İFM, Ankara'ya olan yatırım ilgisini azaltmayacak!

İFM, Ankara'ya olan yatırım ilgisini azaltmayacak! İFM, Ankara'ya olan yatırım ilgisini azaltmayacak!

Nuhoğlu İnşaat Başkanı Ali Nuhoğlu, Ankara'daki konut sektörünü değerlendirdi. Nuhoğlu, yatırımcıların Ankara'ya akın ettiğini belirtti.

Başkent  Ankara  son dönemde gayrimenkul yatırımlarıyla dikkat çekiyor. İstanbul ve Ankara merkezli dev firmalar konut projelerinin yanında ofis projeleriyle de birbirleriyle yarışıyor. Ankara’da Cubes Ankara projesine başlayan İstanbul merkezli Nuhoğlu İnşaat’m Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Ankara’da hala nitelikli ofis arzının yeterli olmadığını söyledi. Ali Nuhoğlu İstanbul’da inşa edilecek Uluslararası Finans Merkezi’nin yatırımcıların Ankara’ya olan ilgisini azaltmayacağını savundu. Nuhoğlu, “Ankara Türkiye’nin başkenti olduğu sürece, bakanlıklar burada kalacak. Bugün neredeyse tüm bakanlıkların yatırımlar için ayırdığı çok ciddi bütçeler var. Yerli ve yabancı firmalar bu yatırımlarda yer alabilmek için Ankara’da ofis açıyor. Bakanlıklara yakın olmak isteyen birçok AvrupalI, Amerikalı ve Körfez yatırımcısı Türkiye’nin kalbinde ofislerinin olmasını istiyorlar. Bu firmalar Türkiye’nin her yerindeki yatırımlarla yakından ilgileniyorlar” açıklamasında bulundu. Kamunun yaptığı yatırımlarla ekonomide hareketlenmenin başladığını aktaran Nuhoğlu, devletin yatırım ataklarıyla Ankara'nın ilerleyen dönemlerde yerli ve yabancı birçok firmanın karargâhı haline geleceğini söyledi.


Cubes Ankara’nın yüzde 30’u satıldı


Nuhoğlu İnşaat, Dalgıç GY ve Lejant Proje işbirliğiyle hayata geçen Cubes Ankara’da A Blok konut, home Office ve exclusive rezidansları, B Blok ise ofis, otel ve kurumsal kiralanacak ofisleri kapsıyor. Ali Nuhoğlu konutların merekare fiyatlannın ortalama 5 bin 500 TL olduğunu belirterek, nisan sonunda lansmanı yapılan projenin yüzde 30'unun satıldığını söyledi.


‘YAZLIKLARDA ARTIK 12 AY YAŞANIYOR’


Markalı konut üreticileri Çeşme ve Bodrum’da İstanbul’un aksine büyük montanlı dev projeler yerine villa tipi projeler hayata geçiriyor. Bölgedeki villa ve rezidansların fiyatları da İstanbul'la yarışacak düzeye geldi. Ali Nuhoğlu, söz konusu bölgelerde artık yaşamanın 12 ay sürdüğünü sadece yatırımcıların değil oturumcuların da bu bölgeleri tercih etmeye başladığını dile getirdi. Nuhoğlu şöyle konuştu: “Bu bölgeden konut alanlar artık buraları yazlık olarak değil, yaşanacak yerler olarak görüyor. Yapılan yatırımlarla da artık büyükşehirlere olan mesefaler de kısaldı. İnsanlar haftanın 4 günü İstanbuldaysa, 3 günü bu bölgerde kalıyor.”

Habertürk