29 / 09 / 2022

Hakkari'de Berçelan Su Paketleme Fabrikası'nın temeli atıldı

Hakkari'de Berçelan Su Paketleme Fabrikası'nın temeli atıldı

Hakkari'de kurulacak olan Berçelan Su Paketleme Fabrikası'nın temeli atıldıSürekli terörle ismi anılan Hakkari, ilk fabrikasına kavuşuyor. Msabrother Intrational.Co.Uk. isimli İngiliz Şirketi Türkiye Temsilciliği tarafından Hakkari'de kurulacak olan Berçelan Su Paketleme Fabrikası'nın temeli atıldı. 
 
Kent merkezinden 7 kilometre uzaklıktaki Otluca köyünde yapılacak su paketleme fabrikasının temel atma töreninde konuşan Vali Yardımcısı Abdulkadir Duran, Hakkari'de 80 kişiyi istihdam edecek su paketleme fabrikası kurma çalışmasına başlayan şirketin Türkiye temsilcisi Dr. Merhdad Shahverdianazar'a teşekkür etti.

Bu girişimin diğer işadamlarına da örnek oluşturmasını umut ettiğini belirten Duran, tesislerin faaliyete geçmesiyle burada çalıştırılacak onlarca işsiz insanın, evlerine ekmek götürebileceğini söyledi. Şirketin Türkiye temsilcisi Dr. Merhdad Shahverdianazar ise Otluca köyünden 5 metre yükseklikte hangar binası, iki katlı idare binası, ambar ve su depolama ile 3 adet bekletme su havuzu yapılacağını belirtti. Dr. Merhdad Shahverdianazar, tesiste günde 160 ton su paketleneceğini ifade ederek, "6 milyon dolara mal olacak fabrikanın yüzde 90'ı İngiliz şirketi, yüzde 10'u ise Türkiye'nin yerli şirketi tarafından desteklenmektedir. Fabrikanın 6 ay içinde hizmete girmesi bekleniyor.

Paketleyeceğimiz Berçelen suyunun yüzde 70'ini Türkiye'de, yüzde 30'unu ise Irak'ta pazarlamayı planlıyoruz. Bu paketleme fabrikamız, ülke genelinde de Hakkari'yi iyi bir şekilde tanıtmaya vesile olacaktır."dedi.
Zaman
Geri Dön