Haytek İnşaat Kadıköy Arsa Payı Konut İşi'nde imzalar atıldı!

Haytek İnşaat Kadıköy Arsa Payı Konut İşi'nde imzalar atıldı! Haytek İnşaat Kadıköy Arsa Payı Konut İşi'nde imzalar atıldı!

Haytek İnşaat, Kadıköy Arsa Payı Karşılığında Konut, Ticaret, Sosyal Tesis İnşaatı için arsa sahibi İbrahim Aslan ile yüklenici firma sıfatıyla sözleşme imzaladı...


Borovo Yapı Endüstrisi A.Ş'den özel durum açıklaması; 


Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:


Şirketimiz iştiraklerinden HAYTEK İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.'nin,  İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Merpenköy Mah.'nde kain muhtelif ada ve parseller üzerinde gerçekleştirilecek "Arsa Payı Karşılığında Konut (Residence) , Ticaret, Sosyal Tesis İnşaatı" yapımı işi kapsamında, hissesi bulunan diğer arsa sahibi İbrahim Aslan ile "Yüklenici Firma" sıfatıyla sözleşme imzalamıştır.


Tevhid işlemlerinden sonra kesinleşecek olan inşaat alanı yaklaşık 15.000 m2 olacaktır. Tamamı boşaltılan binaların teslimi ve tevhit ifraz işlemlerinden sonra alınacak yeni parsel(ler) numarasıyla inşaat ruhsatı alındıktan sonra inşaat süresi başlayacaktır (yaklaşık 1 yıl sonra). Kat karşılığı inşaat işinde paylaşım %54 Arsa Sahipleri, %46 Yüklenici Firma şeklinde olacaktır. İnşaatın süresi, ruhsat tarihinden itibaren 36 aydır.