.

Ronaldo'nun Madeira'daki doğduğu ev!

Ronaldo'nun şarkıcı kız kardeşi Katia Aveiro, Madeira'da doğduğu evin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. İşte Ronaldo'nun doğduğu ev...

Mimar Sinan'ın doğduğu Ağırnas'ta restorasyon çalışmaları başlıyor!

Anadolu'nun yanı sıra farklı coğrafyaları da eserleriyle nakış nakış işleyen Mimar Sinan'ın doğduğu Ağırnas Mahallesi'nde sokak sağlıklaştırması ve restorasyon çalışmaları başlıyor.

Hitler’in doğduğu ev polis merkezine dönüştürülecek!

 Avusturya’nın başkenti Viyana’da Adolf Hitler’in doğduğu ev polis merkezine dönüştürülecek...

Doğtaş 18 yeni mağaza açtı!

Çanakkale’den doğan mobilya sektörünün öncü markalarından Doğtaş, doğduğu toprakların zaferini, “Bu topraklardan DOĞduk, yine bu topraklara TAŞıyoruz” mottosuyla Türkiye’nin dört bir yanında açtığı 18 mağaza ile kutladı.

Elazığ'da Kemal Sunal'ın evi yıkıldı iddiasına Sunal Ailesi'nden açıklama geldi!

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde usta sanatçı Kemal Sunal’ın doğduğu evin de yıkıldığı iddia edilmişti. Çıkan haberlere dair Sunal ailesinden açıklama geldi...

Kemal Sunal’ın doğduğu ev de yıkıldı!

Elazığ’da 41 kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinde usta sanatçı Kemal Sunal’ın doğduğu evin de yıkıldığı öğrenildi.

Donald Trump'ın doğduğu eve alıcı bulunamıyor!

Donald Trump'ın doğduğu ve ailesiyle 5 yıl yaşadığı New York'daki Queens bölgesindeki ev satışa çıkarılmıştı. Alıcı bulunamayan ev geçici süreliğine satışa kapatıldı...

Donald Trump'ın doğduğu eve alıcı bulunamıyor!

Amerika’nın 45’inci Başkanı Donald Trum'ın doğduğu ev 14 Kasım’da açık arttırmaya çıkarıldı. Fakat 5 milyon dolarlık fiyata müşteri bulunamadığı için ev geçtiğimiz günlerde piyasadan çekildi...

Adolf Hitler'in doğduğu ev polis merkezi olacak!

Adolf Hitler'in 1889 yılında doğduğu Avusturya'daki Braunau am Inn kasabasındaki evi polis merkezine dönüşecek.

Yönetici fahiş fiyat almışsa ne yapabilirsiniz?

Yöneticiniz, apartmandaki asansörün bakımı için sizin aldığınız fiyatın iki katı fiyat alıp diğer komşularınızı da razı etmişse, hukuken ne yapabilirsiniz? Yanıtı, bulunduğunuz yerdeki sulh hukuk mahkemesine bir ay içinde dava açmak.

Şener Şen’in doğduğu ev her an çökebilir!

Şener Şen’in doğduğu Adana’daki ev yıkılma riski altında. Bakımsızlıktan harabeye dönen ev için çevre esnafı, Şener Şen’e doğduğu eve sahip çıkma çağrısında bulundu….

Yahya Çavuş'un doğduğu ev müzeye dönüştürülecek!

Çanakkale Savaşları'nda büyük fayda sağlayan ve yaralanmasının tedavisi sırasında şehit olan Ezineli Yahya Çavuş'un doğduğu ev müzeye çevrilecek.

ronaldonun doğduğu yerdeki müzesi

ronaldonun doğduğu yerdeki müzesi ronaldonun doğduğu yerdeki müzesi


Real Madrid'in ve Portekiz Milli Takımı'nın oyuncusu Cristiano Ronaldo, doğum yeri olan Madeira Adası'ndaki Funchal kentinde, kendi adına bir müze yaptırıyor.


Portekiz'in Diario do Noticias gazetesinin Ronaldo'nun ailesini kaynak göstererek verdiği haberde, futbolcunun müzesinin bu yıl sonu ve ya 2014 yılı başlarında açılacağı belirtildi. 5 Şubat 1985'te doğan Ronaldo'nun finansmanı tamamen kendisi tarafından karşılanarak hazırlanan müzenin, bu zamana kadar gizli tutulduğu belirtildi.


Futbolcunun yakınları, Portekiz gazetesine verdikleri röportajda, ''Ronaldo'nun bu girişiminden dolayı annesi çok gurur duyuyor. Müze hayata geçtiğinde tüm aile, bu davranışından dolayı Ronaldo ile gurur duyacak. Müze bölge için çok önemli olacak çünkü dünyanın birçok yanından turisti buraya getirecek. Ronaldo'nun kazandığı altın top ya da altın ayakkabı gibi ödülleri kim yakından görmek istemez ki'' ifadesini kullandı.


Müzenin 300 metrekarelik alanı...