Çukurova Balkon

Hatay'da 1 milyon 180 bin TL'ye satılık tarla!

Hatay'da 1 milyon 180 bin TL'ye satılık tarla!

Kırıkhan Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu, Hatay İli, Kırıkhan İlçesi, Topboğazı Köyü, 84 parselde yer alan 337 bin 146 metrekare tarlayı satışa sunuyor


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Kırıkhan Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu tarafından verilen ilan şu şekilde;

T.C. KIRIKHAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUGU'NDAN TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2011/9 Satış

Tapu Kaydı: Hatay ili, Kırıkhan ilçesi, Topboğazı Köyü 84 parsel, 337146 m2, Tarla

Özellikleri : Killi-kumlu-tınlı toprak yapısına sahip % 1-2 meyilli, her türlü tarıma uygun susuz tarım arazisi, çevrede
bulunan derin kuyulardan sulanabilir.

İmar Durumu: İmar dışı

Satış Saati: 09:00-09:15-Arası

Muhammen Bedel: 1.180,011,00 TL.

Satış Şartları;

1- Satış 11/10/2011 günü yukarıda belirtilen saatler arasında KIRIKHAN SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜNDE adresinde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 60'ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını, satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartıyla 21/10/2011 günü aynı yer ve saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacakları toplamını, satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi ve artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin yüzde 40'mı bulması lazımdır. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin yüzde 20'si nispetinde Türk Lirası peşin para veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcıya istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu alım harcı, damga vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde memurluğumuza bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde haklan tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İki ihale arasındaki farktan ve yüzde 10 faizden alıcı ve kefilleri mesul tutulacak ve hiç bir hükme hacet kalmadan kendilerinden tahsil edilecektir.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları gerekmektedir.
İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 04/08/2011
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. (İIK m. 126)


Zeynep Karabag/Emlakkulisi.com