Türkiye Belediyeler Birliği meclis toplantısı

Türkiye Belediyeler Birliği meclis toplantısı

Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi. TBB Encümen Üyesi olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün mecliste yaptığı konuşma dikkat çekti, Akgün: ​​​Belediyelerin gelir imkanları arttırılmalı" dedi

Kadir Topbaş yeniden Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı seçildi!

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclis Toplantısına, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce katıldı. Toplantıda ayrıca Encümen Üyeleri için de yeniden seçim yapıldı...

ZeroBuild Türkiye 2021 için geri sayım başladı!

Sıfır Enerji Binalar Sanal Forumu ZeroBuild Türkiye’21 etkinliği 22 Eylül- 26 Eylül tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek.

Dünya Bankası'nın pandemide Türkiye'ye desteği 1.5 milyon dolar!

Dünya Bankası, 2021 mali yılında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından kaynaklı sağlık, ekonomik ve sosyal etkilerle mücadele içi 5 kritik kalkınma projesi için Türkiye'ye toplam 1,5 milyar dolarlık finansal destek sağlandığını belirtti.

Türkiye'de kişi başına düşen kiralanabilir AVM alanı kaç metrekare?

Pamir&Soyuer 2021 yılı 1. çeyrek Türkiye Gayrimenkul Sektörü raporuna göre, kişi başına düşen kiralanabilir AVM alanı, Türkiye genelinde 158,88 m²/1000 kişi olarak hesaplandı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği, İdlib'de 6 bin konut inşa edecek!

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), "İyilik Konutları Projesi" kapsamında Suriye İdlib'te 6 bin konut inşa edecek...

Fatma Şahin: Türkiye'nin belediyecilik vizyonu akıllı şehirler ve akıllı ulaşım olmalı!

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin belediyecilik vizyonu yeşil ekonomi, akıllı şehirler ve akıllı ulaşım olmalı." dedi.

Türkiye'de kişi başına düşen kiralanabilir AVM alanı kaç metrekare oldu?

Pamir&Soyuer 2020 yılı 3. çeyrek Türkiye Gayrimenkul Sektörü raporuna göre, kişi başına düşen kiralanabilir AVM alanı, Türkiye genelinde 157,44 metrekare/1000 kişi olarak hesaplandı.

Türkiye, Katar'da 18,6 milyar dolar inşaat yatırımı yaptı!

Türkiye ve Katar iş birliği 2020 senesinde koronavirüs salgınına rağmen büyümeye devam etti. Türk inşaat firmaları 2020'de Katar'da 18,6 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. 

Türkiye'de önceliği işlev olan yapılar inşa edilmeli!

Türkiye deprem bölgesinde yer alan bir ülke, Bu sebeple yapı stoklarının depreme dayanıklı hale getirilmesi ve depreme dayanıklı konutların inşa edilmesi gerekiyor. Türkiye'de önceliği işlev olan yapılar inşa edilmeli...

Bankalar Birliği'nden açıklama: Depremden etkilenenlere kolaylık ve destek sağlanacak!

Türkiye Bankalar Birliği İzmir'deki depreme ilişkin, "Bankalarımız, depremden doğrudan etkilenen ve gördükleri zarar nedeniyle edimlerini yerine getirmekte zorlanan müşterilere vadesi gelen borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde, yapılandırılmasında gerekli kolaylığı sağlayacaklardır.'' dedi.

Türkiye Sigorta Birliği'nden BES'le ilgili 'herkesin kazandığı sistem' değerlendirmesi!

Türkiye Sigorta Birliği, Bireysel Emeklilik Sistemi'nin herkesin kazandığı bir sistem olduğunu ve BES'teki büyümenin devamlılığının, vatandaşların daha müreffeh bir emeklilik dönemi yaşamaları açısından önem arz ettiğini belirtti.

Türkiye'de deprem sigortasız konut kalmamalı!

17 Ağustos Marmara depreminin 21’inci yıl dönümünde Türkiye Sigorta Birliği’nden yapılan açıklamada, sigorta sektörü, depreme karşı Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) ve Konut Sigortası ile pek çok teminat sunduğu belirtildi. 

Türkiye Sigorta Birliği: Depreme karşı sigortasız konut kalmamalı!

Türkiye'de olası bir depremden sonra yaraları daha hızla sarmak amacıyla sigortalılık oranlarının yükselmesi büyük önem taşıyor.

Türkiye'nin Otomobili için Honda fabrikasına ilgimiz oldu!

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, TOGG'un, Honda Türkiye'nin Şekerpınar fabrikasının global kararla kapanacak olması sebebiyle bu fabrikaya ilgileri olduğunu belirtti. Karakaş, "Orada geldiğimiz noktada Honda'nın stratejik öncelikleriyle ve fabrikayı kapatma tarihleriyle bizim süreçlerimiz içerisinde bir

Türkiye Belediyeler Birliği meclis toplantısı Haberi

Türkiye Belediyeler Birliği meclis toplantısı


Türkiye'de belediyeciliğin can çekiştiğini savunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Belediyelerin gelir imkanlarını arttırmaya yönelik acil düzenlemeler yapılmalıdır" ifadesini kullandı.


Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclis Toplantısı, TBB Encümen Üyesi ve Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki başkanlığında Ankara'da gerçekleştirildi. TBB Encümen Üyesi olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün mecliste yaptığı konuşma dikkat çekti.


Akgün'ün Konuşması İlgi Uyandırdı


TBB'nin Meclis toplantısında, 2016 Yılı Birlik Bütçesi, Sosyal Denge Sözleşmesi için Yetki Verilmesi, Kadro Derece Değişikliği konuları görüşülerek karara bağlandı. Toplantının son gündem maddesi olan dilek ve temenniler bölümünde ise belediye başkanları söz alarak görüşlerini ifade ettiler. Özlük hakları, Belediye Meclisleri Çalışma Yönetmeliği, içme suyu, katılımcılık, mülteciler nedeniyle artan hizmet yükü, eğitim ve belediye personelinin stajı gibi konularda görüşlerin dile geldiği bu bölümde söz...