toki küçükçekmece imar planı

toki küçükçekmece imar planı

TOKİ mülkiyetinde olan Marmara Üniversitesi’ne ait olan Küçükçekmece’deki dev araziye ilişkin imar planlarında yapılan değişikliğe karşı dava açıldı. 

Tuzla Konaşlı'da imar planı tartışması!

CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Eren Bingöl, Konaşlı Mahallesinde gecekondu alanında imar planı olmamasına karşı 2017'de TOKİ’nin imar planı çıkarttırarak vatandaşların mağdur olduğunu iddia etti. Bingöl, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Küçükçekmece 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli İmar Planı Değişikliği askıya çıktı!

İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Mahallesi 890 Ada 1 Parsel ve 879 Ada 1 Parsele İlişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıktı.

Küçükçekmece Anadolu Sokak Zeminaltı Otoparkı imar planı askıda!

Küçükçekmece İlçesi, Anadolu Sokak Zeminaltı Otopark Projesine ilişkin itiraz 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı askıya çıkarıldı...

Atakent Toplu Konutları’nda yeni imar değişikliği!

Küçükçekmece Atakent Toplu Konutları için yeni imar planı hazırlandı. Yeni planda TOKİ, toplu konut alanındaki başka parsellerde cami alanını arttırarak mahkemenin iptal gerekçesini ortadan kaldırdı.

Küçükçekmece 1/5000 ve 1/1000 nazım ve uygulama imar planı askıda!

Küçükçekmece İlçesi, Ayamama Deresi Kaynarca Kolu Atıksu Kolektör İşletme Bandına ilişkin itiraz 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı askıya çıkarıldı...

Antalya'da TOKİ'nin imar planını değiştirdiği alan meclis gündeminde!

Antalya'daki bir kentsel ve bölgesel spor alanının ticaret ve turizm alanına dönüştürülmesine ilişkin yazılı soru önergesi hazırlandı. CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, konuyu meclis gündemine taşıdı...

Küçükçekmece Yalı Caddesi Kavşak Ön Projesi imar planı askıda!

Küçükçekmece Fatih Mahallesi, Yalı Caddesi - 27 Mayıs Cadde Arası Yol, Kavşak Ön Projesine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 14 Eylül 2018 tasdik tarihli Nazım ve Uygulama İmar Planı askıya çıktı...

İzmir Kiraz'a imar müjdesi!

İzmir'in Kiraz ilçesinde yapımı planlanan 75 yataklı yeni devlet hastanesi ve TOKİ projesinin imar planına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onay verildi. Toplam 289 bin 850 metrekarelik tarla vasfındaki taşınmaz yeniden düzenlenecek.

TOKİ Antalya 100'üncü Yıl spor tesislerinin imar değişikliği iptal edildi!

Antalya 2'nci İdare Mahkemesi, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), 'kentsel ve bölgesel spor alanı' olarak planlanan 100'üncü Yıl spor tesislerinin imar değişti.

TOKİ'den Küçükçekmece'ye yeni proje!

TOKİ’nin İstanbul Üniversitesi Çapa ve Cerrahpaşa yerleşkelerini yenileme çalışmalarına finansman oluşturmak için Bathonea antik kentinin de yer aldığı Küçükçekmece Gölü kıyısındaki 1 milyon 783 bin metrekarelik arazi imara açıldı.

Küçükçekmece Kavşak Ön Projesine ilişkin imar planı askıda!

Küçükçekmece İlçesi, Yalı Caddesi - 27 Mayıs Caddesi Arası Yol, Kavşak Ön Projesine ilişkin imar planı askıya çıktı..

Küçükçekmece Halkalı imar planı askıya çıktı!

İstanbul Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Mahallesi sınırları içerisindeki bir alana ilişkin imar planı askıya çıktı..

Küçükçekmece imar planı tadilatı askıya çıktı!

İBB tarafından Küçükçekmece'deki bir alana ilişkin imar planı tadilatı bugün askıya çıktı..

toki küçükçekmece imar planı

toki küçükçekmece imar planı toki küçükçekmece imar planı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından geçtiğimiz Temmuz ayında satın alınan Halkalı'daki yaklaşık 100 hekrar alanın imar planı 17 Ağustos 2017 tarihinde askıya çıkmıştı. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Marmara Üniversitesi'ne ait olan Küçükçekmece'deki dev araziye ilişkin imar planlarında yapılan değişikliğe karşı idare mahkemesinde dava açıldı. Dava, yürütmenin iptali istemiyle açıldı ve 100 hektarlık arazinin kamu yararına kullanılması talep edildi.


Üçte bir oranında yeşil alan

Dava Küçükçekmece Belediye Meclisi Üyeleri Bekir Güler, Erhan Aslaner, Enis Koçak, Nurettin Aydın tarafından açıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na karşı açılan dava dilekçesinde Marmara Üniversitesi arazisinin yapılan anlaşma sonrası TOKİ’ye geçtiği ve 15 Ağustos tarihli imar planı değişikliğinin iptal edilmesi talep edildi. Dilekçede, "Kişi başına düşen yeşil alan miktarı 3.6 metrekare. Oysa bu miktarın 9...