Hidayet Aydoğan gayrimenkul şirketi kurdu

Hidayet Aydoğan gayrimenkul şirketi kurdu

Turkuaz Hava Yolları'nın sahibi Hidayet Aydoğan gayrimenkul işine girdiGeçtiğimiz yıl yeni aldığı iki uçağını kutlamak için deve keserek gündeme gelen Turkuaz Hava Yolları'nın
ve airporthaber.com'un sahibi Hidayet Aydoğan, ailesiyle birlikte gayrimenkul sektörüne girdi. Sermayesi 50 bin TL olan şirketin adı AYD Yapı Mimarlık İnşaat Taahhüt Anonim Şirketi. 13 Ağustos'ta kurulan şirket faaliyetlerini Florya Corner Plaza'daki merkezinden yürütecek.

AYD Yapı Mimarlık İnşaat Taahhüt A.Ş'nin yönetim kurulu başkanlığında Hidayet Aydoğan, başkan yardımcılığında ağabeyi Niyazi Aydoğan, yönetim kurulu üyeliğinde ise ağabeyinin eşi Rengin Aydoğan görev alacak. Edinilen bilgilere göre şirketin faaliyet alanları, ikamet veya ikamet amaçlı olmayan binalar inşa etmek, konut, işyeri ve ticarethane inşaatları yapmak, satmak ve kiraya vermek, kendine veya başkalarına ait arsalar üzerinde kat karşılığı bina yapmak. AYD Yapı'nın 50 bin TL olan sermayesinin her biri 100 TL değerinde 500 adet hisseye ayrıldı.

Şirket ortaklarının hisse dağılışı ise şu şekilde;

Niyazi Aydoğan 125 hisse
Hidayet Aydoğan 125 hisse
Erdem Aydoğan 125 hisse
Rengin Aydoğan 124 Hisse
Evgin Eyriçayır 1 hisse

Seda Tabak/Emlakkulisi.com