Sivil ve Kamu Binası

Sivil ve Kamu Binası

Tabanlıoğlu Mimarlık, MIPIM Awards 2017’de de Beyazıt Devlet Kütüphanesi Renovasyon projesi ile ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

TF Varlık Kiralama 450 milyon TL kira sertifikası satacak!

TF Varlık Kiralama'nın ihracını gerçekleştirdiği TRDTFVK42114 ISIN kodlu kira sertifikalarının ihracına dayanak teşkil eden, 450 milyon TL tutarlı finansman desteği ve kamu kira sertifikası, başlangıç portföy varlığı olarak belirlendi.

Depremzedelerden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hakkında suç duyurusu!

Elazığ'daki 6.8 büyüklüğündeki depremde ağır hasarlı olan evlerin yıkım çalışmalarında sağlam olan evleri zarar gören 11 depremzede, görevi kötüye kullanma ve kamu ihale kanununa aykırılık sebebiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinden şikayetçi oldu.

Yastık altı altınları ekonomiye kazandıracak yeni proje!

İstanbul Altın Rafinerisi ve kamu bankalarınca geliştirilen yeni projeyle, vatandaşlar banka şubesine gitmeden yetkili kuyumcular aracılığıyla güvenli bir şekilde altınlarını banka hesaplarına yatırabilecek.

İkinci el konut kredisi faizleri ne kadar oldu?

Koronavirüsü pandemisi nedeniyle yürürlüğe sokulan ve kamu bankaları aracılığıyla düşük faizli olarak verilen ev ve taşıt kredilerinde bazı değişikliklere gidildi. Peki ikinci el konut kredisi faizleri ne kadar oldu?

Konut fiyatları bu illerde zirve yaptı!

Kampanyalar ve kamu bankalarının düşük faizle konut alımını cazip hale getirmesi 10 büyükşehirde konut fiyatlarını yükseltti. Son bir senede nüfusun en yoğun olduğu 10 şehirde  konut değeri en çok artan ilk üç il Antalya, Gaziantep ve İzmir oldu. Bu üç kente göç artışı da hızlandı.

Ekonomideki hareketlilik konut satışlarına da yansıdı!

Ekonomideki hareketlilik ve kamu bankalarının düşük maliyetleri destekleri, konut sektörünün haziran ayı satışlarını da etkiledi.

Kira sözleşmeleri fabrika ayarlarına dönüyor!

6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nda (“TTK”) tacir olarak sayılan kişiler ile özel hukuk ve kamu hukuku tüzel kişileri olduğu işyeri kiralarında TBK’nın 323, 325, 331, 340, 342, 343, 344, 346 ve 354 sayılı Maddelerinin yürürlüğü 8 (sekiz) yıl süreyle ertelendi.

Covi̇d-19 salgınının kamu ihale sözleşmelerine etkisi!

Avukat Taha Hüseyin Çebi ile Stajyer Avukat Batuhan Özata, ''Yüklenicinin eser sözleşmelerinde uyarlama talep etme hakkı ile Covi̇d-19 salgınının eser (istisna) ve kamu ihale sözleşmelerine etkisi'' konusunu kaleme aldı. İşte o yazı...

Almanya'da inşaat sektörü harcamaları büyümeye olumlu katkı yaptı!

ING Almanya Başekonomisti Carsten Brzeski yaptığı açıklamada birinci çeyrekte inşaat sektörü ve kamu harcamalarının büyümeye olumlu katkı yaptığını söyldi.

FİBA Grubu'ndan koronavirüsle mücadeleye 12 milyon liralık destek!

FİBA Grubu, yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınıyla mücadele ve kamu yararına yönelik destek çalışmalar kapsamında 12 milyon TL'lik destek verdi.

İzmir Karabağlar'daki imar planı davasında Mimarlar Odası haklı bulundu!

İzmir’in Karabağlar ilçesinde olan bazı plan notlarının şehircilik ilkeleri, planlama esasları ve kamu yararına aykırı olması sebebiyle İzmir 3. İdare Mahkemesi’nce Mimarlar Odası haklı bulundu.

TOKİ’den Ankara'nın Bala ilçesine 200 konut müjdesi!

Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  tarafından 2020 yılı içerisinde dar gelirlilere yönelik 81 ilde yapılması planlanan 100 bin sosyal konutun 200 adedi Ankara Bala ilçesinin Şentepe Mahallesi’nde inşa edilecek...

Antalya'da 967 toplanma alanı var!

AFAD Başkanlığı Antalya Müdürü Fevzi Timur, Antalya'da 577'si park, 94'ü spor salonu, 70'i pazar yeri, 26'sı otopark, 176'sı okul ve kamu alanı, 24 de diğer alan olmak üzere 967 toplanma alanı olduğunu açıkladı.

Sivil ve Kamu Binası

Sivil ve Kamu Binası Sivil ve Kamu Binası

Alanındaki dünyanın en önemli organizasyonlarından MIPIM’de Tabanlıoğlu Mimarlık, 2017’de de tüm platformlarda en çok ilgi toplayan ofislerden biri olarak öne çıktı. Son yıllardaki geleneksel katılımını sürdürerek özgün standıyla MIPIM 2017’de de yerini alan Tabanlıoğlu Mimarlık’ın New York ve diğer Amerika projeleri ile birlikte yeni projeleri, Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu tarafından İstanbul Çadırı’nda geçekleştirilen “Türkiye Mimarlığı Dünya Haritasında” başlıklı toplantı ile tanıtıldı. Paul Finch moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Binaları sonsuz defa dönüştürmek ve yeniden kullanmak nasıl mümkün olur?” başlıklı panelde ise Murat Tabanlıoğlu, Mahesh Ramanujam, Rebecca Pearce ile birlikte konuşmacı olarak yer aldı. Tabanlıoğlu Mimarlık, özgün standında dikkat çeken projeleri, toplantı ve panelleri ile ilgi odağı olduğu MIPIM’de, bu yıl 4’üncü katılımında 4 ödül birden aldı.


MIPIM AR Future Awards 2017’de iki...