25 / 09 / 2023

sosyal yardım tutarları

sosyal yardım tutarları

'65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına Temmuz'da zam gelecek mi?' sorusunun yanıtı milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Peki 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına zam gelecek mi? İşte merak edilen ayrıntılar...

65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığı Temmuz zammıyla kaç lira olacak? Kim kaç lira maaş alacak?

65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığı için de Temmuz bekleyişi arttı. Devlet tarafından sağlanan sosyal yardımlara zam gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Peki 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına Temmuz zammı gelecek mi? İşte merak edilenler...

65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına Temmuz zammı müjdesi! Kimin maaşı kaç TL olacak?

65 yaş aylığı, engelli aylığı, evde bakım desteği için de Temmuz zammı müjdesi geldi. Peki 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına kaç lira zam gelecek? İşte kalem kalem yeni zamlı maaşlar...

Maaşlara Temmuz zammı geliyor! 65 yaş aylığı, engelli aylığı, evde bakım desteği kaç lira olacak? İşte zamlı maaşlar...

65 yaş aylığı, engelli aylığı, evde bakım desteği için Temmuz zammı sinyali geldi. Peki 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına ne kadar zam gelecek? İşte kalem kalem yeni maaşlar...

65 yaş aylığı, engelli aylığı, evde bakım desteğine Temmuz zammı geliyor! Kimin maaşı kaç lira olacak? İşte yeni maaşlar

65 yaş aylığı, engelli aylığı, evde bakım desteğine Temmuz zammı geliyor. 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığı Temmuz zammıyla kaç lira olacak? İşte yeni maaşlarla ilgili merak edilen ayrıntılar... 

Maaşlara Temmuz zammında geri sayım başladı! Kim kaç TL maaş alacak? 65 yaş aylığı, engelli aylığı, evde bakım desteği..

Maaşlara Temmuz zammı için geri sayım başladı. 65 yaş aylığı, engelli aylığı, evde bakım desteği gibi sosyal yardı alan kişiler de aylıklarının ne kadar olacağını merak ediyor. Peki kim kaç TL maaş alacak? İşte ayrıntılar..

Aile Bakanlığı müjdeyi verdi! Zamlı sosyal destek ödemeleri 5 bin 97 lira hesaplara yattı! Evde Bakım Yardımı... 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş "Evde Bakım Yardımı" ödemelerinin yapıldığını duyurdu. Aile Bakanlığı müjdeyi verdi! Zamlı sosyal destek ödemeleri 5 bin 97 lira hesaplara yattı! Evde Bakım Yardımı... 

Aile Bakanlığı az önce açıkladı! O yardım ödemesi tam 2 bin 314 TL zamlandı!  Hesaplara tam bu kadar para yatacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal yardım alan hak sahiplerine yeni zam müjdesi verdi. Bakan Göktaş, bir defa ödenen ve 2022 yılında 2 bin 157 lira olan "İşe Başlama Yardımı"nın bu yıl 4 bin 471 lira olarak ödeneceğini ifade etti.

Ankara'da emekliler için yepyeni bir dönem başlıyor! Mansur Yavaş'tan sosyal yardım müjdesi!

2023 Temmuz ayında yapılan zam, emekli maaşlarından memnuniyetsizlik yarattı, çünkü yüksek enflasyon nedeniyle emeklilerin geçim sıkıntısı arttı. Ancak, ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan sevindiren bir haber geldi: ABB, geçim sıkıntısı yaşayan emeklilere yardım eli uzatıyor. 

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı personel alımı yapacak! Açık kadrolar tek tek belli oldu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru şartları açıklanırken, açık kadrolar da belli oldu.

Hayat pahalılığı nedeniyle vatandaş giderek fakirleşiyor! Sosyal yardım alan hane sayısı 4 milyonu geçti!

Son 5 yıl içerisinde artan hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşlar sosyal yardım almadan hayatını sürdürmekte zorlanıyor. Hükümetin yoksullukla mücadele iddiasına rağmen sosyal yardım alan hane sayısı 4 milyonu geçtiği gözleniyor.

Yardıma muhtaç vatandaşlar dikkat! Devlet 500 bin TL'ye kadar nakit yardım yapıyor!

Aile Bakanlığı'nın yeni sosyal yardım programıyla, maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlar ev onarımları, yapımı ve eşya alımları için 500 bin TL'ye kadar nakit yardım alabilecek. Başvurular hızla yapılmalı, fırsat kaçırılmamalı.

2023 e-Devlet Kapısı yardım başvurusu! Başvuruyu eksiksiz yapanların adına para yatacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı pek çok kategoride sosyal yardım kampanyaları hazırlıyor. Bakanlığın düzenlediği sosyal yardımlarda düzenli gelir desteği, işe yönlendirme ve çocuk yardımları gibi pek çok alanda yardımlar bulunuyor. Bu yardımlardan yararlanmak için e-Devlet’ten başvurmak gerekiyor

Bu ödeme bayram üstü ilaç gibi gelecek! Bu şartları taşıyorsanız 1.237 TL yardım alacaksınız

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düşük bütçeli hanelere sağlanan sosyal yardım ödemeleri devam ediyor. Bu kapsamda başvuruda bulunan vatandaşlara 1.237 TL yardım parası verilecek. Detaylar haberimizde.

Sosyal yardım alanlara kara haber! Evde bakım yardımında yönetmelik değişti!

Evde bakım yardımı yönetmelik değişikliği tartışmalara neden oluyor! Yeni düzenlemelerle birlikte evde bakım yardımı alan vatandaşlar, karşılaştıkları zorluklar ve eleştirilere maruz kalıyor. Detaylar haberimizde! 

Bu yardımı almayan kalmasın! Aylık 3 bin 200 TL destek verilecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2 milyonu aştığını ve vatandaşa muntazam sosyal yardım yapıldığını açıkladı. Ayrıca, belli bir gelir seviyesinin altında olanlara her ay 3.200 TL sosyal stek parası ödeneceği ilan edildi. Ayrıntılar haberimizde.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan çocuklu ailelere 1.700 TL maddi yardım!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi çocuklu aileler için bir maddi yardım programı başlatmıştır. Bu program sayesinde, belirli başvuru şartlarını karşılayan ev hanımları ve çalışan kadınlar, aylık olarak 1.700 TL maddi yardım alabilecektir.

e-Devlet yardım başvurusu! Başvuruyu eksiksiz yapanlar bu yardımdan faydalanacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birçok alanda sosyal yardım kampanyaları düzenliyor. Devletin sağladığı sosyal yardımlarda düzenli gelir desteği, işe yönlendirme ve çocuk yardımları gibi birçok alanda yardımlar bulunuyor. Bu sosyal yardımlardan yararlanmak için e-Devlet’ten başvurmak gerekiyor.

18 yaşını geçtiysen hemen bu habere bak! Geri ödemesiz 35 bin TL yardım yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardımlarına son sürat devam ediyor. PTT ve Ziraat Bankası aracılığı ile sağlanan geri ödemesiz 35 bin TL'lik sosyal yardım için başvurular başladı. ayrıntılar haberimizde.

sosyal yardım tutarları Haberi

sosyal yardım tutarları

Temmuz ayına girilmesine günler kala, emekli, memur, 65 yaş aylığı, evde bakım maaşı zamları gündemden düşmüyor. Temmuz'da mekli, memur, 65 yaş aylığı, evde bakım maaşına zam gelecek. Milyonlarca vatandaşın gözü kulağı Temmuz'da maaşlarına yapılacak olan zamlara çevirildi. 

Dün Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete ilişkin son gelişmeleri aktardı. 

Peki 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına zam gelecek mi? 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığı kaç liraya yükselecek? İşte merak edilen ayrıntılar...

Asgari ücrete ilişkin açıklamasında "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyondaki yükselişin sürmesinin bu artışların yetersiz kalmasına neden olduğuna dikkat çekti. 

"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek...