türkiye kaç konutun zorunlu deprem sigortası var

türkiye kaç konutun zorunlu deprem sigortası var

Türkiye'deki 17 milyon 661 bin 690 konutun sadece yüzde 52.40'ının zorunlu deprem sigortası bulunuyor.

Türkiye'de 1 milyon 400 bin konut dönüştü!

AK Parti Genel Başkan Yardımcı Çiğdem Karaaslan, Türkiye'de 1 milyon 400 bin konutun dönüşümünün tamamlandığını açıkladı. 

Türkiye'de 17.7 milyon konutun 7.8 milyonu sigortasız!

Türkiye'de 100 konuttan 45'i sigortasız. Deprem gerçeğiyle karşı karşıya olunmasına rağmen, 17.7 milyon konuttan 7.8 milyonunun sigortası bulunmuyor.

Türkiye genelinde 1 milyon 410 bin konut dönüştü!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde AK Parti olarak son 18 yıldaki hizmetlerimizle şehirlerimizin çehresini değiştirdik" dedi. Karaaslan, "Bugüne kadar Türkiye genelinde 1 milyon 410 bin konutun dönüşümü

Türkiye'deki sağlıksız bina sayısı korkutuyor!

İzmir'de yıkımlara sebep olan 6.9'luk depremde bir kez daha binaların yıkım nedenleri gündeme geldi. Sözcü muhabirlerine ulaşan bilgi ve görüntüler Türkiye'nin bir çok şehrinde facialara sebep olacak binlerce konutun varlığı ortaya çıktı. 

Türkiye'de 7 milyon konutun ömrü doldu! 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, riskli binalara ilişkin yaptığı açıklamada, "Türkiye’de bulunan yaklaşık 20 milyon yapı stokunu incelediğimizde kaçak, kullanım ömrünü yitirmiş ve kentsel dönüşümü düşünülen yapı stoğunun 7 milyona ulaştığını görüyoruz” diye konuştu.

Türkiye'de üç yılda 1.5 milyon konut dönüşecek!

Türkiye'de dönüştürülmesi gereken 6.7 milyon konut bulunuyor. 2023'e kadar 300 bini İstanbul'da olmak üzere 1.5 milyon konutun dönüşümü yapılacak.

Türkiye'de en çok konut bu illerde satıldı!

Pandemi sürecinin ardından düşen konut faizleriyle adeta bir patlama yaşayan gayrimenkul sektöründe hareketlilik hızlandı. 2020 yılının Ağustos ayında Türkiye'de en çok konutun satıldığı iller belli oldu...

Türkiye’nin Arnavutluk'ta inşa ettiği deprem evleri bu yıl tamamlanacak!

Arnavutluk Yeniden İnşa Bakanı Arben Ahmetaj, ülkede geçen yıl yaşanan deprem sonrasında 500 konut inşa etme taahhüdünü hayata geçiren Türkiye’ye teşekkür etti. Ahmetaj, Kurbin Belediyesi’ne bağlı Laç bölgesinde 500 konutun inşasının devam ettiği alanda incelemeler yaptı. 

Türkiye'de 1 milyon 410 bin konut dönüştü!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ""Kentsel dönüşüm çalışmalarımızla bugüne kadar, 1 milyon 410 bin konutun dönüşümünü tamamladık" dedi ve Türkiye'de yeni yaşam alanları inşa etmeye devam edeceklerini belirtti...

Türkiye'de her 100 konuttan 55'inin deprem sigortası var!

Türkiye'deki 17 milyon 682 bin sigorta yapılabilir konutun 9 milyon 719 bin 372'sinin zorunlu deprem sigortası mevcut.

Türkiye'deki 8 milyon konutun Zorunlu Deprem Sigortası yok!

Marmara Depremi'nin 21. yıldönümünde Türkiye'de zorunlu deprem sigortalı konut sayısı ancak 9.6 milyona ulaşıyor, zorunlu deprem sigortasına sahip konut oranı yüzde 55 olarak açıklandı.

Türkiye'deki 1,5 milyon konut beş yılda dönüştürülecek!

Elazığ'da 24 Ocak'ta yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından, Türkiye'nin depreme hazır olup olmadığı konuşulmaya başlandı. Depremle birlikte, Türkiye'nin kentsel dönüşüm ihtiyacı ve 1,5 milyon konutun acil dönüştürülmesi gerektiği açıklandı...

İranlı gayrimenkul yatırımcısının Türkiye'ye ilgisi artıyor!

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, "Türkiye'de en fazla konut satın alan yabancılar içerisinde İran vatandaşları ikinci sırada yer alıyor. Geçen yıl yabancılara satılan 45 bin 483 konutun 5 bin 423 adedini İran vatandaşları aldı" dedi...

türkiye kaç konutun zorunlu deprem sigortası var

türkiye kaç konutun zorunlu deprem sigortası var türkiye kaç konutun zorunlu deprem sigortası var

Türkiye deprem gerçeğini dün İstanbul’da yaşanan 5.8 şiddetindeki depremle bir defa daha yaşadı. Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, büyük paniğe yol açan deprem sonrası can kaybı yaşanmazken, GSM hatları kilitlendi. 

Bu durum zorunlu deprem sigortasını yeniden gündeme getirdi. Doğal Afet Sigortaları Kurumu verilerine göre Türkiye’de toplam 17 milyon 661 bin 690 adet konut mevcut. Bunların 9 milyon 256 bin 79 tanesi yani yüzde 52,40’ı deprem sigortası kapsamında bulunuyor. En fazla sigortalı konut sayısı 3 milyon 803 bin 746 adet ile Marmara Bölgesi’nde. Tabi ki bu rakamlara kaçak binalar dahil değil.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Haziran'da yaptığı açıklamada 10 milyon 79 bin kişinin imar barışı sürecinden yararlandığını açıklamıştı. Bakan Kurum İstanbul’da 1 milyon 747 bin, İzmir’de ise 811 bin...