İdealist'te Bahreynli müşteri

İdealist'te Bahreynli müşteri İdealist'te Bahreynli müşteri

İskan Gayrimenkul Türkiye'deki ilk gayrimenkul yatırımını İdealist Kent'le yaptı.Bahreyn merkezli Turcapital Holding'in sahip olduğu İskan Gayrimenkul Türkiye'deki ilk gayrimenkul yatırımını İdealist Kent'le yaptı.
 
Körfez sermayesini ülkemize taşıyan firma, Hektaş İnşaat Şirketler Grubu'nun,  TOKİ  iştiraki olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile gerçekleştirdiği İdealist Kent'ten 27 milyon YTL karşılığı 92 daire ve 9 villa satın aldı. Hektaş Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ekşi, şu bilgileri verdi:

"Firma İdealist Kent'ten aldığı gayrimenkulleri ideal yatırım aracı olarak gördüğü için yatırım yapmak amacıyla aldı. Şu anda İdealist Kent'te ikinci el kira bedelleri dairelerde 2+1'lerde 1.100 YTL'den başlıyor ve 4+1'lerde 1.750'e kadar ulaşıyor. Vilların kira bedelleri ise 4.000 YTL ile 6.500 YTL arasında. İkinci el satış bedelleri iç dekorasyonu tamamlanmış daireler için 310 YTL ile 520 YTL arasında değişirken villaların dekorasyonsuz ikinci el satış bedelleri 800.000 ila 1.350.000 YTL arasında değişiyor."

Bugün