sinan öncel pandemi açıklaması

sinan öncel pandemi açıklaması

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, Markaların tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminin hasarını onarabilmeleri amacıyla mağazaların açık kalmasının hayati önem taşıdığını dile getirdi.

Perakendeciler alışveriş merkezlerini bakanlığa şikayet etti!

Birleşmiş Markalar Derneği’nin (BMD) başkanı Sinan Öncel yaptığı açıklamada perakendecilerin kiranın dışında alışveriş merkezlerine ödediği yıllık 4 milyar TL'yi aşan genel gider faturası içerisinde yaklaşık olarak 1.5 milyar TL'lik  bölümün ‘sisler’ içinde olduğunu iddia ederek, Ticaret Bakanlığı’n

Sinan Öncel: Mağazalarımız kapanmazsa pandeminin yaralarını sarabiliriz!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, Markaların tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminin hasarını onarabilmeleri amacıyla mağazaların açık kalmasının hayati önem taşıdığını dile getirdi.

AVM'ler için ciro kirası talebi!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, AVM'lere ilişkin açıklamalarda bulundu. "Bazı AVM yönetimlerinden ciro kirası ya da kira indirimi konusunda beklediğimiz yaklaşımı göremedik" diyen Öncel, bazı AVM'lerde ortak gider protestosu yapılabileceğini dile getirdi.

AVM mağazalarında cirolar 2 kat arttı!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, "Markalarımızın dörtte üçü, Temmuz’da cirolarını geçen yılın aynı ayına göre iki kat veya daha da fazla arttırdığını beyan etti" dedi.

Sinan Öncel'den AVM'lerde maliyetleri düşürecek geçici vergi düzenlemesi  talebi!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, AVM sektörüne yönelik hedefleri ve beklentileri açıkladı.

Sinan Öncel'den AVM'ler için kira önerisi!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, yaptığı açıklamada, "Biz salgın, afet ya da benzeri nedenlerden kaynaklanan zorunlu kapalı kalınan günlerden ve kaybedilen saatlerden kira alınmamasını istiyoruz" dedi.

Perakende sektörü yeni normalleşmede kira desteği bekliyor!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, yeni normalleşme ile perakende sektöründe kira ödemelerin yeniden düzenlenmesi için talepte bulundu.

AVM'ler için kira düzenlemesi talebi!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı (BMD) Sinan Öncel, tam kapanma sonrasında açılan AVM'ler için kalıcı kira düzenlemesinin şart olduğunu dile getirdi.

Perakende sektörüne kira muafiyeti geliyor!

BMD Başkanı Sinan Öncel, perakende sektöründeki kira sorununun altını çizerek kira muafiyeti sunacak yasal düzenlemenin bir an önce yapılmasını beklediklerine dikkat çekti.

Sinan Öncel: Kiralarda yasal düzenleme yapılmalı!

Perakendecinin haftalık 84 olan satış saatinin 34,5 saate gerilediğini dile getiren Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, yüzde 60’lık bu kaybın kiralara yansıması için yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğine dikkat çekti.

AVM'lerden yüzde 60 kira indirimi talebi!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, AVM kiralarında en az yüzde 60 indirim yapılması gerektiğini söyledi.

Mağaza kiralama koşulları için yeni düzenleme önerisi!

BMD Başkanı Sinan Öncel, pandemi döneminde mağaza kiralama koşullarında yaşanılan sıkıntıların devam ettiğini belirterek kiralama koşullarında yeni düzenleme yapılması gerektiğini dile getirdi. 

AVM'lerde kiracısı ile dost yatırımcılar için fırsat dönemi!

BMD’nin üyeleri arasında yaptığı ankete göre AVM’lerde neredeyse kapanan kadar yeni mağaza açıldığını belirten Sinan Öncel, "‘Kiracısı ile dost’ yatırımcılar için fırsatlar devam ediyor" dedi.

sinan öncel pandemi açıklaması Haberi

sinan öncel pandemi açıklaması

Perakende alışverişlerinde Temmuz 2021'de zirveye ulaşan canlılığın yaz aylarındaki turizmin de katkılarıyla Ağustos 2021'de de sürmesi yüzleri güldürürken, sektör ÜFE ile TÜFE arasındaki 26 puanlık farkı yönetmekte zorlandı. Yaşanan maliyet artışlarını fiyatlara yansıtmamak amacıyla her türlü fedakarlığı yapmış olan sektör, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle sonbaharda yaşanması muhtemel olası bir kapanmadan büyük kaygı duyuyor.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada alışverişte yaşanan canlılığın Temmuz 2021 kadar olmasa da Ağustos 2021'de de sürdüğünü belirtti. Sinan  Öncel, Ağustos ayı anketine göre BMD üyesi markaların Alışveriş merkezi ve cadde mağazalarındaki cirolarının ortalama olarak geçen seneye göre yüzde 50 arttığını kaydetti. Yine aynı dönemde e-ticaretin toplam ciroya katkısında kısmi bir gerileme gerçekleştiğini kaydeden Öncel, sözlerine...