04 / 07 / 2022

Hangi ildeki ticari gayrimenkul piyasası hareketlenecek?

Hangi ildeki ticari gayrimenkul piyasası hareketlenecek?

Kovid-19 salgını kapsamında uygulanan tam kapanma önlemlerinin ardından kademeli normalleşmenin başlaması, Ankara’da üst gelir gurubuna yönelik gayrimenkullerin performansını pozitif etkileyeceği belirtildi. Kovid-19 salgını kapsamında uygulanan tam kapanma önlemlerinin ardından kademeli normalleşmenin başlaması, Ankara’da üst gelir gurubuna yönelik gayrimenkullerin performansını pozitif etkileyeceği belirtildi. 

Konuya ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunan Gayrimenkul PR şirketi Ankara’daki ticari ve lüks gayrimenkul sektöründe ertelenmiş taleplerde hareketlenme olacağına vurgu yaptı. 

Hangi ildeki ticari gayrimenkul piyasası hareketlenecek?

Kovid-19 salgınının neden olduğu etkiyle insanların şehirden uzak müstakil yaşama ilişkin gayrimenkullere dönemsel şekilde ilgi gösterdiğine dikkat çeken gayrimenkul ekonomisi ve ileri düzeyde pazarlanmasına ilişkin faaliyette bulunan Gayrimenkul PR şirketinden, "Şehirden ve toplumdan uzak müstakil yaşam özelliklerini barındıran gayrimenkullerde yaşamaktan sıkılan büyük bir kitle var. Patronlar, çalışanlar ve yatırımcılar iş hayatındaki dinamizmine dönmek için sabırsızlanıyor.  Ankara  iş dünyasında büyük bir yatırım iştahı var. Beklemekte olan yatırımlar kontrollü normalleşmeyle birlikte hayata geçmeye başlayacak. Özellikleri olan ticari ve üst gelir gurubuna yönelik gayrimenkul arayışlarından bunu görebiliyoruz" açıklaması yapıldı. 

Satıcılar ve alıcılar doğru fiyata odaklanmalı

Hangi ildeki ticari gayrimenkul piyasası hareketlenecek?

Ankara’da üst gelir gurubuna yönelik gayrimenkul sektöründe dalgalanmaların sürdüğüne dikkat çeken  Gayrimenkul PR, yüksek bütçeli gayrimenkul pazarında bulunan alıcı ve satıcı kitlesi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Ankara’nın ticari ve lüks gayrimenkul pazarında odaklanılan ilk konu gayrimenkulün fiyatıdır. Yanlış fiyat belirlenirse gayrimenkulün finansmana dönüşme süreci belirsiz bir zamana itilir. Kontrollü normalleşmeye birlikte ticari ve lüks gayrimenkulde yaşanacak arz talep dengesini doğru yorumlanmalı alıcı ve satıcı kitlesi elverişli koşullarda buluşturulmalıdır. Üst gelir gurubuna yönelik gayrimenkullerin satın alma sürecini, yatırım ortamı, gayrimenkulün finansal performansı, ihtiyaçlar ve tüketicilerin sahip olma motivasyonu belirliyor. Doğru fiyat politikası ve ileri düzeyde pazarlama kabiliyetleri satıcılara ve alıcılara haklı ve karlı kazançlar sağlar. Seri ilan sitelerinin dışında oluşturduğumuz alternatif pazarlama kanallarımızla yurt içi ve yurt dışı gerçek alıcılara doğrudan ulaşabilmekteyiz. Ayrıca, ilanlara yansımayan fiyatı doğru olan gayrimenkul portföyümüzle yatırımcıların beklentilerini karşılayabiliyoruz. Gayrimenkul ekonomide önemli bir finansal değişim aracıdır ve alım-satım süreci ekonomistler tarafından yönetilirse alıcı ve satıcı kitlesine uzun vadede sonsuz faydalar sağlayacaktır."

Ofis tercihlerinde hangi kriterler değişti?