tbmm Meclis Camii yıkılacak mı

tbmm Meclis Camii yıkılacak mı

TBMM’de bulunan Meclis Camii’nin yıkılmaması için Mimarlar Odası Ankara Şubesi mücadelenin peşini bırakmıyor.

Konut mağduriyeti TBMM gündeminde!

Konut alma hayaliyle alın teri dökerek biriktirdikleri paraları firmalara kaptıran binlerce konut mağdurunun sorunları Meclis gündemine taşındı. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, TBMM’ye sunduğu önergede, söz konusu sorunun araştırılmasını talep etti.

TBMM'nin ilk gündemi 'kaçak yapılar'!

TBMM'nin yeni yılda ilk gündem maddesi belli oldu. Güvenlik soruşturması, değerli konut, ikinci yargı paketi de yeni yılda Meclis'in öncelikli gündem maddelerinden meydana gelecek.

Osmaniye Kadirli Ala Camii'nin yenilenme süreci mecliste!

Osmaniye Kadirli Ala Camii'nin yenilenme süreci meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Koncuk, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Mustafa Necati Kültür Evi TBMM'ye mi tahsis edilecek?

Mustafa Necati Kültür Evi'nin tekrar TBMM Başkanlığına tahsis edilmesi meclis gündemine taşındı. CHP'li Özel, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Mersin Alaaddin Ak Camii'nin yenilenme çalışmaları TBMM'de!

Mersin ili Anamur ilçesinde bulunan Alaaddin Ak Camii'nin yenilenme çalışmaları TBMM gündemine taşındı. İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik konuya ilişkin soru önergesi hazırladı....

İznik Ayasofya Camii restorasyonu mecliste!

İznik Ayasofya Camii'nde yapılan restorasyon çalışmaları meclis gündemine taşındı. CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık hatalı restorasyonun düzeltilmesi için çalışma olup olmadığını sordu...

Çamlıca Camii inşaatında son durum!

Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Başkan Binali Yıldırım inşaatı devam eden Çamlıca Camii ve Çamlıca Televizyon Kulesi'ni inceledi.

Reza Zarrab’ın yalısı Meclis’te tartışmalara neden oldu!

TBMM'de masaya yatırılan İmar Affı düzenlemesinin ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab’ın boğazdaki yalısını da kapsadığı iddiası Meclis’te tartışmalara sebep oldu

Meclis camisi yıkılacak mı?

TBMM Başkanı İsmail Kahraman 2018 Yılı Bütçe Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Meclis camisinin yıkılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yer altı Meclis’i inşa edilecek!

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yeni bir Meclis yapımı veya taşınmasının söz konusu olmadığını belirterek, doğal afet hallerinde yer altında faaliyet gösterebilecek bir Meclis yapılacağını açıkladı.

TBMM'den 'yeni meclis için kampüs arandığı' iddiasına yanıt!

TBMM Başkanlığı: "Haberlerde iddia edildiği gibi TBMM Külliyesinin başka bir yere taşınmasının tartışılması ve Meclis bürokratlarının Ankara’da arsa araması kesinlikle söz konusu değildir. Haberler arsa fiyatlarının artması için spekülasyon yapma amacından başka bir şey taşımamaktadır" dedi.

Sivas Gökmedrese Camii'nin restorasyonu mecliste!

Sivas'ta bulunan tarihi Gökmedrese Camii'nin restorasyonu TBMM'de konu oldu. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

TBMM ana binasının yıkılacağı iddiası meclis gündeminde!

TBMM Ana Binanın yıkılacağı iddiası meclis gündemine taşındı. Konuya ilişkin soru önergesi hazırlayan CHP'li Hüsnü Bozkurt sorularını Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a iletti..

tbmm Meclis Camii yıkılacak mı

tbmm Meclis Camii yıkılacak mı tbmm Meclis Camii yıkılacak mı

TBMM’de bulunan Meclis Camii’nin korunarak gelecek kuşaklara aktarılması ve yıkım sürecinden kurtulması için Mimarlar Odası Ankara Şubesi mücadelenin peşini bırakmıyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Meclis Camisinin yıkılmaması için Koruma Kurulu’na başvurmuş ve yargı yolu ile Camii’nin yıkılması engellenmişti. Koruma Kurulu tarafından yargı kararlarına göre korunması gereken kültür varlığı olarak tescillenen TBMM Camisinin, tescil kararına Kültür Bakanlığı itiraz etmişti. Bu itiraz üzerine mahkeme TBMM Camisinin korunması gereken kararını oy birliği ile bozdu. Camii şimdi yıkımla karşı karşıya, mimarlar caminin yıkılmaması için harekete geçti. Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan  o camiyi yıktırmayacağız diyerek hükümeti sert şekilde uyardı. Camiyi yıkmak bir kıyımdır. TBMM Camisi acilen ibadete açılmalıdır. “Yıkım düşüncesini aklınızdan çıkartın” dedi.


Candan şöyle devam etti....