26 / 05 / 2022

Hasan Akgün'den 2019 Yılı Yatırım Programı ve Değerlendirme Çalıştayı!

Hasan Akgün'den 2019 Yılı Yatırım Programı ve Değerlendirme Çalıştayı!

Çalışmalarına devam eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün mahalle muhtarlarıyla buluşarak “2019 Yılı Yatırım Programı ve Değerlendirme Çalıştayı” gerçekleştirdi.Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün  “2019 Yılı Yatırım Programı ve Değerlendirme Çalıştayı” gerçekleştirdi. Büyükçekmece Belediyesi'nde yer alan habere göre, gün boyu süren çalıştayda tek tek konuşan mahalle muhtarları bölgelerindeki vatandaşların taleplerini, mahallelerinin sorunlarını ve yapılması gereken çalışmalara değindi. Belediye başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin de yer aldığı  toplantıda muhtarlarının talep ve önerileri kayıt altına alındı.

“Örnek bir koordinasyon çalışması yapılmalıdır”

Başkan Dr. Hasan Akgün, belediye olarak mahallelerin sorunlarıyla çok yakından ilgilendiklerini dile getirerek şöyle konuştu: “2020 yılı çalışmalarımıza ışık tutacak mahallelerimizin sorunlarını tek tek tartıştık. 24 mahalle muhtarımızla çok verimli bir çalıştay gerçekleştirdik. Muhtarlarımızın birçoğu önemli hususlar ortaya koydu. Ulaşımla, okulların çevresindeki sorunlarla, İSKİ müteahhitlerinin yaptığı ama sonradan eski haline getirmeden bırakıp gittikleri yollardan bahsedildi. Halkın can ve mal güvenliğine zarar veren yollardaki rögar kapaklarının çalınmasında yakındılar. Bende belediye başkanı olarak rahatsızlık duyuyorum. Muhtarlıklarla belediye ekibinin oturup tek tek olayları masaya yatırmak hizmetin daha hızlı yürümesi bakımından örnek bir koordinasyon çalışması yapmalıdır.”

“Büyükçekmece’mizin gelişmesine çok katkı sağlayacak”

Büyükçekmece’deki sorunların mahalle bazında dile getirilmesinin büyük önem taşıdığını söyleyen Başkan Hasan Akgün sözlerine şöyle devam etti: “Muhtarlar çalıştayının esas temelinde yatan ilke bizim yaptığımız 2020 yatırım programında hangi değişiklikleri yapacağız bugün muhtarlarımızla bunları ortaya koyduk. Muhtarlarımız gelecek seneden itibaren yapacağımız hizmetlerin takibini yapacaklardır. Büyükçekmece’mizin gelişmesine çok katkı sağlayacak, halkımızın yaşantısını etkileyecek bir çalışmaydı. Bu nedenle bugün Büyükçekmece’nin sorunlarını mahalle bazında dile getiren siz muhtarlar arkadaşlarıma şahsım ve büyük Büyükçekmece ailemiz adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.”

“Değerli ve anlamlı bir çalışma yaptık”

Çalıştay sonunda Büyükçekmece Muhtarlarını temsilen söz alan Sinanoba Mahalle Muhtarı Zeynep Gündüz Akkan konuyla ilgili olarak, “Başkanımızın da söylediği gibi bugün gerçekten çok değerli ve anlamlı bir çalışma yaptık. Her bir çalışmamızın bir öncekinden çok daha iyi olacağına inanıyorum. Bu krizin içerisinde bazı şeylerde zorlanacağız mutlaka bizler de vatandaşlarımızın anlayışına da güveniyoruz. Umarım her şey çok daha güzel olur." dedi.

 

Hasan Akgün’den imar planı seferberliği!