Çukurova Balkon

temizlikçi

temizlikçi

temizlikçi

Ev ya da iş yerlerinde çalıştırılan gündelikçilerin kuponla sigortalanması 1 Nisan 2015’ten itibaren zorunlu oluyor. Sigorta yaptırmayanlara 134 lira ceza yolda! İşte Torba Yasa'yla gelen düzenlemenin detayları...

Temizlikçi kadın ev parasını, ev sahibine kaptırdı!

Temizlikçi kadın ev parasını, ev sahibine kaptırdı!

Beylikdüzü'nde ev almak isteyen gündelik temizlikçi Sevgi Güven ev sahibi olmak için biriktirdiği tüm parasını ev sahibine kaptırdı.

Gündelikçi çalıştıranlar dikkat!

Gündelikçi çalıştıranlar dikkat!

Temizlikçi kadına sigortada kolaylık var ama dikkat! Bir evde bir ayda 10 günden az çalışanların iş kazası durumunda yardım alabilmesi için sigortasının kazadan 10 gün önce başlaması gerekiyor.

Temizlikçi robot ‘güvenlikçi’ oldu!

Temizlikçi robot ‘güvenlikçi’ oldu!

Türk mühendislerin geliştirdiği akıllı temizlik robotu evde güvenliği sağlıyor. Fatih Projesi kapsamında geliştirilen akıllı eğitim yazılımları ise velileri de eğitime katıyor. İşte hayatı kolaylaştıran teknolojiler...

Kapıcı ve bahçıvana ödenen ücretler vergiye tabii tutulmayacak!

Kapıcı ve bahçıvana ödenen ücretler vergiye tabii tutulmayacak!

Yürürlüğe girmesi planlanan Yeni Gelir Vergisi Kanun Tasarısı ile birlikte değişiklikler olacak. Bu kapsam binada yer alan Kapıcı, bahçıvan ve temizlikçi kadının ücretine vergi olmayacak...

Avrupa Konutları resepsiyonist ve temizlikçi alacak

Avrupa Konutları resepsiyonist ve temizlikçi alacak

Avrupa Konutları'nda görev yapmak üzere bilgisayar kullanmasını bilen resepsiyonist ve temizlik elemanları alınacak

temizlikçi

temizlikçi temizlikçi

Torba yasanın getirdiği en önemli yeniliklerden biri evlere temizliğe giden gündelikçilere sağlanan kuponla sigortalama kolaylığı oldu. Hemen bir şey yapmanıza gerek yok; gündelikçilerle ilgili yeni uygulama 1 Nisan 2015'ten itibaren başlayacak.


Bu süre içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) konuyla ilgili yönetmelikleri çıkaracak ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödeme kuponlarını bastıracak. Başvuru hem doğrudan SGK merkezlerine gidilerek hem de internet üzerinden yapılabilecek.


Öncelikle SGK'dan veya kurumun internet sitesinden alınacak form doldurularak, gündelikçi ile gündelikçi çalıştıran kişi tarafından imzalanacak. İşveren, sigorta primi ödemesini her ay banka hesabından otomatik ödeme talimatıyla yapabileceği gibi, SGK'dan veya kurumun internet sitesinden alınacak form doldurularak, gündelikçi ile gündelikçi çalıştıran kişi tarafından imzalanacak. İşveren, sigorta primi ödemesini otomatik ödeme talimatıyla ya da, SGK'nın bankalara bastıracağı kuponlarla yapabilecek.


Gündelikçi kadın çalıştıran herkes...