Şeref Oğuz kim

Şeref Oğuz kim

Sabah Gazetesi köşe yazarı olan Şeref Oğuz bugünkü yazısında kentsel dönüşüm, 2B arazilerini ve şehirlerin gelişimini anlattı. İşte o yazı...

Yeni havalimanına taşınma nasıl olacak?

Sabah gazetesi yazarı Şeref Oğuz, bugünkü yazısında Türk Hava Yolları'nın yeni havalimanına taşınmasını kaleme aldı.

Kentsel dönüşümde yerli projeye 20 milyar liralık destek!

Sabah Gazetesi köşe yazarı olan Şeref Oğuz, bugünkü yazısında Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye ait ''Kentsel dönüşüme iş yapan müteahhit grupları içinden yerli ve milli ürünlerle proje üretenlere 20 milyar liralık destek geliyor'' sözlerini değerlendirdi.

Lüks konut projelerinde yerli mermer kullanma çağrısı!

Sabah Gazetesi köşe yazarı olan Şeref Oğuz bugünkü yazısında, Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu ve GYODER Başkanı Aziz Torun'un mermer sektörüne ilişkin görüşlerini anlattı.

KDV istisnası ve vatandaşlık hakkı gayrimenkulde cazibeyi artırdı!

Sabah Gazetesi yazarı Şeref Oğuz, Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda yaşananları ve konuşulanları paylaştı. Yazısında, Tekfen Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Maliye Bakanı Naci Ağbal, GYODER Başkanı Aziz Torun'un konuşmalarına yer verdi.

Mimari projenin kilosu kaç dolar?

Sabah Gazetesi köşe yazarı Şeref Oğuz bugünkü köşe yazısında mimari projelerin fiyatlarına değindi. İşte Şeref Oğuz'un o haberi...

New York'taki 18E59th Street Residences'ı Tabanlıoğlu tasarlayacak!

Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Şeref Oğuz bugünkü yazısında Tabanlıoğlu Mimarlık'ın ortağı Murat Tabanlıoğlu ve Madison Equities'in sahibi Robert Gladstone ile yaptığı konuşmayı ele aldı. İşte o yazı...

Konut sektörü ekonominin dinamizmi!

Sabah Gazeytesi köşe yazarı olan Şeref Oğuz bugünkü yazısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin inşaat sektöründeki açıklamalarını değerlendirdi. Oğuz, ''Yaşanılır belde için ihtiyaç duyduğu; değer üreten konut sektörüdür'' dedi.

Yatırımlarda arazi payı yükseliyor!

Sabah Gazetesi köşe yazarı olan Şeref Oğuz bugünkü yazısında 2023'teki sanayi yatırımlarından bahsetti. Oğuz, yatırımlar için arazi payının giderek yükseldiğini söyledi.

Konut vizyonu genişlerse, Türkiye üst gelir grubu üyesi olur!

Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Şeref Oğuz, bugünkü köşe yazısında "Konut Vizyonu" konusunu ele aldı. Yazarın okurları için hazırladığı yazı şöyle:

Kentsel dönüşüm gelişimi kapsamalı!

Sabah Gazetesi köşe yazarı olan Şeref Oğuz bugünkü yazısında kentsel dönüşüm, 2B arazilerini ve şehirlerin gelişimini anlattı. İşte o yazı...

Apartman acil durum planını kim hazırlar?

Kapıcı, bahçıvan veya güvenlik görevlisi çalıştırması durumlarında apartman yönetiminin çalışanların güvenliği için apartman acil durum planı hazırlaması gerekiyor. Apartman acil durum planını kim hazırlar?

Ekspertiz raporunu kim verir?

Konut kredisi almak istiyorsanız, konut ekspertizi almanız gerekiyor. Eksperler yaptıkları incelemeler sonucunda bir ekspertiz raporu hazırlıyorlar. Peki, eksperler tarafından hazırlanan ekspertiz raporunu kim verir?

İfraz işlemini kim yapar?

İfraz işlemi, bu gibi durumlarda yapılan tapu kütüğündeki değişiklik olarak karşımıza çıkıyor. Peki, ayırma işlemi olarak da bilinen ifraz işlemi nasıl yapılır? İfraz işlemini kim yapar?

Şeref Oğuz kim

Şeref Oğuz kim Şeref Oğuz kim

Şehirlerimiz, Kentsel Dönüşüm sayesinde şantiye gibi. Eski, depreme dayanıksız binalar gidiyor, yenileri kuruluyor. Buna ilave olarak 2B arazileri üzerine yapılan binalar, tapulan yenileniyor. Bu dinamizm, kent odaklı dönüşümün tarifidir. Gereklidir ekonomiye canlılık, kentlere kalite kazandıracaktır. Fakat her dönüşüm, "gelişim" demek değildir. Gelişim, dönüşümü kapsar fakat dönüşüm, tek başına gelişimi barındırmayabilir. Gelişim, yıkıp yapmaktan fazlasını, bilinç yükselmesi ve kalite artışını temsil eder. Bu açıdan kentlerin "dönüşüm" fırsatını, "gelişim şansına" dönüştürmemiz şarttır. Bunun da yolu 2B ya da kentsel dönüşüm adına yıkılacakların yerine kurulacak binaların tasarımından, bunları kentin yarınıyla buluşturmaktan geçer. Büyük kentlerde, tarihi doku dışındakilerin bugünkü konumuna gelmesi zaten bundan önce 2 kez yıkılması sonucuydu. Şu anda 3'üncü nesil evlerde yaşıyoruz denebilir. Birincisi, köyden kente gelip bir mevzi tutmaya dairdi....