İBB'de imar hareketleri hızlandı!

İBB'de imar hareketleri hızlandı!



9 Eylül’deki İBB meclis gündeminin dosya sayısı 130’a ulaştı. 130 dosyanın da 94'ü de imar planlarıyla ilgili...


8 Eylül Pazar günü Canan Kaftancıoğlu başkanlığında düzenlenen CHP grup toplantısında neler olduğu ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi'nden Yalçın Bayer'in yazısında yer alan ifadelere göre; toplantıda söz alan 15 konuşmacının tümü, Ekrem İmamoğlu’na dönük eleştirilerde bulundu.

Başlıca şikâyetler, İBB’deki gelişmelerden haberdar olunmadığı ve gündem dışı konuşmalara izin verilmediği konusuydu. Bazı belediye başkanlarının İmamoğlu’ndan randevu alamadıkları, bazılarının da makam odasının önünde bekletildikleri gibi yakınmalar gündeme oturdu.

İstanbul’u AKP’li meclis üyeleri ile yöneteceğini kaydeden Ekrem İmamoğlu’na sorulan bir soru şu şekilde:

“CHP grup toplantılarına niye katılmıyorsunuz?”

Bir örnek vermek gerekirse, Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısına katılmayıp vekilinin yönetmesi gibi...

Meclis üyeleri görüşlerini, sıkıntılarını kime anlatacaklar? Bu sert eleştirilere meclis üyeleri tarafından ‘pasif’ olarak nitelendirilen grup başkanvekili Doğan Subaşı cevap verdi, ancak verdiği cevaplar kabul görmedi, tartışmalar daha da büyüdü. Daha önce İBB meclis gündeminin çoğunluğunun imar hareketlerini kapsadığını da söyleyelim. Şimdi de değişen pek bir şey yok.

9 Eylül’deki İBB meclis gündeminin dosya sayısı 130’u bulmuştu. Bunun 94’ü imar ile ilgiliydi. Demek ki imar değişiklikleri aynen devam ediyor.