TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar dar gelirliye ev

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar dar gelirliye ev

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar 4 yıllık sürede 189 bin dar gelirliyi ev sahibi yaptıklarını açıkladı.

Yeni evlerine kavuşan vatandaşlardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür!

Kocaeli'de TOKİ 1 Milyonuncu Konut Anahtar Teslim Töreni" ile yeni evlerine kavuşan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İzmir deprem konutları çağrısı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen 6.9 şiddetindeki depremde konutları yıkılan vatandaşlarla görüştü. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kentsel dönüşüm çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ihalelerde şeffaflık talimatı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti belediye başkanlarıyla düzenlenen toplantıya katıldı, burada başkanlarla görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlara çağrıda bulundu ve ihalelerde şeffaf olunmasını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehir hastanelerine ilişkin açıklama!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehir hastaneleriyle ilgili konuştu. "Şu an Türkiye genelinde hastanemizin olmadığı il yok, bırak onu ilçeler yok" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehir hastanesi de bittiği zaman sizin de bakış açınız değişecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kirazlıtepe ve Küplüce kentsel dönüşüm açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kirazlıtepe ve Küplüce'de yaşayanlara çağrıda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bütün bu güzelliklerin tam manasıyla neticelenmesi buradaki kentsel dönüşümün tamamlanmasına bağlı. İstanbul'a da bu yakışır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde! İşçi başına 1500 TL destek verilecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kırmızı renkle gösterilen illerde kafeler, lokantalar ve restoranların ramazan ayı boyunca paket servisiyle sınırlandırılacağını duyurdu. Erdoğan, işletmelere her işçi başı 1500 TL'lik destek yapılacağı müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbullulara metro müjdesi!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde, İstanbul'da yapılan çalışmalara ilişkin konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da yeni açılacak metro hatları ile ilgili bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Giresun açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da yaşanan sel felaketine ilişkin, "TOKİ'nin Dereli'de yapacağı 142 konutun inşası için çalışmalara hemen başlanmıştır, Doğankent'te de 120 konut yapılacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Açılışlarını yapacağımız hastaneler sağlık altyapımızı daha da güçlendirecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi başta olmak üzere bugüne kadar hizmete aldığımız dev eserlerle önümüzdeki günlerde açılışlarını yapacağımız hastaneler sağlık altyapımızı daha da güçlendirmiştir" dedi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul eleştirilerine yanıt!

50 dolayında ilk grup milletvekiliyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Kanal İstanbul başta olmak üzere CHP’li büyükşehir belediye başkanlarıyla girdiği polemikler konusunda eleştiri geldi.  Erdoğan, “Kanal İstanbul’un patenti bana ait, tabii ki konuşacağım” savunmasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan süratle yeniden inşa mesajı: Gecikemeyiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ depremiyle ilgili, "Hasar tespitini yapıp süratle buralarda yeniden inşa çalışmaları başlatacağız. Yıkılması gerekenleri yıkmak zorundayız. Gecikemeyiz" diye konuştu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz açıklaması!

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro projesinin ilk ray kaynak töreninde TOKİ sosyal konut projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Faizleri de indirdik mi? İndirdik. Daha da inecek" dedi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başakşehir metrosu için talimat!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Başakşehir metro inşaatını durdurması hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gereği neyse devlet olarak biz yaparız" dedi...

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar dar gelirliye ev Haberi

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar dar gelirliye ev
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, 58. ve 59. hükümetin acil eylem planı ve programları doğrultusunda başlatılan "Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği" kapsamında TOKİ'nin, 1 Ocak 2003-06 Temmuz 2007 tarihleri arasında, 81 il ve 357 ilçede, 774 şantiyede 274 bin 329 konuta ulaştığını belirtti.

Bu rakamın 100 bini aşkın nüfuslu 12 adet yeni şehir anlamına geldiğini ifade eden Bayraktar, "Ürettiğimiz konutların 222 bin 455'i sosyal konut niteliğindedir. 140 bin konut sosyal donatıları ve çevre düzenlemeleri ile birlikte bitirilme aşamasındadır. Yoksullara 55-65 metrekare büyüklüğündeki konutları peşinatsız, konut tesliminden sonra, 150 YTL'den başlayan taksitlerle 20 yıl vadeli olarak, alt gelir grubuna 65-87 metrekarelik konutları, 4 bin YTL peşin, konut tesliminden sonra 250 YTL'den başlayan...