üçüncü köprü plancıları meslekten men edildi

üçüncü köprü plancıları meslekten men edildi

İstanbul'un Üçüncü Köprüsü Yavuz Sultan Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projelerinin imar planını yapan şehir plancıları Ahmet Özdal ve Arzu Özdal, TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından meslekten men edildi.

3. köprü satılıyor mu?

Türkiye'nin iki mega projesinde özel işletmeler paylarını satmaya hazırlanıyor. Üçüncü Köprü için İtalyanlar Çinliler ile pazarlık yapıyor. 3. havalimanı için ise yoğun bir Fransız ilgisi olduğu iddia ediliyor.

Üçüncü köprünün geçiş garantisi 135 bin otomobil!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Üçüncü köprü için günlük geçiş garantisi 135 bin araç olduğunu belirtti.

Riva'daki trafik kazasında 3. köprü inşaatında çalışan 4 işçi hayatını kaybetti!

Beykoz Riva yolunda meydana gelen kazada, üçüncü köprü inşaatında çalışan 4 işçi yaşamını yitirdi. Biri ağır 2 kişi de yaralandı. İşçilerin cenazesi, incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Şahan Gökbakar'dan 3. köprü yorumu!

Şahan Gökbakar'dan 'üçüncü köprü' yorumu: Güzel oldu güzel!Şahan Gökbakar, açılışı ağustos ayında yapılacak olan üçüncü köprünün videosunu Instagram sayfasında yayınladı.

Mustafa Ilıcalı: Üçüncü köprü ile yılda 3 milyar lira cepte kalacak!

Ağustos ayında açılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü, ağır taşıtların da buraya yönelmesiyle trafiği büyük ölçüde rahatlatacak, zaman ve yakıttan tasarruf edilecek, iş gücü kaybının ve hava kirliliğinin önüne geçilecek.

Rakamlarla Yavuz Sultan Selim Köprüsü!

Üçüncü köprü pazar günü resmen açıldı. Köprü ve otoyol inşaatı tamamlandığında araç başına 3 dolar olmak üzere, her gün 135 bin otomobil geçişi için Hazine garantisi bulunuyor.

3. köprünün teknik özellikleri neler?

İstanbul'da iki yakayı üçüncü kez bir araya getirecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü özellikleri ile öne çıkıyor. Üçüncü Köprü dünyada ilklere de imza atıyor. Peki Üçüncü Köprü'nün teknik özellikleri neler?

Sarıyer- Zekeriyaköy hattında metrekare fiyatları 8 bin 600 liraya ulaştı!

Sarıyer, Üçüncü Köprü ve Çayırbaşı-Sarıyer Tüneli ile birlikte giderek daha fazla ilgi görüyor. İnanlar İnşaat'tan Seba İnşaat'a kadar markalı lüks projelerin üssü haline gelen bölgede metrekare fiyatları 8 bin 600 liraya ulaşmış durumda.

3. köprü Şubat sonunda bitecek!

Üçüncü köprü şubat sonunda bitecek. Köprüye ulaşan yollardaki işler hâlâ sürdüğü için açılışın haziranda olması bekleniyor. Ama kim bilir belki şubat sonunda örneğin 26 Şubat’ta köprüden ilk geçişe şahit olabiliriz

Arsa yatırımcılarının yeni tercihi Beykoz Tokatköy!

Üçüncü köprü güzergahındaki Beykoz'un Tokatköy Mahallesi (köyü), arsa yatırımcılarının en çok uğradığı bölgelerden. Arsa fiyatları son birkaç yıldır yükseliyor. Bölgede yeni üniversiteler inşa halinde, markalı konut projeleri gün sayıyor...

3'üncü Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nda son durum!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü' adı verilen üçüncü köprü ve bağlantılı Kuzey Marmara Otoyolu'nun hızla devam eden inşaat çalışmalarını havadan görüntülendi.

3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun son hali!

HÜRRİYET Gazetesi’nden emekli olduktan sonra Antalya’ya yerleşen foto muhabiri Sökmen Baykara, İstanbul’da inşaatı devam eden üçüncü köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nu havadan görüntüledi.

3. Köprü ve 3. Havalimanı bölgesindeki araziler imar bekliyor!

İstanbul'da hayata geçirilmeye hazırlanan Üçüncü Köprü ve Üçüncü Havalimanı projelerinde çalışmalar devam ederken, bölgedeki arazilerin fiyatlarında yükseliş sürüyor.

üçüncü köprü plancıları meslekten men edildi

üçüncü köprü plancıları meslekten men edildi üçüncü köprü plancıları meslekten men edildi


İstanbul 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi projelere karşı olduğunu Gezi olayları sırasında yayımladıkları açıklama ile duyuran Taksim Platformu'nun etkin örgütlerinden Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şehir Plancıları Odası, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun imar plancılarını meslekten men etti.


Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Köprü projesinin imar planını yapan şehir plancıları Ahmet ve Arzu Özdal'a, üyesi oldukları TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından '3 ay süre ile meslekten men' cezası verildi. 


Ortaklar, 'yargısız infaz' yapıldığını belirterek kararın iptali için mahkemeye başvurdu. Ankara İdare Mahkemesi'nde dava konusu olan olay şöyle gelişti: 2 Haziran 2011'de ihalesi yapılan Kuzey Marmara Otoyolu imar planı işini Ahmet Özdal ve ortağı Arzu Özdal'a ait Bige İnşaat firması aldı. TMMOB Şehir Plancıları Odası, planlama...