türk vatandaşlığı şartları

türk vatandaşlığı şartları

Son dakika haberine göre, ‘Hülleli vatandaşlık’ skandalının önüne geçmek için hükümet düğmeye bastı. Mars Investment Genel Müdürü Bucak, “Devletimiz sahip çıktı. İlgili birimler tarafından seferberlik başlatıldı” diye konuştu.

Sahte gayrimenkul ilanlarıyla yabancıya vatandaşlık hakkı vaadi!

Türkiye'de bazı uyanık emlakçılar yabancıya 250 bin dolarlık gayrimenkul satışı karşılığı Türk vatandaşlığı vaadinde bulundu. Öyle ki emlakçılar çeşitli ülkelerde Türk vatandaşlığı için reklam kampanyaları başlattı.

111 ülke vatandaşı Türkiye’den ev baktı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye’ye yerleşme, yatırım yapma ya da Türk vatandaşlığı kazanımı amacıyla taşınmaz almak  isteyen yabancı yatırımcılar için doğru ve güvenilir bilgiye sahip olabilecekleri portal oluşturdu. 

Ortadoğulu gayrimenkul yatırımcıları Türkiye'den vazgeçmiyor!

Türkiye’den 250 bin dolara konut alan ve bu konutu  3 yıl tutan yabancılar Türk vatandaşlığı alıyor. Bu kapsamda Arap ülkeleri , İran ve diğer Ortadoğu ülkelerinin yatırımları yüzde 59,6 arttı.

Yabancıların Türkiye'de gayrimenkul satın alarak Türk vatandaşı olmaları mecliste!

Yabancıların Türkiye'de gayrimenkul satın alarak Türk vatandaşlığı kazanmaları meclis gündemine taşındı. CHP'li Öztunç, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Türk vatandaşlığı almak için gayrimenkul usulsüzlüğü!

TÜGEM Başkanı Hakan Akdoğan “Değerleme raporlarındaki yüksek gösterilen değerler ile de verilen vatandaşlıklara tedbir getirilmeli. Değerleme şirketleri yapı denetimde olduğu gibi atama şekli ile atanabilmeli ve değer 3 yıl sonra da tekrar kontrol edilmeli” şeklinde konuştu.

Türk vatandaşlığı bedavaya gidiyor!

TÜGEM, değerleme raporlarındaki usulsüzlükleri açıkladı. TÜGEM Başkanı Hakan Akdoğan: “Değerleme raporlarındaki yüksek gösterilen değerler ile de verilen vatandaşlıklara tedbir getirilmeli.” dedi.

Çin'den Türkiye'ye gayrimenkul yatırımcısı akını!

Mars Investment’ın Kurucusu ve Genel Müdürü Hakan Bucak, Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik ile gayrimenkul sektöründe yabancı alımlarda rekor satışlar yaşandığını söyledi.

Elektronik tapu ile 200 milyon TL'ye yakın tasarruf sağlandı!

Murat Kurum'un talimatı ile tapuda yapılan haciz, ipotek, satış, bağış, intikal, kişi kimlik bilgilerinin düzeltilmesi, aile konutu şerhi tesisi, Türk vatandaşlığı işlemleri artık e-devletten yapılıyor...

Vatandaşlıkta hileli konut satışlarına izin verilmemeli!

TÜGEM Başkanı Hakan Akdoğan, taşınmaz edinimi yoluyla Türk vatandaşlığı kazanılma sürecine ilişkin uyarılarda bulundu...

Konut alana vatandaşlıkta yeni trendler!

Arap ülkelerinin televizyonlarında, Türkiye ile ilgili ilginç reklamlar yayımlanıyor. Reklam filmlerinde markalı konut projeleri gösteriliyor, bu görüntülerin üstüne evler 250 bin USD, Türk vatandaşlığı bedava yazısı düşüyor.

2 bin 611 yabancı yatırımcı Türk vatandaşı oldu!

Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin değiştirilmesinden beri çok sayıda ülkeden 2 bin 611 yabancı yatırımcı, Türk vatandaşı olurken, yabancı yatırımcıların sayısı 9 bin 962'ye ulaştı.

Ege'de konut satışlarının şampiyonu Muğla oldu!

Türk Vatandaşlığı Kanunu’ndaki değişiklik yabancı alıcıyı harekete geçirdi. Ege Bölgesi'nde yabancıya konut satışının şampiyonu Muğla oldu.

TKGM Türk Vatandaşlığı Kılavuzu yayınlandı!

TKGM Türk Vatandaşlığı Kılavuzu yayınlandı. Klavuzla ilgili konuşan Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı “Taşınmazın hangi yolla alındığı ve alınma tarihine vatandaşlık işlemlerinde dikkat edilecek.'' dedi.

türk vatandaşlığı şartları Haberi

türk vatandaşlığı şartları

'Hülleli vatandaşlık' skandalına karşı Ticaret Bakanlığı ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü harete geçti. Mars Investment Kurucu Genel Müdürü ve GİGDER Yönetim Kurulu Üyesi olan Hakan Bucak'ın açıklamasında "Konutta yasadışı vatandaşlık konusuna devletimiz sahip çıktı. Bizlerden detaylı bilgi alarak harekete geçtiler. Konuya ilişkin farkındalık yarattık. Devletimizin tüm birimleri tarafından bir seferberlik başlatılıyor. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için yeni bir sertifikasyon sürecine ihtiyacımız var. Konuyu yakından takip ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

ÜLKEMİZE ZARAR VERİYOR

Sabah Gazetesi'nden Metin Can'ın haberine göre; yasa dışı finans sistemlerince yabancıya vatandaşlık hakkı veren 250 bin dolarlık yatırım tutarı şartının, 175 bin dolar olarak gösterildiği hileli bir kampanya gerçekleştirdiklerini anlatan Hakan Bucak, "Yurt dışında 175 bin dolar ile yüzde 10 kira gelir garantisi" sloganıyla hileli kampanya yapıldığını görüyoruz. Bu firmaların Ticaret...