İbo`nun İstanbul`daki ilk oteli Seyrantepe`de yükselecek

İbo`nun İstanbul`daki ilk oteli Seyrantepe`de yükselecekBodrum ve Kuşadası'nda iki oteli olan İbrahim Tatlıses, İstanbul'daki ilk otelini Seyrantepe'de inşa edecek. 5 yıldızlı otelin inşaatı ise yıl sonunda başlayacak.


Galatasaray'ın Ali Sami Yen projesi ile gündemden düşmeyen Seyrantepe, gelecek dönemde İbrahim Tatlıses'in bölgedeki yeni yatırımları ile adından söz ettirmeye devam edecek. Bodrum ve Kuşadası'nda iki oteli bulunan ünlü sanatçı, "10 yıllık muhitim" dediği Seyrantepe'de İstanbul'daki ilk otel projesini gerçekleştirecek. Seyrantepe'de toplam 1.5 dönüm arsaya sahip olan Tatlıses, 19 katlı bir otel inşa etmeyi planlıyor. Yaklaşık 15 milyon dolarlık bir yatırım olması düşünülen 5 yıldızlı otelde kaç oda olacağına ve ismine ise henüz karar verilmemiş.

PROJE TEKLİFİ SUNULDU


Seyrantepe'deki Tatlıses Kebap restoranının yakınında ve planlanan metro istasyonunu kuşbakışı görebileceği ifade edilen bir güzergâhta inşa edilmesi düşünülen otel için Turizm Bakanlığı'na proje teklifi sunuldu. Konuyla ilgili görüştüğümüz İbrahim Tatlıses, proje aşamasındaki otelin inşasına yıl sonunda başlayabileceklerini söyledi. "En az 12 katlı bir bina olacak" diyen Tatlıses, bölgedeki diğer otellerin kat yüksekliğine göre bir düzenleme yapılacağını ve zemin altında 3, yukarıda ise 16 kat olmak üzere toplam 19 katlı bir yapıya da izin verilmesinin mümkün olduğunu belirtti. Tatlıses, şöyle devam etti: "Eğer mümkün olursa ben 19 kat düşünüyorum. Şu anda otelin isminin ne olacağına ve yatak sayısına karar vermedik. Bodrum ve Kuşadası'nda zaten iki otelimiz var. İstanbul'daki ilk otel Seyrantepe'de olacak." Seyrantepe'nin kendisi için önemli bir bölge olduğunun da altını çizen ünlü sanatçı, "Şu anda Seyrantepe'de 5 parsel yerim var. En son satın almamı da 20 gün önce gerçekleştirdim.

YER BAKMAYA DEVAM EDİYOR
Toplam arsayı 1.5 dönüme çıkardık. İstanbul gibi bir şehirde, hem de şehir içinde bu büyüklükte bir yere sahip olmak önemli bir şey" diye konuştu. Tatlıses, bölgede arsa satın almalarına devam etmek için arayışlarının sürdüğünü belirterek, semtin girişinde bir yeri daha almayı düşündüğünü, bu girişimin sonucuna göre Seyrantepe'deki otelin ve semtteki şirketleri taşıyacağı yerin kesin kararını vereceğini söyledi. İbrahim Tatlıses'in sahip olduğu pek çok şirketin merkezi de Seyrantepe'de bulunuyor. Bu şirketler arasında Tatlıses Havacılık, Ses Ajans, Tatlıses Prodüksyon ve Tatlıses Turizm de var.

'Ben arsa sordukça değeri 2 kat arttı'

SEYRANTEPE'DE Tatlıses Kebap restoranı açtığından beri bölgedeki yatırımlarına devam ettiğini söyleyen Tatlıses, "Neredeyse 10 yıldır buradayız. Ben geldiğimde in cin top oynardı. Yol bile yoktu; etrafı bile ben yeşillendirdim. Direklerde tamircileri gösteren 200 levha vardı. Hepsini kaldırdım. Burayı güzelleştirdim. Her şeyi devletten beklememek gerek" dedi. "Geldiğimden beri burada yer aramaya devam ediyorum" diyen Tatlıses, Seyrantepe'deki arazilerin fiyatını da artırdığını söyledi. Tatlıses, "Ben nereyi sorsam değerli oldu. Fiyatların iki katına çıktı" diye konuştu.


Tatlıses'in imzası, tekstilden turizme her sektöre atılıyor!
Turizmden gıdaya, havacılıktan tekstile, neredeyse her sektörde bir Tatlıses imzası bulunuyor. 10'un üzerinde markası olan Tatlıses'in bazı şirketleri ve faaliyet alanları şöyle sıralanıyor:

Tatlıses Kebap: Sanatçı, gıda sektörüne 10 yıldır İstanbul Seyrantepe ve Mecidiyeköy'de şubeleri bulunan Tatlıses Kebap ile boy gösteriyor.

Tatlıses Air: 2005 yılında kurulan şirket hava taksi işletmeciliği yapıyor. Tatlıses Havacılık A.Ş 7 gün 24 saat yurtiçi ve yurtdışında hizmet veriyor.

Ses Ajans: Tatlıses Şirketler Grubu'nun organizasyon ve menajerlik hizmetleri veren kolu.

Tatlıses Produksiyon: Sanatçı, İbo Show isimli televizyon programının prodüktörlüğünü yapıyor.

Tatlıses Turizm: Bodrum ve Kuşadası'ndaki iki otel, Bodrum Bitez Koyu'ndaki İbrahim Tatlıses Evleri ve eğlence mekânı Club 63 bu şirkete bağlı.

By Tatlıses: İbrahim Tatlıses'in tekstil sektöründeki erkek giyim markası. Corner'larla birlikte 252 noktada hizmet veriyor. 13 şubenin ikisi Erbil ve Bakü'de.

MENEKŞE ATASELİM