vergi oranları

vergi oranları

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Hiçbir alanda vergi kaçırılmasına tahammülümüz yok. Bir yandan bu kaçakları engelleyeceğiz ama bir yandan da vatandaşımıza, sanayicimize destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Vergi artışının bütçeye katkısı 1,8 milyar lira olacak!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sigara ve içkideki vergi artışlarının bütçeye gelir etkisinin 1,8 milyar lira olacağını bildirdi.Şimşek, Kanal 24 televizyonunun canlı yayınında gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı.

İlave vergiler gündeme gelebilir!

İlave vergiler gündeme gelebilir. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TBMM Genel Kurulu' nda 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın maddeleri üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Vergi oranlarında değişiklik planı yok!

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, vergi oranlarıyla ilgili genel anlamda herhangi bir değişiklik planları olmadığını bildirdi. Ali Babacan, Kanal 24'te katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Kurumlar vergisi rekortmenleri yarın açıklanacak!

Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2013'te Türkiye genelinde en yüksek kurumlar vergisi beyanında bulunan ilk 100 mükellef, Bakan Mehmet Şimşek'in değerlendirmesiyle birlikte yarın saat 11.00'da internet sitesinden açıklanacak.

Mehmet Şimşek: Türkiye'de vergi yükü yüksek değil!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, " Türkiye' de vergi yükü yüksek değil. Aslında vergi oranlarını artırmadık, tam aksine vergi oranları düşürdük. Vergiyi tabana yayıyoruz " dedi.

Gürler Ünlü: Konut KDV'sindeki adaletsizlik kayıtdışı konutlara talebi artıracaktır!

Konutta KDV'yi yüzde 1’den yüzde 18’e kadar yükselten Yasa ile kentsel dönüşüm kapsamında tutulan konutlar da istisna olmaktan çıktı

Değerli konut vergisinde muafiyet ve vergi oranları değişti! 

TBMM Genel Kurulu’nda İmar Kanunu’nda da değişiklikler içeren Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne 5 yeni madde eklenerek, son zamanlarda çok tartışılan Değerli Konut Vergisi’nde önemli değişikliklere gidildi...

Değerli Konut Vergisi 1 yıl ertelendi, vergi oranları değişti!

Değerli Konut Vergisi gündeme geldiği günden bu yana tartışılıyor. Sektör açısından birçok sorun yaratması olası görülen bu uygulama konusunda gerekli adım atıldı...

Değerli Konut Vergisi 1 yıl ertelendi!

Tartışmalara neden olan Değerli Konut Vergisi bir yıl ertelendi, vergi oranları değişti. Değerli konut Vergisi mükellefleri 2021 yılı başında beyanname verecek.

Değerli konutta vergi oranları!

Dünya Gazetesi'nden Bumin Doğrusöz, bugünkü yazısında ''Değerli konut vergisinde vergi oranları''nı inceledi.

Değerli konut vergisini kimler ödeyecek?

Meclisten geçen yeni vergi reform paketine göre 5 milyon TL’den değerli konutlar için ‘Değerli Konut Vergisi’ alınacak. Peki, değerli konut vergisini kimler ödeyecek? Vergi oranları nasıl belirleniyor? İşte tüm merak edilenler...

2019 emlak vergisi nasıl hesaplanır?

Emlak vergisi ödemeleri mayıs ayının sonuna kadar yapılacak. Vergi oranları sabit; konutlarda rayiç değerin binde biri, işyerlerinde rayiç değerin binde ikisi üzerinden vergi hesaplanıyor.

Konutta vergi indirimi kampanyasında son günler!

Mart'ta bankaların konut kredisi faiz oranları son 6 ayın en düşük seviyesine geriledi. Buna ek olarak Mart sonuna kadar yüzde 10’a yakın vergi indirimi uygulanıyor. Kampanyalar ve faiz oranları değerlendirildiğinde Mart ayı konut alımlarında avantaj ayı olarak görülüyor.

Emlak vergisi oranları 2019!

2019'da mükellef olacakların emlak vergi değerlerinin hesabında dikkate alınacak asgari ölçüde arsa ve arazi metrekare birim değerleri tespit edildi. Peki, emlak vergisi oranları 2019 ne kadar?

Gayrimenkulde vergi ve harçlar yeniden belirlendi!

Gayrimenkulde 2019 yılında ödenecek bazı vergi ve harç oranları belirlendi. Tebliğler, 1 Ocak itibari ile yürürlükte olmak üzere Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer aldı...

Emlak vergisi oranları 2018!

Emlak vergi değerlerinin 2018 ve akabindeki yıllar için yeniden belirlenmesi nedeni ile emlak vergisi fiyatları yükselmiş oldu. İşte emlak vergisi oranları 2018..

Konutta vergi indirimi 1 Ekim'de sona eriyor!

Konutta vergi indirimi 1 Ekim 2017 tarihinde sona erecek. Süresi dolacak olan vergi indirimleri ve bu çerçevede konut satışlarında uygulanan KDV oranları hakkındaki detaylar haberimizde yer alıyor.

Belediye vergi gelirlerinden Haziran'a kadar pay alınmayacak!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan karar gereğince kesinti oranları 2017 yılı Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında genel bütçe vergi gelirlerinden ödenecek paylar için yüzde sıfır olarak belirlendi..

Emlak vergisi oranları 2017!

Emlak vergisi için ödemeler 1 Mart itibariyle başlayacak. Peki, kimler ne kadar vergi ödeyecek? İşte emlak vergisi oranları 2017 ve hesaplama örneği...

vergi oranları

vergi oranları vergi oranları

Bakan Ağbal, yaptığı açıklamada, dünkü Resmi Gazete’de hem akaryakıt sektörünü hem de ihracatçıları ilgilendiren çok önemli iki Bakanlar Kurulu kararı yayımlandığını hatırlattı.


Söz konusu kararlarla bir yandan LPG’deki ÖTV kaybının önüne geçilirken vatandaşın maliyetinin yükseltilmediğini bir yandan da ihracatçıya önemli bir destek daha verdiklerini vurgulayan Ağbal, "Hiçbir alanda vergi kaçırılmasına tahammülümüz yok. Bir yandan bu kaçakları engelleyeceğiz ama bir yandan da vatandaşımıza, sanayicimize destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


LPG ile ilgili alınan kararın detaylarını anlatan Ağbal, şunları kaydetti:


“Düne kadar motorlu taşıtların kullandığı otogazlarla, evde ve sanayide kullanılan tüpgazın KDV oranları aynı, ÖTV’leri farklıydı. Evlerde ve sanayide kullanılan LPG’nin ÖTV’si, otogaza göre düşük olduğu için bazı kişiler tüpgaz olarak aldığı LPG’yi otogaz olarak satıyorlardı ve bu da vergi kaybına neden oluyordu....