Halk GYO'dan 37 milyon TL'lik net kâr!

Halk GYO'dan 37 milyon TL'lik net kâr!

Halk GYO 2017 yılının ilk 9 ayı için toplam hasılatını 62 milyon TL, net karını 37 milyon TL olarak açıkladı.


Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) 2017 yılının üçüncü çeyreğinde de başarı bir tablo çizdi. Halk GYO'nun 2017'nin ilk çeyreğinde toplam hasılatı 62 milyon TL, net karı ise 37 milyon TL olarak açıklandı. Halk GYO'nun net karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 arttı. Yıl içerisinde ortaklıklara da imza atan Halk GYO'nun aktif büyüklüğü 2 milyar TL'ye yaklaştı. Halk GYO ile Teknik Yapı  İzmir  projesi için bir araya gelerek güçlerini birleştirdi. 

 

 

Halk GYO

 

 

Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, kurdukları güçlü işbirlikleriyle portföylerini zenginleştirmeye devam ettiklerini söyledi. Yetgin, "Alsancak Projesi Halk GYO olarak İzmir’deki ilk projemiz. Bu proje aslında ülkemize her zaman daha iyisini kazandırma tutkumuzun bir sonucu. Proje kapsamında sektörümüzün güçlü oyuncularından Teknik Yapı ile işbirliği yapıyoruz. Bundan sonraki süreçte de güçlü işbirlikleri ile ülkemizin dört bir yanında, yatırım yaptığımız bölgelerin yaşam standartlarını yükseltecek projelere imza atmayı hedefliyoruz. Alsancak Projesinin de tasarım aşamasını tamamlayarak kısa bir süre sonra inşasına başlayacağız. Şimdiden başta İzmir halkına olmak üzere sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerinde bulundu. 

 


“Desteklerle yılsonunu rekorla kapatacağız”

Feyzullah Yetgin, TÜİK tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan konut satış verilerine ilişkin de açıklama yaptı. Yetgin, "Teşvikler sektörümüzü hareketlendiriyor. Yılın büyük kısmında önemli bir satış grafiği yakalarken Eylül ayını konut satış rekoru kırarak kapattık. Yerli yatırımcıya KDV indirimi, yabancıya sıfır vergi ve tapu harcı indirimlerinin son ayı olması bu sonuçta çok etkili oldu. Eylül ayı sonuçlarına baktığımızda hem toplam konut satışında hem de yabancılara konut satışında ay rekorlarını kırdık. Bunlar sektörümüzün önünü açacak motivasyon verici çıktılar. Sektörümüzün hedefi yılsonu itibarıyla bir önceki yılın rakamlarını geride bırakarak yeni bir rekora imza atmaktır" açıklamasında bulundu. 

 

Halk GYO’dan şehirlerin kalbinde yükselen projeler


İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) projesinin en büyük paydaşlarından biri Halk GYO...İFM projesinin inşaat çalışmaları ise tam gaz devam ediyor. Firma proje kapsamında 34 ve 46 katlı iki ofis kulesi ile 8'er katlı üç ticari binanın inşasını üstleniyor. Ayrıca firmanın Vakıf GYO ortaklığında hayata geçirdiği Sancaktepe Bizimtepe Aydos Konut projesinde anahtar teslimler Mayıs 2018 itibarıyla başlayacak.  Halk GYO'nun Erzurum'da hayata geçirdiği Şehristan Konutları projesinde de son kalan daireler sahiplerini bekliyor. Halk GYO'nun Eskişehir merkezli Panorama Plus ile İstanbul merkezli Referans Bakırköy projelerinde de sınırlı sayıda kalan bağımsız bölümlerin satışları sürüyor. 


Halk GYO 2017 Üçüncü Çeyrek Mali Verileri:


Toplam Aktifler: 1,969 milyon TL
Özkaynaklar: 1,664 milyon TL
Toplam hasılat: 61,7 milyon TL
Net Dönem Karı: 36,9 milyon TL