sapanca ormanları yapılaşmaya mı açıldı

sapanca ormanları yapılaşmaya mı açıldı

Kültür eski Bakanı Ertuğrul Günay, twitter hesabından Sapanca ormanlarındaki yapılaşmayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na şikayet etti. Eroğlu bu şikayete kayıtsız kaldı.

Sapanca Ormanları'na villa doldu!

Sapanca'ya son birkaç yılda Araplar akın ediyor. İlçeye bağlı göl manzaralı orman ev ve araziler, Türk ortaklı Arap yatırımcılarda satın alınarak, fiyatların 650- 700 bin dolara kadar villaların inşa edildiği Villaköy'lere dönüşüyor.

Kuzey Ormanları'na otel ve AVM mi yapılacak?

Meclis’ten torba yasa içinde geçirilen bir maddeyle İstanbul’un akciğerleri olan Kuzey Ormanları’na yapılaşmaya izin verildiği ortaya çıktı. Düzenlemeyle, inşaatı süren 3’üncü köprünün bağlantı yollarına AVM ve otel gibi tesisler yapılabilecek.

Sapanca Gölü'ndeki su seviyesi!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Gölü' ndeki su seviyesine ilişkin, " Yağışlar eğer böyle devam ederse bir daha da sıkıntı yaşamayacağız " dedi.

Sapanca Gölü'nün su seviyesi 30.45’e çıktı!

İSU Genel Müdürlüğü, Yuvacık Barajı’ndan Sapanca hattı ile Sapanca Gölü'ne su vermeyi sürdürüyor. Son yağışlar ve Yuvacık Barajı’ndan gönderilen günlük 150 bin m3 su ile birlikte Sapanca Gölü’nün su seviyesi, 30.45’e çıktı.

Sapanca Gölü'nün su seviyesi yükseliyor!

Sapanca Gölü'nün su seviyesi yükseliyor. Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Yuvacık Barajı'ndan Sapanca Gölü'ne su verilmeye devam edildiği kaydedildi.

Maslak'taki tabiat parkı yapılaşmaya mı açılıyor?

İstanbul Maslak'taki tabiat parkının yapılaşmaya açılmasını protesto eden "Diren Fatih Ormanı İnisiyatifi" üyeleri, insan zinciri eylemi yaptı..

Sapanca Gayrimenkul Anonim Şirketi kuruldu!

Sapanca Gayrimenkul Anonim Şirketi, Enver Mısırlı Yönetim Kurulu Üyeliği'nde 800 bin TL'lik sermaye ile 19 Aralık'ta Şişli, Osmanbey Mahallesi, Şair Nigar Sokak, İstanbulluoğlu İş Merkezi'nde kuruldu.

Sapanca'da 12.7 milyon TL'ye satılık turizm tesis alanı!

Sapanca Belediyesi tarafından, Kurtköy Mahallesi'nde yer alan 70 bin 904 metrekarelik turizm tesis alanı imarlı arsa 12 milyon 762 bin 828 TL bedelle 24 Aralık 2014 Çarşamba günü ihale ediliyor...

TOKİ Sakarya Sapanca'da 740 konut ve 35 dükkan yaptıracak!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Sakarya ili Sapanca ilçesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında 740 adet konur ile 35 dükkan ihaleye çıkarılıyor. İhale 27 Ocak 2015 tarihinde yapılacak.

NG Sapanca’ya Yeşil Yıldız kalite belgesi verildi!

NG Sapanca Wellness & Convention, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın çevreye duyarlı turistik tesislere verdiği Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi Yeşil Yıldız’ ı almaya hak kazandı.

TOKİ Sapanca ihalesi 19 Ocak'ta!

TOKİ Sapanca Kestanelikle uygulanacak kentsel dönüşüm projesi için ihaleye çıkıyor. 740 konut ve 51 işyerini kapsayan projenin ihalesi 19 Ocakta gerçekleştirilecek.

Sapanca gölü yükselmeye başladı!

Sakarya ve Kocaeli'nin içme suyu havzası olan, 2 yıldır yağış miktarının düşük olmasının yanı sıra sanayi kuruluşlarının sürekli su çekmesiyle su seviyesi 'alarm' boyutlarına düşen Sapanca Gölü, son yağışlarla az da olsa yükseldi

Sapanca Resort Hotel 2016 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanacak!

Maknoon Gayrimenkul, Crystal Tower ve 5 yıldızlı Sapanca Resort Hotel projeleriyle Türkiye'ye girdi. Arabistanlı grubun 5 yıldızlı otel konseptinde tasarladığı Crystal Tower, 296 rezidans daireden oluşuyor.

sapanca ormanları yapılaşmaya mı açıldı

sapanca ormanları yapılaşmaya mı açıldı sapanca ormanları yapılaşmaya mı açıldı

Uzunca bir süre AKP’den Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinde bulunan Ertuğrul Günay, Sapanca ormanlarındaki devam eden ve her geçen gün felaket düzeyine yaklaşan yapılaşmayı eski kabine arkadaşı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na şikayet etti. Twetter hesabında Eroğlu’na hitaben” Bugün İstanbul’dan Ankara’ya araç kullanırken yeniden baktım. Sapanca sırtlarında ormanları açıp inşaat yapıyorlar” yazdı.

BAKAN KAYITSIZ KALDI

Günay bu yazısına itiraz eden bir takipçisine ise koca Anadolu’da ağaç kesmeden konut yapacak başka arazi mi yok? Ağaç kesmeyi savunmak hangi inançla bağdaşır?” şeklinde cevap verdi. Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu,  Günay’ın bu tweetlerine kayıtsız kaldı. Sapanca ormanlarında 2009 yılında bakanlık tarafından yapılan imar planı gereğince devam eden hızlı yapılaşma uzun süredir görenleri isyan ettiriyor.
Sakarya Yeni...