sıcak havaya çözüm

sıcak havaya çözüm

Ege Üniversitesi (EÜ) Türk Tekstil Vakfı Ortak Araştırma Merkezi (TAM), konut ve iş yerlerini aşırı sıcak ve soğuk havadan korumak amacıyla akıllı çatı ve güneş enerjisi kolektörü sistemi geliştirdi.

İnşaatlarda yüzde 50 daha etkin temizlik sıcak basınçlı yıkayıcılarla mümkün!

Basınçlı yıkama makinelerinin mucidi Kärcher, özellikle inşaat sektöründe hijyen ve temizlik için ekonomik ve etkili bir çözüm olan sıcak basınçlı yıkayıcıları öneriyor.

İnşaat işçilerinin ramazan mesaisi!

İnşaatta çalışan işçiler sıcak havaya aldırış etmeden çalışıyor. İşçiler, zor koşullarda oruç ibadetlerini yerine getiriyor.

Sektör uzmanları TURYAP Gayrimenkul Çözüm Merkezi'nde birleşiyor!

TURYAP, gayrimenkulden doğan uyuşmazlıkları çözmek için T.C. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın resmi arabulucularının katılımı ve katkısı ile ‘‘Gayrimenkul Çözüm Merkezi’’ni hayata geçiriyor.

Ulaşımda kesin çözüm Monoray-Metro!

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere; büyük kentlerde yaşanan ulaşım sorununa çözüm konusunda uzmanlar farklı görüş sergiliyor.

Bucak Belediyesi caddelerde sıcak asfalt çalışması başlattı!

Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, 23 Nisan Caddesi'nde sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek Belediye Başkan Vekili İbrahim Satılmış ve Fen İşleri Müdürü Ömer Gümüşten bilgi aldı.

TURYAP Gayrimenkul Çözüm Merkezi basın toplantısı 25 Nisan'da!

Gayrimenkul sektöründe Türkiye’nin en büyük franchise ağına sahip şirketi TURYAP, pazarlama ve aracılık hizmetlerinde geliştirdiği farklı yöntemlere bir yenisini daha ekleyip Gayrimenkul Çözüm Merkezi’ni hayata geçiriyor.

Sakarya Büyükşehir'den 3 mahalleye sıcak asfalt!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehir genelinde başlattığı asfalt çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Serdivan’da bulunan Dağyoncalı, Meşeli ve Çubuklu mahalleleri sıcak asfaltla buluştu.

Bingöl'deki Karlıova ve Solhan yolu sıcak asfaltla kaplanacak!

Karayolları Bölge Müdürü Gülşen, “90 kilometrelik Bingöl-Karlıova-Erzurum ve 70 kilometrelik Bingöl-Solhan- Muş yolu bitümlü Sıcak Karışım asfalt yapılacak” dedi.

Alanya Sahil Yolu'na sıcak asfalt!

Alanya kırsalında birçok mahalle sıcak asfaltla tanışırken, Alanya Merkezi’nden geçen Keykubat Caddesi’nin devamı olan karayolları ile Oba Köprüsü arasındaki sahil yolu yıllar sonra yeniden sıcak asfaltla kaplandı.

Antalya Konaklı Hali’ne sıcak asfalt!

Yıllardır çözülemeyen Konaklı Toptancı Hali’nin bir bölümündeki alt yapı sıkıntısı, esnafın talebiyle kısa sürede tamamlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, alt yapısı olmayan bölümdeki çalışmanın ardından da sıcak asfalt çalışması başlattı

TURYAP Gayrimenkul Çözüm Merkezi açılıyor!

Gayrimenkul sektöründe Türkiye’nin en büyük franchise ağına sahip şirketi TURYAP, pazarlama ve aracılık hizmetlerinde geliştirdiği farklı yöntemlere bir yenisini daha ekleyip Gayrimenkul Çözüm Merkezi’ni hayata geçiriyor.

Kızılcahamam'da sıcak sondaj çalışmaları başlatıldı!

Kızılcahamam'da sıcak sondaj çalışmalarına başlandı. Bölgeye kurulacak tesis, ilçe turizmine büyük katkı sağlayacak. MTA 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan sıcak su sondaj çalışmalarının başlama töreni yapıldı.

Tahir Tellioğlu inşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerilerini sıraladı!

SON dönemlerde yükselişe geçen inşaat sektörü, bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Bunun için harekete geçen İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, "Öncelikli sorunları ve çözüm önerilerini" sıraladı.

sıcak havaya çözüm

sıcak havaya çözüm sıcak havaya çözüm

Merkez Koordinatörü Prof. Dr. Işık Tarakçıoğlu, yaptığı açıklamada, akıllı çatı uygulamasının temelini, donarken ısı yayan, erirken de ortamdaki ısıyı emen petrol ve tuz kökenli faz değiştiren maddelerin oluşturduğunu kaydetti.

Akıllı çatı uygulamasını, izole edilmiş polyester bilet gişesinde denediklerini açıklayan Tarakçıoğlu, "Bir metrekaresi 6 YTL olan faz değiştirici maddeleri çatıda kullandık, iyi sonuçlar aldık fakat çok sıcak günlerde yetersiz kaldığını gördük. Biz de sistemin üstüne yerleştirilecek açılır kapanır izolasyon sistemini geliştirdik" diye konuştu.

TAM'ın geliştirdiği sistem kapsamında, havanın aşırı sıcak olduğu yaz günlerinde faz değiştirici maddelerin üstünde yer alan ve strafordan oluşan izolasyonu kapattıklarını, yaz gecelerinde ise açtıklarını kaydeden Tarakçıoğlu, bu şekilde sıcak havanın etkisini dört ile beş derece arasında azaltabildiklerini söyledi.

Işık Tarakçıoğlu, "Kış günlerinde ise...