26 / 06 / 2022

Zap Suyu görseli

Zap Suyu görseli

Kente atandığı günden bu yana ilçe ve köy ziyaretlerini sürdüren Hakkari Valisi Necmettin Kalkan, Zap Suyu kıyısındaki tarım arazilerine ilkel yöntemlerle geçen köylüler için asma köprü sözü verdi...

Gümüşsuyu Gayrimenkul Geliştirme Ve Yatırım Anonim Şirketi kuruldu!

Gümüşsuyu Gayrimenkul Geliştirme Ve Yatırım Anonim Şirketi bugün Şişli'de Gençapa Meriç tarafından kuruldu.

Beykoz Gümüşsuyu ve İncirköy 1/1000 ölçekli imar planı değişikliği askıda!

İstanbul İli, Beykoz İlçesi, Gümüşsuyu Ve İncirköy Mahallelerinin Bir Kısmına Ait 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıkarıldı.

Beykoz Gümüşsuyu ve İncirköy 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı askıda!

İstanbul İli, Beykoz İlçesi, Gümüşsuyu ve İncirköy Mahallelerinin Bir Kısmına Ait 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı Ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planı askıya çıkarıldı.

Eyüpsultan Gümüşsuyu Mahallesi 1/500 ölçekli imar planı askıda!

Eyüpsultan İlçesi, Gümüşsuyu Mahallesi, 28 ada, 47, 48 ve 146 parsellere ilişkin 1/500 ölçekli 07.12.2019 tasdik tarihli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı askıya çıkarıldı.

İTÜ Gümüşsuyu ve Maçka kampüslerindeki binaların satışı TBMM'de!

İTÜ Gümüşsuyu ve Maçka kampüslerinde bulunan tarihi binaların satışı TBMM gündemine taşındı. Baş, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Atatürk Havalimanı arazisine yapılacak projenin görseli ortaya çıktı!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı arazisinde kurulacak 11 milyon metrekarelik Millet Bahçesi içinde bir fuar ve kongre merkezi oluşturmak istediklerini söylerken projeye ilişkin en net görsel de ortaya çıktı.

Eyüpsultan Gümüşsuyu 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı tadilatı askıda!

Eyüpsultan Gümüşsuyu Mahallesi, 601 ada, 26 ve 1 parseller, 591 ada, 30 parsel, 600 ada, 1 parselin bir kısmı 19 ada, 1 parselin bir kısmı ve bir kısım tescil dışı alana ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı ve nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıda...

Coşkun Sucuk'tan Kağıthane projesi açıklaması: Öyle bir proje yok!

Para Dergisi'nin 13-19 Ocak 2019 tarihli sayısında "Mahallede dolaşan proje görseli..." başlığı ile yayımlanan habere Coşkun Sucuk'tan açıklama geldi. Coşkun Sucuk yetkilileri, kimseyle görüşmediklerini ve öyle bir proje olmadığını söyledi...

Eyüpsultan Gümüşsuyu imar planı askıda!

Eyüpsultan İlçesi, Gümüşsuyu Mahallesi, 38 ada, 4 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli imar planı askıya çıktı..

Bursa yeni yatırımlar ile geleceğe hazırlanıyor!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geleceği tasarlama hedefiyle yeşili ve görseli daha zenginleşmiş Bursa için çalışmalarına hızla devam ettiklerini açıkladı. 

TOKİ Park Mavera 3 asli edime bağımsız bölüm listesi!

TOKİ Park Mavera 3 projesine ait "Asli Edime Konu Bağımsız Bölüm Listesi" ile "Proje Vaziyet Planı ve Görseli" yayınlandı. 

Gümüşsuyu Asker Hastanesi'nin akıbeti meclis gündeminde!

Gümüşsuyu Asker Hastanesi'nin Beyoğlu Göz Hastanesi'ne verilmesi kararı mecliste konu oldu. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Mardin İkinci OSB altyapı ihalesi yapıldı!

Mardin II. Organize Sanayi Bölgesinin yol, içme suyu, atık su, yağmur suyu, gömme depo ve kamera sistemi inşaatlarından müteşekkil Altyapı Yapım İşi İhalesi gerçekleşti.

Zap Suyu görseli Haberi

Zap Suyu görseli

Kente atandığı günden bu yana ilçe ve köy ziyaretlerini sürdüren Vali Necmettin Kalkan, Çukurca ilçesinden kente döndüğü sırada merkeze bağlı Taşbaşı ve Doğanlı köylerinde yaşayan vatandaşların ilkel yöntemlerle Zap Suyu'nu geçmeye çalıştığını gördü.


Bunun üzerine aracından inerek köylülerle sohbet eden Kalkan, köylülerin, Zap Suyu'nun kıyısında bulunan tarım arazilerine kendi imkanlarıyla yaptıkları sallarla geçtiğini ve sudan geçişleri sırasında büyük tehlikeler atlattığını öğrendi.


Kalkan, zor şartlarda hayat mücadelesi veren köylülerin yaşadığı soruna çözüm bulacakları sözü vererek, yapacakları çalışma ile Zap Suyu üzerine asma köprü inşa ettireceklerini...