Van yeni stat

Van yeni stat

Bölge Gazetesi Köşe Yazarı Salih Deniz bugünkü yazısında yapılacak yeni stadı ele aldıç İşte o yazı:

Van'a yeni stat inşa edilecek!

2011 Depreminden buyana enkaz halinde olan ve yıkım kararı verilen Van Atatürk Şehir Stadyumunun mevcut yerinde yapılması konusunu haber ve köşe yazılarıyla gündemde tutan Vansesi Gazetesi ve Spor Müdürü Rıdvan Can'ın haberleri ses getirdi.

Van Çatak-Konalga'ya 6 yeni köprü!

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından, Çatak-Konalga Karayoluna 6 yeni köprü yapılıyor

Van'da yıkılan evlerin yerine çelik konstrüksiyonlu yeni evler yapılacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, merkez üssü İran'ın Hoy kenti olan deprem sebebiyle Van'da yıkılan ve ağır hasar gören evlerin yerine, çelik konstrüksiyonlu yeni evlerin yapılacağını dile getirdi.

Adana'nın yeni stadı için geri sayım!

Adanalı sporseverlerin büyük bir heyecanla beklediği yeni stat bölgenin göz bebeği haline gelecek. AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, “Stat gelecek sezon hizmete girecek” diye konuştu. 

Manisa'da stat projesi çıkarması!

Manisa heyeti, bölgede bulunan spor tesisi yatırımları hakkında istişare toplantısında yeni stat projesiyle ilgili Bakan Kasapoğlu'na sunum yaptı.

Van'da 50 yeni fabrika kurulacak!

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Van'da 50 yeni fabrika kurulacak. 

Türk sporu en modern tesislere kavuştu!

2002 yılından bu yana Türkiye'de 23 ilde 25 yeni stat inşaa edilirken, dünyanın en gözde spor tesisleri ortaya çıktı. Bursa, Trabzon, Konya,Eskişehir, Antalya ve Diyarbakır gibi birçok il, yüksek kapasiteli statlarına kavuştu.

Karşıyaka'da stat zirvesi!

Karşıyaka'da 20 yıldır yapılması planlanan, 10 yıldır da yeri, ihale süreçleri, imar, ruhsat ve inşaat tartışmaları devam eden yeni stat konusunda Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ile kulüp yönetimi bir araya geldi.

Real Madrid yeni stat projesini açıkladı! Maliyeti 525 milyon avro olacak!

Santiago Bernabeu Stadı'ndaki yenileme çalışmaları, 2023 yılında sona erecek. Yenilemenin toplam maliyeti 525 milyon avro olacak...

19 Mayıs Stadyumu'nun yıkımında son aşamaya gelindi!

Başkent’e yapılacak yeni stat için yıkımına başlanan Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda yıkım çalışmalarında son aşamaya gelindi. 

Türkiye'de 11 yılda 30 stat inşa edildi!

Türkiye'de 2007 yılından beri yaklaşık 30'a yakın yeni stat inşa edildi. Ülkemiz, bu alanda Avrupa'nın zirvesinde yer aldı.

Futbolcu Çağlar Söyüncü stat yaptıracak!

Almanlı futbol takımı Freiburg, İngiliz takımı Leicester City'ye 138 milyon TL'ye transfer ettiği Çağlar Söyüncü'den gelen parayla yeni stat yaptıracak.

UEFA standartlarında 20 yeni stat inşa ediliyor!

Galatasaray'ın başkanı Mustafa Cengiz, Euro 2024 adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. UEFA standartlarına sahip yaklaşık 20 stadın inşa edildiğini veya inşa edilme sürecinde olduğunu söyledi.

Adana Stadı'nda inşaat sürüyor!

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yeni stat inşaatında olası aksaklıkların bildirilmesi konusunda müteahhit firma yetkililerine talimatı verdi.

Van yeni stat

Van yeni stat Van yeni stat

Bölge Gazetesi Köşe Yazarı Salih Deniz bugünkü yazısında yapılacak yeni stadı ele aldıç İşte o yazı:


İlimizde bir türlü çözüm bulamayan stat sorunu ne zaman çözülecek. Van hak ettiği stada ne zaman kavuşacak. Vanlı futbol sevenler daha ne kadar, hak etmediği bir stat da maç izleyecek. Bu sorular sürekli herkesin bir birine sorduğu ve cevabını alamadığı sorulardır. Dileriz bu sorun bir an önce çözülür ve ilimiz hak ettiği stada kavuşur. 


Geçtiğimiz günlerde, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü, 2016-2017 sezon öncesi değerlendirme toplantısını yaptı. Yemekli toplantıya, Spor, siyaset, iş dünyası, Amatör takımların kulüp başkanları, ve kurumlar katıldı.

Değerlendirme toplantısında yine ilimiz stat sorunu ön plana çıktı. Katılımın büyük olduğu toplantıya, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü, Nevzat İnanç başkanlığında, Tuşba...