tüik tüketim malları ihracatı oranı

tüik tüketim malları ihracatı oranı

TÜİK verilerinden derlenen bilgiye göre, geçen yılın ocak-mart döneminde 14 milyar 406 milyon 743 bin dolar olan tüketim malları ihracatı, bu yılın aynı döneminde yüzde 9,3 artarak 15 milyar 746 milyon 836 bin dolara ulaştı...

Postacılar Dayanıklı Tüketim Malları Mobilya Tekstil İnşaat San.Ve Tic.Ltd.Şti.İstanbul Şubesi açıldı!

Postacılar Dayanıklı Tüketim Malları Mobilya Tekstil İnşaat San.Ve Tic.Ltd.Şti.İstanbul Şubesi bugün Sarıyer'de 150 bin TL sermaye bedeli ile İrfan Postacı tarafından açıldı.

Resmi Gazete'de yayımlandı! ÖTV sıfıra düşürüldü!

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte rafineri ve petrokimya tesislerinde üretilen akaryakıtın, üretildiği tesislerde ÖTV'ye tabi olmayan malların imalinde kullanımı ve rafineriler ile petrokimya tesisleri arasındaki tesliminde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarı sıfıra indirildi.

Hastoprak İnşaat Turizm Hay.Gıda Dayanıklı Tüketim Mal.Temiz.Oyuncak San.Ve Tic.Ltd.Şti.İstanbul Şubesi açıldı!

Hastoprak İnşaat Turizm Hay.Gıda Dayanıklı Tüketim Mal.Temiz.Oyuncak San.Ve Tic.Ltd.Şti.İstanbul Şubesi bugün Esenyurt'ta 10 bin TL sermaye bedeli ile Mehmet Reşit Toprak tarafından açıldı.

Türkiye’deki inşaatlarda yerli ürünler kullanılmalı!

İnşaat malzemesi sektörünün çatı örgütü Türkiye İMSAD, ‘Yerli Malı Haftası’ olarak bilinen ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’ dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Vergi borcu yapılandırması maddesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi!

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi (KDV), Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borcu yapılandırmasına ilişkin madde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Boykot sonrası Suudilerin Türkiye’deki konutlara ilgisi azaldı!

Türk mallarını boykot eden Suudiler'in Türkiye'deki konutlara da ilgisi düştü. Yabancılara satılan konutlarda her zaman ilk sıralarda olan Suudiler, şimdi sıralamada yer almıyor. 2019'un tamamında Türkiye'den 2 bin 208 konut alan Suudiler, bu yılın ilk 8 ayında sadece 435 tane konut aldı.

Suudi Arabistan'dan Türk müteahhitlerine ambargo!

Suudi Arabistan'ın Türk mallarına ambargo uygulamaya başlayacağı söylentileri bir süredir dış ticarette yankı uyandırıyor. Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün de iddialara yönelik açıklamalarda bulundu.

Suudiler Türk müteahhitlerini devre dışı bırakıyor!

Türk mallarını boykot kararı alan Suudi Arabistan, Türk müteahhitleri de boykot ediyor. TMB Başkanı Mithat Yenigün, Türk müteahhitlerin ülkede 2018'de yaklaşık 3 milyar dolarlık iş aldıklarını fakat rakamın 2020'nin ilk 8 ayında 21 milyon dolara düştüğünü belirtti. 

Tüketim harcamalarının büyük bölümü konuta ve kiraya!

"Hanehalkı Bütçe Araştırması"nın 2017, 2018 ve 2019 yıllarına ait verilerinin birleştirilmiş sonuçlarına göre, toplam tüketim harcamalarının büyük bölümünü konut ve kira harcamaları oluşturdu.

Tüketim harcamalarında en yüksek pay İstanbul'un!

Türkiye'de geçen yıl toplam tüketim harcamalarının yüzde 24,4'ü İstanbul'daki hane halklarınca gerçekleştirildi.

Hekimoğlu Dayanıklı Tüketim Malları Gayrimenkul Pazarlama İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Şubesi açıldı!

Hekimoğlu Dayanıklı Tüketim Malları Gayrimenkul Pazarlama İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Şubesi Büyükçekmece’de 500 bin TL sermaye bedeli ile açıldı.

Kaizen Group İnşaat Gıda Tekstil Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kaizen Group İnşaat Gıda Tekstil Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Eyüpsultan'da 500 bin TL sermaye bedeli ile Yunus Emre Çakmak tarafından kuruldu.

İran'daki konut ve emlak sektöründeki kötü gidişin sebebi dış politika! 

İran Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Bölümü eski Genel Müdürü Kasım Muhibali, "Döviz, altın, konut, araç piyasası, emlak kiraları ve temel tüketim ürünlerindeki kötü gidişatın arkasında dış politikamızdaki yanlışların etkilerini görebilirsiniz" dedi...

tüik tüketim malları ihracatı oranı Haberi

tüik tüketim malları ihracatı oranı


Türkiye'nin yılın ilk çeyreğindeki tüketim malları ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,3 artarak 15 milyar 746 milyon 836 bin dolar oldu. 


TÜİK verilerinden derlenen bilgiye göre, geçen yılın ocak-mart döneminde 14 milyar 406 milyon 743 bin dolar olan tüketim malları ihracatı, bu yılın aynı döneminde yüzde 9,3 artarak 15 milyar 746 milyon 836 bin dolara ulaştı. 


Mal grupları bazında en fazla ihracat, 3 milyar 909 milyon 520 bin dolarla yarı dayanıklı tüketim mallarında gerçekleştirildi. 


Bunu 3 milyar 410 milyon milyon 12 bin dolarla dayanıklı tüketim malları, 2 milyar 506 milyon 259 bin dolarla dayanaksız tüketim maları, 1 milyar 988 milyon 654 bin dolarla esası yiyecek ve içecek olan işlenmiş tüketim malları, 1 milyar 808 milyon 69 bin dolarla binek otomobilleri...