17 / 08 / 2022

Yeni konut ihtiyacı

Yeni konut ihtiyacı

Konut eksikliği ile ilgili önemli açıklamalar yapan İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, sadece şehirlerdeki 55 milyon insan için 20-30 yılda yeni konut üretilmesinin şart olduğunu kaydetti.

Yeni konut ihtiyacı artıyor!

McKinsey’ in araştırmasında, dünya konut ihtiyacını karşılamak için 2025 yılına kadar 330 milyon konutun yıkılıp yeniden restore edileceğine değinilmiştir.konut kredilerinin yıllık 400 milyar doların da üstüne çıkacağı belirtiliyor.

Gayrimenkul sektöründe hareketlenme başladı! Türkiye'de her sene 1 milyon yeni konut ihtiyacı var!

FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, sektörle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye'de her sene 1 milyon yeni konut ihtiyacı olduğunun altını çizen Akbal, gayrimenkulde toparlanmanın başladığını belirtti...

Hane halkı sayısı yeni konut talebini artırıyor!

ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay,  değişen demografik yapı ve hane halkı sayısının, daha fazla yeni konut ihtiyacına yol açtığını söyledi. 

2023'e kadar 5 milyon konut ihtiyacı doğacak!

Türkiye'de her yıl 600-700 bin yeni konut ihtiyacı doğduğunu söyleyen EYG İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, "2023'e kadar 5 milyon konut ihtiyacı doğacak.

Gaziantep'in yeni konut alanlarına ihtiyacı var!

EVA Gayrimenkul Değerleme uzmanlarından Ercan Keskiner, Gaziantep'in yeni konut alanlarına ihtiyaç olduğunu ifade etti. Keskiner, ikamet için en çok 3+1 ve 4+1 dairelerin tercih edildiğini ifade etti.

Mersin'de yerel yönetimler yeni konut alanları açılmalı!

TPD Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı A. Aziz Ayyıldız, "Mersin'deki mevcut yapılar artık ihtiyacı karşılamıyor. Onun için yeni konut alanlarının açılarak mevcut ihtiyacın karşılanması şart" dedi.

TeamFores Mimarlık yeni ürünüyle konut ihtiyacını karşılayacak!

TeamFores Mimarlık tarafından tasarlanan DRS Loft ve Rezidans, kullanıcılarına sunduğu kişiselleştirilebilen, çağdaş mekan alternatifleriyle, yeni nesil rezidans çözümü ortaya koyarken, üst düzey konut ihtiyacını da karşılamayı hedefliyor.

TeamFores Mimarlık Ümraniye'de lüks konut ihtiyacını karşılayacak!

TeamFores Mimarlık tarafından tasarlanan DRS Loft ve Rezidans, çağdaş mekan alternatifleriyle, yeni nesil rezidans çözümü ortaya koyarken, Ümraniye'de gelişmekte olan finans bölgesinin lüks konut ihtiyacını karşılayacak.

Konut ihtiyacı giderek artıyor!

Artan nüfus ve coğrafi bölgeler arası göç gibi unsurlarla ortaya çıkan konut ihtiyacı inşaat sektörü içinde yeni bir sayfa açtı. Ekonomik konuttan birçok alanda farklı talep süreci etkiliyor.

Yeni konut fiyatları yüzde 7.05 arttı!

Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin yeni konut fiyatları, nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 1,02, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,05 arttı.

Gaziantep Mavikent'e 1000 yeni konut daha geliyor!

Şahinbey Belediyesi tarafından Türkmenler Mahallesi’nde yaptırılan Şehit Cevdet Özdemir Sosyal Tesisi ve parkının açılışı yapılan törenle yapıldı. Törene katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Mavikent Konutları için yeni konut müjdesi verdi..

Esenler için yeni konut müjdesi!

Esenler Belediyesi arazi devir töreninde konuşan Başbakan Davutoğlu, "En güvenli konutlara sizi oturtmak, bizim görevimizdir. Onun için 90 bin yeni konut, inşallah inşa edilecek" dedi.

Yeni konut fiyat endeksi Mart ayında yüzde 1,23 arttı!

GYODER ve Reidin tarafından Mortgage Uzmanı Garanti'nin desteğiyle hazırlanan Yeni Konut Fiyat Endeksi Mart 2015 Raporu açıklandı. Yeni konut fiyat endeksi Mart ayında yüzde 1,23 arttı.

Yeni konut projeleri yapı ürünleri sektöründe talebi artırdı!

Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba, yeni konut ve kentsel dönüşüm projelerindeki canlılık yapı ürünleri talebini de artırdı. İç talebin ihtiyacı için İnönü’de 100 milyon liralık yatırımla üretim tesisi kuracaklarını açıkladı...

Yeni konut ihtiyacı Haberi

Yeni konut ihtiyacı

Her sene 8 Kasım tarihinde kutlanan Dünya Şehircilik Günü nedeniyle önemli değerlendirmeler yapan İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, dünyada kentleşme sorunları çözülemezse insanlığın barınma ve doğal afetler gibi büyük trajediler yaşayabileceğini kaydetti. Oflaz konuyla ilgili olarak, “Dünya şehirli nüfusunun 50 yıl içinde 8 milyara çıkmasının yol açacağı sorunlar, bugün yaşananlardan daha büyük felaketleri getirecek” şeklinde konuştu.

Kentlere 55 milyon konut inşası şart

Ülkemizde bugün kentleşme sıkıntılarının başında konut üretimi yetersizliğinin geldiğini dile getiren Oflaz, “İskan ve ticaret alanlarındaki yoğunluk, şehirlerin yağ lekeleri şeklinde büyümesine sebep oluyor. Bundan dolayı arsa değerleri artarak yapı maliyetlerini katlıyor. Bu da yatırım kapasitesini kısıtlayarak konut üretim yetersizliğini beraberinde getiriyor” şeklinde konuştu.

Bu nedenle ülkenin önümüzdeki senelerde büyük bir kentleşme meselesini çözmesi gerekeceğini kaydeden Hüseyin...