Hazine 5 yıl vadeli kira sertifikası satacak!

Hazine 5 yıl vadeli kira sertifikası satacak!Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 4 devlet tahvili ihracı gerçekleştirecek ve bir kira sertifikasını doğrudan satacak...


Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 4 devlet tahvili ihracı ve bir kira sertifikasının da doğrudan satışını gerçekleştirecek.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bakanlığın yayımladığı iç borç ihraç takvimine göre, pazartesi günü düzenlenecek ilk ihalede, 2 yıl (567 gün) vadeli, 6 ayda bir sabit kupon ödemeli, ikincisinde ise 4 yıl (1519 gün) vadeli, TÜFE'ye endeksli 6 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvillerinin yeniden ihraçları yapılacak. 

Bakanlığın yayımladığı iç borç ihraç takvimine göre, pazartesi günü yapılan olan ilk ihalede, 2 yıl (567 gün) vadeli, 6 ayda bir sabit kupon ödemeli, ikincisinde ise 4 yıl (1519 gün) vadeli, TÜFE'ye endeksli 6 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvilleri yeniden ihraç edilecek. 

Hazine 5 yıl vadeli kira sertifikası satacak!

Salı günü ise ilk ihalede 4 yıl (1624 gün) vadeli, 6 ayda bir sabit kupon ödemeli, ikincisinde ise 7 yıl (2 bin 401 gün) vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli değişken faizli devlet tahvilleri yeniden ihraç edilecek. 

Aynı gün 5 yıl (1820 gün) vadeli, 6 ayda bir kira ödemeli TÜFE'ye endeksli kira sertifikasının da doğrudan satışı gerçekleştirilecek.

Hazine, altına dayalı kira belgesi ihraç etti!