toki planı ataşehir

toki planı ataşehir

Ataşehir'de yükselecek finans merkezi için TOKİ'nin yaptığı planlar Belediye Meclisi'nde dün CHP'nin şerh koymasına karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

Ataşehir Mustafa Kemal ve Aşık Veysel mahallerinin imar planı kabul edildi!

Ataşehir Mustafa Kemal ve Aşık Veysel mahallerinin imar planı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edildi.

TOKİ 100 bin sosyal konut ödeme planı 2020!

100 bin sosyal konut projesine başvurular devam ediyor. 100 bin konuta bir haftada 469 bin başvuru geldi. İşte TOKİ taksit ödeme tablosu, TOKİ ödeme planı ve TOKİ ev fiyatları hakkında merak edilenler…

TOKİ Ataşehir kurasız satış 2019 detayları!

TOKİ Ataşehir kurasız satış 2019 detayları haberimizde yer alıyor. Projede yer alan konutlar için başvuru dönemi bugün itibariyle başladı.

TOKİ İstanbul Ataşehir başvuru tarihleri 2019!

TOKİ İstanbul Ataşehir başvuru tarihleri 2019 haberimizde yer alıyor. Projede toplam 9 adet konut bulunuyor.

TOKİ İstanbul Ataşehir Esatpaşa başvuruları başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İstanbul Ataşehir Esatpaşa projesinde yer alan konutlar bugün itibariyle satışa çıktı.

Ataşehir-Kadıköy-Maltepe Çamaşırcı Deresi Islah Projesi imar planı tadilatı askıda!

Ataşehir - Kadıköy - Maltepe İlçeleri, Çamaşırcı Deresi Islah Projesi'ne ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıda...

Ataşehir İmar İskan Blokları'nda yıkım ne zaman başlayacak?

TOKİ, İstanbul Ataşehir Şerifali Gecekondu Önleme Bölgesi'nde yer alan İmar İskan Blokları'nı kentsel dönüşüm kapsamında yıkıp yeniden inşa edecek. Peki söz konusu alanda yıkım ne zaman başlayacak?

Ataşehir Toplu Konut Alanı Batı Bölgesi imar planı değişikliği askıda!

İstanbul İli, Ataşehir İlçesi, Ataşehir Toplu Konut Alanı Batı Bölgesi 3334 Ada 8 Parsele İlişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliği askıya çıktı.

Ataşehir Yeni Sahra Mahallesi nazım imar planı askıda!

Ataşehir İlçesi, Yeni Sahra Mahallesi ve Yakın Çevresine ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı askıya çıkarıldı... 

Ataşehir Toplu Konut Alanı Atatürk Mahallesi imar planı tadilatı askıda!

Ataşehir İlçesi, Toplu Konut Alanı Atatürk Mahallesi, 3386 ada, 1 parsele ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıya çıkarıldı.

TOKİ 50 bin sosyal konut ödeme planı ve taksit tutarı!

TOKİ 50 bin sosyal konut ödeme planı ve taksit tutarı haberimizde yer alıyor. Projedeki konutların fiyatları 116 bin TL ile 399 bin TL arasında değişiyor.

Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metrosu imar planı değişikliği askıda!

Ataşehir İlçesi, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Raylı Sistem Hattının İstanbul Finans Merkezi Sınırları İçerisinde Kalan Kısımlarına İlişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği Askıya çıktı.

Ataşehir Örnek Mahallesi imar planı askıya çıktı!

Ataşehir'e bağlı Örnek Mahallesi 2263 ada, 7 parsele ilişkin itiraz 1/5000 ölkçekli imar planı askıya çıktı..

toki planı ataşehir

toki planı ataşehir toki planı ataşehir


385 dönüm ticaret alanı olacak İstanbul'u finans merkezi haline getirmek için Ataşehir'deki 2 milyon 766 bin metrekarelik gecekondu önleme bölgesinde Toplu Konut İdaresi tarafından hazırlanan proje CHP'li üyelerin itirazına karşın oy çokluğuyla kabul edildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Merkez Bankası İstanbul'a taşınacak" açıklaması nedeniyle hükümet ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı karşı karşıya getiren finans merkezi projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu'nda CHP'lilerin şerh koymasına neden oldu. İmar Komisyonu'nda önceki gün yapılan görüşmelerde CHP'li üyeler İl Başkanı Tekin'i arayarak finans merkezine şerh konulup konulmamasını sordular. Tekin üyelere, "Türkiye'nin başkenti Ankara'dır. Merkez Bankası'nın Ankara'da olması gerekir" diyerek şerh koymalarını istedi. AK Partili İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş'ın, "İstanbul için çok önemli bir proje, oy birliği ile geçirelim" şeklinde açıklaması...