Sakarya Ziraat Odası

Sakarya Ziraat Odası

Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu Arifiye Kirazca Mahallesi’ne yapılması planlanan sebze ve meyve hali arazisinin 1. Dereceden tarım arazisi olduğunu ileri sürdü.

Hüsnü Gürpınar: Sakarya’da Deprem Master Planı olursa destek veririz!

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı ilçe Başkanı Halil Hakan Oturak, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar’ı ziyaret ederek, kentsel dönüşüm konusu ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Fiskobirlik Genel Müdürlük binası taşınacak mı?

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, taşınacağı yönünde iddialar çıkan Fiskobirlik 'in, Giresun merkezli faaliyetini sürdürmeye devam edeceğini belirtti...

Aksaray Ziraat Odası yeni hizmet binasının temeli atıldı!

Aksaray Ziraat Odası yeni hizmet binasının temeli gerçekleştirilen törenle atıldı.

Kocaeli Ticaret Odası'ndan konut alacaklara müjde!

Kocaeli Ticaret Odası, inşaat sektörünün canlanması ve vatandaşların uygun şartlarda konut sahibi olabilmesi için taşın altına elini koydu.  Ziraat Bankası ile imzalanan protokole göre KOTO üyesi müteahhit firmaların katkı payıyla vatandaşlar, yüzde 0,98 faizle konut sahibi olabilecek.

Kipaş'ın Aydın'daki fabrikası 500 milyon dolara inşa ediliyor!

Aydın'daki kağıt fabrikasının yapımı devam ediyor. Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, Söke Ziraat Odası'nda basın toplantısı düzenledi.

Batman'da tarım arazileri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya!

Batman Ziraat Odası Genel Sekreteri Doğan, Batman’da imara açılan verimli tarım arazilerinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade ederek, bu alanların korunması gerektiğini belirtti...

Sakarya'daki araziler birleştirilip borsaya kazandırılacak!

Sakarya Valiliği ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen "Borsa'da Sakaryalı Yatırımcı Olmak" konulu panele Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu katıldı. 

Sakarya'da küçük sanayi siteleri inşa edebiliriz!

Demirciler ve Tornacılar Esnaf Odası ile bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, esnafın sanayi sitesi talebine olumlu yaklaştı.

Taşköprü Ziraat Odası'nın yeni binası açıldı!

Taşköprü Ziraat Odası Başkanlığı’nın yeni binası Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın da katıldığı törenle açıldı..

Sakarya'da inşaat malzemecileri ihtisas bölgesine kavuşuyor!

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu inşaat malzemeleri toptan ve perakende ticareti ile iştigal eden firmaların oluşturduğu 13. Meslek Komitesi İnşaat Malzemecileri İhtisas Bölgesi için çalışmalarını hızlandırdı.

Yatırım arsaları tarım alanlarını etkiliyor!

Bursa Orhaneli ilçesinde yatırım için alınan tarım alanları ekilmeden atıl vaziyette duruyor. Orhaneli Ziraat Odası Başkanı Nafiz Kaya, "Orhaneli ilçesinde 20 bin dönüm tarım alanı ekiliyordu. Yıllar geçtikçe buralar ekilmemeye başladı.

Milas Ziraat Odası yeni hizmet binası tamamlandı!

Muğla’nın Milas ilçesinde yaklaşık 5 yıl önce inşaatına başlanan ziraat odasına ait yeni hizmet binasında mutlu sona yaklaşıldı.

Sakarya'da inşaat sektörünün sorunları görüşüldü!

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve 7. 18. ve 34. Meslek komiteleri; ortak istişare toplantısında sektörlerini ilgilendiren konular ile ilgili karar aldılar.

Sakarya Ziraat Odası

Sakarya Ziraat Odası Sakarya Ziraat Odası

ANLAYAMIYORUM

Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Arifiye Kirazca Mahallesi’nde sebze ve meyve hali yapılması planlanan arazinin 1. dereceden tarım arazisi olduğunu ileri sürdü. Başkan Hamdi Şenoğlu, “Bu halde 80 tane dükkân olacakmış, 60’ı mevcut esnafa, 16’sı da Patates Hali esnafına verilecekmiş. Kalan 4 dükkân da birliklere ayrılmış. Ben bu halin 1. dereceden tarım arazisi olan bir araziye yapılmasını anlayamıyorum” dedi.

ALANCUMA UYGUN

Yeni yapılacak halin bölge hali yapılmak istenmesine dikkat çeken Şenoğlu, “Madem bu hali bölge hali yapmak istiyorsunuz, o zaman halin en az iki kat daha büyük olması gerekiyor. Alancuma Mahallesi’nde o kadar ikinci dereceden tarım arazisi var, oraya yapılabilir. Ben bu kararı alanları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Bu karara onay veren bütün meclis üyelerini de tek tek kutluyorum” ifadelerini...