Helenium Sun`da 105 metrekare 199 bin YTL`ye

Helenium Sun`da 105 metrekare 199 bin YTL`ye

Kartal'da, teraslarında adalara karşı güneşlenme imkanı sağlayan Helenium Sun'da 105, 135 ve 150 metrekare olmak üzere 3 farklı büyüklükte daire bulunuyor. Projede fiyatlar 199 bin ile 325 bin YTL arasında.Kartal'da, teraslarında adalara karşı güneşlenme imkanı sağlayan Helenium Sun projesi, Başarır İnşaat tarafından Haziran 2007'de yapılmaya başlandı. Toplam 221 dairenin bulunduğu proje 10 bin metrekare alan üzerine kurulu 5 bloktan oluşuyor ve arazinin yüzde 75'ini yeşil alan oluşturuyor. 105, 135 ve 150 metrekare olmak üzere 3 farklı büyüklükte dairenin bulunduğu projede fiyatlar ise 199 bin ile 325 bin YTL arasında değişiyor. Evleri erken teslim ederek, sakinlerin yaz bitmeden terasta güneşlenemesine imkan tanıyacak olan Başarır İnşaat'ın sahibi Alptekin Başarır Helenium Park'la ilgili olarak sorularımızı yanıtladı..

 Helenium Sun projesini genel özellikleriyle anlatır mısınız?
- Şerifali'de yaptığımız Helenium Park'dan sonra, teraslarında ada manzarası ile güneşlenilebilecek dairelerden oluşan Helenium Sun projemizi, Kartal'ın merkezinde, tüm ihtiyaçlara yürüme mesafesinde ulaşmanın mümkün olduğu bir lokasyonda inşa ediyoruz. 10 bin metrekare alan üstüne kurulu 5 blok ve 211 dairenin bulunduğu Helenium Sun, güvenlik, teknoloji, konfor gibi tüm gereksinimleri karşılıyor. Gerekli zemin etüdleri yapılmış, radye temel, perde beton sistemi, yüzde 75 yeşil alan, açık ve kapalı otopark alanları, açık havuz, yürüyüş parkurları, çocuk parkları, tenis, basketbol, voleybol sahaları, internet alt yapısı, merkezi uydu sistemi, jeneratör, yangın sensörleri, intercom, 24 saat kesintisiz güvenlik, kapalı devre kamera sistemi, dijital şifreleme gibi günümüz yaşamının tüm teknolojik olanaklarını eksiksiz sunmaya çalışıyoruz.

 Projenin diğer projelerden ayrılan en büyük özelliği nedir? Hangi yönüyle fark yaratmayı amaçlıyor?
- Projelerimizi diğerlerinden ayıran en büyük özellik şüphesiz lokasyonu. Güvenlik, kalite gibi öncelikli unsurların, uygun fiyatla bir araya gelişi, imalat hızımız, erken teslimler farkımız. Ayrıca Helenium Sun, Kartal'daki kentsel dönüşüm çalışmaları dikkate alındığında, mevcut yerin yapısına, burada yaşayan insanların fiziksel, sosyal ve ekonomik geleceği üzerine etki ederek, yaşam kalitesini artırıcı olacaktır.

 Ne zaman başladınız? Bitiş tarihi ne olacak?
Haziran 2007'de başladık ve Eylül 2008'de sahiplerine teslim edeceğiz.

 Kaç çeşit konut var? Bunların büyüklükleri?
- 105 metrekare 2 oda 1 salon daireler; peyzaj ve havuz manzaralı 135 metrekare 3 oda 1 salon daireler var. Ayrıca 3 cepheli, geniş bir görüş açısına hakim 150 metrekarelik 3 oda 1 salon dairelerimiz ise ebeveyn banyolu ve deniz manzaralı. Toplam 211 dairemiz bulunuyor.

 Fiyat aralığı nedir?
- 105 metrekare dairelerimiz 199 bin ile 220 bin YTL arasında, 135 metrekare dairelerimiz 265 bin ile 280 bin YTL arasında ve 150 metrekare dairelerimiz ise 300 bin ile 325 bin YTL arasında değişiyor. Finansbank ile özel  anlaşmamız gereği yüzde 75'lik tutar kredilendirilebiliyor. Ayrıca özel kampanyamız dahilinde 24 ay vade farksız alım yapmak da mümkün.

 Sosyal ve ortak alanlarda neler var?
- Toplam yerleşim alanının yüzde 75'i yeşil alan, açık ve kapalı otopark alanları, açık havuz, yürüyüş parkurları, çocuk parkları, tenis-basketbol-voleybol sahaları, internet alt yapısı, merkezi uydu sistemi, jeneratör, yangın sensörleri, intercom, 24 saat kesintisiz güvenlik-kapalı devre kamera sistemi, dijital şifreleme gibi yaşamı kolaylaştıracak ve ev sahiplerini  sadece bir konut sahibi olmanın ötesinde daha kaliteli bir yaşam biçimine yönlendirecek olan pek çok özelliği bir arada sunuyoruz.

 Projenin büyüklüğü nedir?
- Helenium Sun 25 milyon dolarlık satış cirosu olan bir projedir.

13 yıldır sektördeyiz

 Başarır İnşaat'la ilgili de bilgi verir misiniz?
- Başarır İnşaat 1995 yılından beri sektörde ve geçmiş yıllardaki hizmet deneyimini son beş yıldır konut sektörüne ağırlık vererek devam ettiriyor. Sağlam, güvenli, nitelikli, abartıdan uzak, yalın ürün sunumu ile kaliteli bir yaşamı tercih edenlere ait bilinirliğimizi, önümüzdeki dönemlerde gerçekleştireceğimiz birçok farklı proje ile daha geniş bir tabana yaymayı hedefliyoruz.

Projelere 2008 yılında devam

 Bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler hangileri?
- Şerifali bölgesinde yapımını gerçekleştirerek ev sahiplerine teslim ettiğimiz 400 dairenin ardından geçtiğimiz yaz erken teslimle sahiplerine verilen ve profesyonel bir yönetimle idare edilen Helenium Park projemizde 108 daire bulunuyor. Ümraniye Tepeüstü'nde yapımı süren 5400 metrekarelik plaza inşaatımızla ilgili olarak yatırımcılarla diyaloglarımızı sürüyor. 2008 yılında da Kartal, Ümraniye, Sarıgazi bölgelerinde gerçekleştireceğimiz   konut, iş merkezi, otel projeleri ile yenilerini ekleyeceğiz. Sarıgazi'de yapımına başlayacağımız konut projeleri ile beraber iş merkezi ve yine  Kartal'da 11 bin metrekarelik iş merkezi ile Ümraniye'deki 16 bin metrekarelik otel için elverişli konumda bulunan projemizi diğerleri ile birlikte yürüteceğiz.
(
www.hurriyetemlak.com)