toki düşük faizli konut

toki düşük faizli konut

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı dar gelirliye düşük faizli konut kredisi kampanyasında TOKİ de yer alacak. İşte TOKİ 20 yıl vadeli konut 2019 detayları...

Düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Konut kredisinde olağanüstü avantaj sunan koşullar sona erince ipotekli satışlar yavaşladı. Peki yaz aylarında hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Emlak sektörü Kovid-19'dan nasıl etkilendi?

Konut sektörü koronavirüs salgını sürecinde bankalar tarafından başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyalarıyla desteklendi. Peki emlak sektörü Kovid-19'dan nasıl etkilendi?

120 ay vadeyle 100 bin TL kredi ödeme şartları değişti!

Normalleşme süreci ile birlikte devreye kamu bankalarınca başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyalarının sona ermesiyle gözler güncel oranları değişti. İşte güncel konut kredisi faiz oranları...

Sıfır ve ikinci el evlerde konut kredisi faizleri ne kadar oldu?

Haziran ayında kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyaları konuta ve konut kredisine olan talebi artırmıştı. Peki bankaların güncel konut kredisi faizleri ne oldu? İşte banka banka oranlar...

Konut kredisi kullanımında rekor artış!

Temmuz 2020'de 100 bin kişi ilk defa konut kredisi kullandı. Haziran ayında kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyaları, konut kredisi kullanımını artırdı.

Konut kredisi faiz oranları Eylül'de ne oldu?

Kamu bankaları ve özel bankalar tarafından konut kredisi faiz oranları yükseltildi. Haziran ayında başlayan düşük faizli kampanyalar sona erdi. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte banka banka faizler...

Ev satışlarındaki artış konut sigortasını da etkiledi!

Kovid-19 salgını sonrasında emlak piyasasını canlandırmak için bankaların birinci el ve ikinci el konutlar için düşük faizli kredi kampanyaları hayata geçirmeleri sayesinde konut piyasasında hareketlilik arttı. Bu da konut sigortasına olan talebi artırdı...

Ev alacaklar dikkat! Konut kredisi faizleri düşecek mi?

Normalleşme süreciyle birlikte kamu bankaları tarafından hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyasında faiz oranları güncellendi. Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerinin bundan sonra nasıl seyredeceğini araştırıyor. Peki konut kredisi faizleri düşecek mi?

Ev sahibi olmak isteyenler acele edin! Faizler yükseliyor!

Normalleşme sürecinde başlayan düşük faizli, ödeme ertelemeli ve uzun vadeli krediler ağustos sonu itibariyle sona eriyor. Kamu bankaları, kredi kampanyalarına ara verirken, özel bankalar kredi faizlerini yükseltiyor.

Konut satışlarındaki artış beyaz eşya sektörünü de etkiledi!

TÜRKBESD Başkanı Can Dinçer, beyaz eşya sektörünü düğün sezonu, düşük faizli tüketici kredisi fırsatı ve konut satışlarındaki artışın etkilediğini belirtti...

Konut kredi faizleri değişti! Rekor geldi!

Tarihin en düşük faizli kredisini gören vatandaşın ev alma iştahı arttı. Temmuz ayında konut satışında rekor üstüne rekor kırıldı. 229 bin 357 adetle tüm zamanların aylık en yüksek satış rakamına ulaşıldı.

Konutta yatırım amacı, ihtiyacın önüne geçti!

2019'dan beri stok sorunu yaşayan konut sektörü, kamu bankalarının geçen haziranda başlattığı düşük faizli kredi paketleriyle nefes aldı. Konut talebinde yatırım amacı, ihtiyacın önüne geçti.

Düşük faizli konut kredisi dönemi bitti mi?

Kamu bankaları kredi kampanyalarını sonlandırırken, özel bankalar da kredi faizlerini artırıyor. Peki düşük faizli konut kredisi dönemi bitti mi?

toki düşük faizli konut

toki düşük faizli konut toki düşük faizli konut

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından dün açıklanan 20 yıl vadeli konut kredisi modelinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) da yer alacak. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı yeni modelin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu ay içerisinde açıklanacak ve bu ay içerisinde başlayacak. 

TOKİ 20 yıl vadeli konut 2019 kampanyasında faiz oranlarının yüzde 0,50 bandında olması bekleniyor. Dar gelirli ve asgari ücretli aileleri hedefletyen yeni modelle her yıl en az 100 bin vatandaş faydalanarak ev sahibi olacak.

TOKİ 20 yıl vadeli konut 2019 kampanyasında Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı kullandırılacak. 

200 bin TL'lik kredi için alternatif ödeme planları

Tutar : 200 bin TL
Faiz (Yüzde) : 0.50
Vade (Ay) : 240
Aylık taksit : 1.432 TL
Toplam...