09 / 08 / 2022

Hasan Yalçın kimdir?

Hasan Yalçın kimdir?

Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Sekreteri Hasan Yalçın kimdir? Hasan Yalçın bugüne kadar hangi projelere imza attı?Hasan Yalçın, 1965 yılında Ankara’da doğdu. Yalçın, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Yalçın, yüksek lisans eğitimini ABD’de Thunderbird, The Global Graduate School of International Management’ta tamamladı.

Yalçın, çalışma hayatına 1987 yılında Hazine ve Dış ticaret Müsteşarlığı’nda başladı ve daha sonra Dış Ticaret Müsteşarlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’nda Uzman Yardımcısı, Uzman, Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Yalçın, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü bünyesinde Müteahhitlik Hizmetleri Dairesi’nin 1994 yılında kuruluşunda aktif görev aldı ve ilk Şube Müdürü oldu.

Yalçın ayrıca, 2000-2003 yılları arasında Moskova Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri olarak, 2009 - 2014 yılları arasında ise İsviçre/Cenevre’de Dünya Ticaret Örgütü Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği Ticaret Başmüşaviri olarak görev yaptı.

Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Sekreterliği görevini 16 Ocak 2019 tarihi itibariyle Hasan Yalçın üstlendi.

İngilizce ve Fransızca bilen Hasan YALÇIN, evli ve iki çocuk babasıdır.

Hasan Yalçın, Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Sekreteri oldu!