İhlas Madencilik'e Manisa Salihli'de işletme ruhsatı verildi!

İhlas Madencilik'e Manisa Salihli'de işletme ruhsatı verildi! İhlas Madencilik'e Manisa Salihli'de işletme ruhsatı verildi!

Manisa Salihli'de bulunan 1 adet işletme ruhsatı işletme hakkının rödovans sözleşmesi yapılarak iştirak şirketi İhlas Madencilik'e devredilmesine karar verildi.İhlas Gayrimenkul Proje Gelitşirme ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) rödovans sözleşmesi hakkında açıklama yaptı. 


İhlas Gayrimenkul Proje Gelitşirme'nin 14 Nisan 2017 tarihinde yapılan genel kurulda almış olduğu karar sonucu faaliyet konusunu yeni faaliyet alanları ile geliştirmiş olup, sahip olduğu madencilik ruhsatlarını İhlas Madencilik yürürlükteki mevzuatlara uygun olarak devredeceğini açıklamıştı. Bu kapsamda Manisa Salihli'de bulunan 1 adet işletme ruhsatı işletme hakkının rödovans sözleşmesi yapılarak iştirak şirketi İhlas Madencilik'e devredilmesine karar verildi.


İştirak şirketi İhlas Madencilik'le ilgili sahada yapacağı rezerv tespit çalışmaları akabinde tesis kurarak üretime geçmeyi planlanıyor. Yapılan sözleşme gereği üretime başlandıktan sonra aylık olarak üreteceği cevherin ortalama tenör ve toplam tonaj değerinin yüzde 7'si oranında İhlas Gayrimenkul'e pay verecek.

 

İhlas Gayrimenkul Proje Gelitşirme'nin KAP açıklaması:
Şirketimiz, 14.04.2017 tarihinde yapılan genel kurulda almış olduğu karar sonucu faaliyet konusunu yeni faaliyet alanları ile geliştirmiş olup, sahip olduğu madencilik ruhsatlarını İhlas Madencilik Enerji ve Ticaret A.Ş. (İhlas Madencilik) yürürlükteki mevzuatlara uygun olarak devredeceğini açıklamıştı. Bu kapsamda Manisa Salihli de bulunan 1 adet işletme ruhsatımızın işletme hakkının rödovans sözleşmesi yapılarak iştirakimiz İhlas Madencilik'e devir edilmesine karar verilmiştir.

İştirakimiz ilgili sahada yapacağı rezerv tespit çalışmaları akabinde tesis kurarak üretime geçmeyi planlamaktadır. Yapılan sözleşme gereği üretime başlandıktan sonra aylık olarak üreteceği cevherin ortalama tenör ve toplam tonaj değerinin %7'si oranında şirketimize pay verecektir.