HMF Asansör, hava ile çalışan vakum asansörleri piyasaya sundu!

HMF Asansör, hava ile çalışan vakum asansörleri piyasaya sundu! HMF Asansör, hava ile çalışan vakum asansörleri piyasaya sundu!

HMF Asansör, hava ile çalışan ENI vakum asansörlerini piyasa sundu. Asansör kuyusu ve makine dairesi gerektirmeyen ev, işyeri, kamu kuruluşları gibi her yapıya vakum asansörler sektöre yeni bir konsept getirecek.

Vakum Asansör Nedir ve Nasıl Çalışır?

Dikey silindir içerisinde hava basıncı yardımıyla hareket eden vakum asansör elektrik süpürgesi mantığıyla çalışır. Asansörün en üstünde bulunan hava tahliye valfi ile hava akımı kontrol edilerek kabinin ve yolcuların yukarı doğru hareketi sağlanır.
Farklı talepleri karşılamak amacıyla 2 ayrı tipte üretilen ve 15 m yüksekliğe ulaşabilen vakum asansörler, 2 ila 6 duraklı olup tekerlekli sandalye kullanıcılarına uygun modeli de mevcuttur. Asansör kuyusu veya makine dairesi gerektirmediği için kurulumu son derece kolay olan ENI vakum asansörleri, evinizin istediğiniz bir kısmına rahatça uygulanabilir.Minimum alan kullanımı ile yapılara kolayca uyum sağladığı için yeni inşaa edilen veya var olan bir projeye rahatlıkla montajı gerçekleştirilir. Yolcu kapasitesi 1 ila 3 kişi arasında değişen asansörler son derece yumuşak kalkış ve duruş mekanizmasına sahiptir.Yenilikçi ve modern tasarıma sahip 360opanoramik görüş sağlayan vakum asansörler ile evinize ferah ve şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.


Güvenli ve Çevre Dostu Asansör

Devrimsel nitelikteki ENI vakum asansörleri kalkış sırasında minimum enerji harcarken iniş sırasında hiçbir enerjiye ihtiyaç duymaz, yerçekiminden yararlanarak inişini tamamlar. Kablo, makara veya piston bulunmadığı için yağlama ve bakım gereksinimi de minimum düzeydedir. Her türlü binayauyum sağlayan yapısı sayesinde 1-2 günde montajı gerçekleştirilir, istenmesi halinde kolayca demonte edilerek başka bir mekana taşınabilir.


2012 yılındaİspanya’da faaliyetlerine başlayan ENI vakum asansörleri, son derece güvenli yapılardır. Herhangi bir elektrik kesintisi sırasında, asansör kabini otomatik olarak en düşük seviyeye iner ve kapılarını açarak yolcuların dışarı çıkmasına olanak tanır. Üstelik bunları yapmak için hiçbir enerjiye ihtiyaç duymaz. Ayrıca kullanılan devreler 12 V olup elektrik çarpma riskini ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır.


Standart 3 rengin dışında opsiyonel renk seçeneklerinin de mevcut olduğu vakum asansörler ile teknoloji ve şıklığı bir arada yaşayın.