GYODER'in 'COVID-19'un muhtelif sözleşme tipleri ve kira sözleşmelerine etkileri' semineri 28 Mayıs'ta!

GYODER'in 'COVID-19'un muhtelif sözleşme tipleri ve kira sözleşmelerine etkileri' semineri 28 Mayıs'ta! GYODER'in 'COVID-19'un muhtelif sözleşme tipleri ve kira sözleşmelerine etkileri' semineri 28 Mayıs'ta!

GYODER Akademi tarafından düzenlenen 'COVID-19'un muhtelif sözleşme tipleri ve kira sözleşmelerine etkileri' başlıklı seminer 28 Mayıs'ta ZOOM uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek...GYODER Akademi tarafından düzenlenen, online seminerler sektöre ışık tutmaya devam ediyor.

GYODER Akademi tarafından 'COVID-19'un muhtelif sözleşme tipleri ve kira sözleşmelerine etkileri' başlıklı seminer, 28 Mayıs'ta 14:00 ile 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

Ticari gayrimenkul kiralarına taraf olan şirketlerin çalışanları başta olmak üzere, koronavirüs salgınının kira, inşaat, gayrimenkul satış vadi, kat karşılığı, hasılat paylaşımı sözleşmelerine etkileri hakkında bilgi almak isteyenler ile konuya ilgisi olan tüm sektör paydaşları bu seminere katılım gösterebilir.

Seminerin İçeriği Nedir?

-Mücbir sebep/beklenmeyen hal nedir? Farkları nelerdir?

-Covid-19 salgını mücbir sebep mi, beklenmeyen hal midir?

-Sözleşmelerde mücbir sebep/beklenmeyen hal ile ilgili düzenleme bulunması/bulunmaması halinde nasıl değerlendirme yapılacaktır?

-COVID-19 salgını sözleşmelerde ifa imkansızlığı/güçlüğü olarak değerlendirilebilir mi?

-Yargıtay kararları doğrultusunda salgın hastalıklar mücbir sebep/beklenmeyen hal sayılabilir mi?

-Sözleşme taraflarına bu süreçte neler önerilebilir?

-Salgının sektörde kullanılan muhtelif sözleşme tiplerine etkisi nelerdir?

-Salgının ticari gayrimenkul ve özellikle AVM kiralarına etkileri nelerdir?

Bu seminerde, mücbir sebep ve beklenmeyen hal durumlarının koronavirüs salgını çerçevesinde gayrimenkul sektörünü ilgilendiren temel sözleşme tiplerine ve özellikle salgının ticari gayrimenkul kiralarına etkileri üzerinde yoğunlaşılarak, süreci yöneten kişilere karar almalarında yol gösterecek değerlendirme ve analizler yapılacak. 

Seminer, Avukat Nazım O. Kurt tarafından verilecek. 

Seminere katılım ücreti 90 TL, GYODER üyelerine ise 50 TL. 

GYODER'in 'COVID-19 sürecinin iş hukuku ve işveren çalışan açısından etkileri' semineri 21 Mayıs'ta!

GYODER'den sektöre koronavirüs tedbiri çağrısı!